Jeden krzywy ząb – co zrobić?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Jeden krzywy ząb – co zrobić?

Uśmiech jest naszą wizytówką. Nic więc dziwnego, że jeśli posiadamy jednego krzywego zęba, możemy mieć kompleksy z tego powodu. Czy można temu jakoś zaradzić? Czy można go skutecznie wyprostować? Przedstawimy metody, które świetnie sprawdzą się na ten kłopot, stosowane w klinice FabDent w Warszawie.

Dlaczego warto wyprostować krzywy ząb?

Jeden krzywy ząb może być problemem nie tylko estetycznym, ale także powodować problemu z utrzymaniem prawidłowego zgryzu, być przyczyną wad wymowy lub kłopotów z właściwym rozgryzaniem pokarmów. Zdecydowanie na zmniejszenie naszej pewności siebie oraz sposób postrzegania własnej osoby wpływa z pewnością krzywa jedynka. Wtedy też nasz uśmiech nie jest idealny i często wstydzimy się otwierać szerzej usta. Może to spowodować, że zaczniemy izolować się od innych ludzi i ukrywać swoje emocje. Innym częstym problemem są krzywe zęby na dole. W tym przypadku bardzo często ich nieprawidłowe ustawienie może prowadzić do powstania deformacji we wnętrzu jamy ustnej, co powoduje kłopoty ortodontyczne. Niezależnie od tego, który ząb jest krzywy, warto pomyśleć o sposobie na szybkie i skuteczne jego wyprostowanie.

Czy warto założyć aparat na jeden ząb?

Wiele osób, które szukają rozwiązań, aby poprawić wygląd swojego zgryzu, zastanawia się, jak wyprostować jednego zęba przy użyciu aparatu ortodontycznego i czy jest to w ogóle możliwe. Powszechnie wiadomo, że przy krzywych zębach aparat ortodontyczny to najpopularniejszy sposób na uzyskanie pięknych i prostych zębów. Jeśli jednak posiadasz jeden ząb wysunięty, to zakładanie stałego aparatu na zęby nie jest najlepszym pomysłem. Zazwyczaj tego urządzenia używa się w przypadkach bardziej skomplikowanych, gdzie specjalista zakłada przesunięcie wszystkich zębów jednej lub drugiej szczęki w celu umieszczenia zębów na właściwych pozycjach. Oczywiście należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego dostosowanie najlepszej metody prostowania krzywego zęba jest uzależnione od wielu indywidualnych czynników.

Czy licówki na krzywy zgryz są dobrym pomysłem?

Obecnie wiele gwiazd oraz osób, które często pojawiają się na szklanym ekranie, mogą poszczycić się idealnym, białym i równym uśmiechem. Nie jest to jednak dar od natury, a jedynie pomoc doskonałego sztabu stomatologów. Licówki to cienkie płatki, które nakłada się na powierzchnię oszlifowanego wcześniej zęba, dzięki czemu możemy nie tylko go wyrównać, ale także zmodyfikować jego kształt czy barwę. Najpopularniejsze są obecnie licówki porcelanowe, które są twarde i odporne na przebarwienia. Pamiętajmy jednak, że założenie licówek jest metodą nieodwracalną i dość kosztowną. Jeśli posiadamy jedynie jednego krzywego zęba, warto poszukać odpowiednich alternatyw.

Czym są licówki bez szlifowania?

Nowoczesnym sposobem, który coraz częściej zastępuje tradycyjne licówki, są licówki bez szlifowania. Jak sama nazwa wskazuje, ich założenie nie wymaga naruszania struktury szkliwa zębów. Są one dobrym pomysłem na szybkie wyprostowanie jednego krzywego zęba. Licówki bez szlifowania można założyć w gabinecie stomatologicznym nawet podczas jednej wizyty. Co więcej, charakteryzują się dużą odpornością na działanie czynników mechanicznych oraz nie ulegają odbarwieniom. Licówki bez szlifowania są bardzo często stosowane nie tylko na krzywe zęby, ale także wtedy, gdy ich rozstawienie nie jest prawidłowe. Można je stosować także na skruszone lub ułamane zęby. Jest to metoda odwracalna, co oznacza, że w każdym momencie Pacjent może podjąć decyzję o ściągnięciu licówki bez żadnych konsekwencji. Sam zabieg nakładania licówek bez szlifowania jest bardzo bezpieczny i nieinwazyjny.

Bonding – alternatywa dla licówek

Innym sprawdzonym sposobem na proste wyrównanie krzywizny jednego zęba jest metoda zwana bondingiem. Polega ona na nałożeniu niewielkiej warstwy kompozytowej na powierzchnię zęba. W ten sposób możemy natychmiast uzyskać niesamowity efekt. Dzięki bondingowi możliwa jest nie tylko szybka poprawa estetyki naszego uśmiechu, ale także uzyskanie dopasowanej do pozostałych zębów barwy, dzięki czemu ząb pokryty kompozytem nie wyróżnia się od innych. Bonding jest bardzo bezpieczny, ponieważ specjalista w trakcie wykonywania tej techniki, nie narusza tkanki zęba. Co więcej, nakładanie cienkiej warstwy kompozytu jest bezbolesne i trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Bonding jest zabiegiem zdecydowanie tańszym od wykonywania licówek porcelanowych, jednak musimy pamiętać, że nałożona warstwa kompozytu z czasem może się ścierać lub odbarwiać, dlatego konieczne są regularne wizyty kontrolne u stomatologa.

Czym jest chirurgiczne prostowanie zębów?

Gdy bezinwazyjne metody zawiodą lub nie mogą być z różnych przyczyn stosowane u konkretnego Pacjenta, możemy także zdecydować się na chirurgiczne prostowanie zębów. Jest to jednak metoda inwazyjna, która wymaga odpowiedniego przygotowania. Jej rezultaty są jednak trwałe. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu tej techniki, warto jednak skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan naszego uzębienia.

Gdzie wykonam zabiegi na prostowanie jednego zęba?

Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem któregoś z wyżej wymienionych sposobów na uzyskanie pięknego i równego uśmiechu, zachęcamy do zgłoszenia się do kliniki FabDent położonej na warszawskim Bemowie. W katalogu naszych usług znajdziesz kompleksową pomoc z zakresu stomatologii oraz innych specjalizacji dentystycznych. Prężnie rozwija się u nas także ortodoncja – czyli dział medycyny zajmujący się wszelkimi problemami i deformacjami zgryzu. Fachowcy, którzy pracują w klinice FabDent w Warszawie z pewnością zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie każdego problemu, niezależnie czy posiadasz jeden krzywy ząb usytuowany w dolnej czy górnej szczęce. Serdecznie zachęcamy do skontaktowania się z naszą kliniką za pośrednictwem formularzu kontaktowego, telefonicznie lub osobiście. Charakteryzujemy się precyzją, szybkością działania oraz zespołem profesjonalistów, dla których priorytetem jest zadowolenie każdego Pacjenta.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button