Laserowe leczenie zębów

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

 1. Home
 2. Laserowe leczenie zębów

Laserowe leczenie zębów

Gabinety stomatologiczne oferujące laserowe leczenie zębów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić, świetne efekty, mała inwazyjność, czy też krótki czas zabiegu to bowiem tylko kilka z wielu zalet takiego rozwiązania. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej. Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji.

Laser stomatologiczny – do czego służy?

Stomatologia laserowa jest bardzo rozbudowana. Za pomocą tego narzędzia można na przykład leczyć próchnicę, paradontozę, obrzęki, ropnie i nie tylko. Warto wspomnieć, że laserowe leczenie zębów to nie wszystko, do czego wykorzystywany jest laser. Często stosuje się go także w profilaktyce na przykład podczas dezynfekcji kieszonek dziąsłowych. Laser jest wyjątkowo precyzyjny i ma kilka ważnych zalet, które sprawiają, że często przewyższa swoją skutecznością tradycyjne metody stosowane w gabinetach stomatologicznych.

Dostępne są różne rodzaje laserów:

 • Laser chirurgiczno-zabiegowy na dwutlenek węgla.
 • Laser przeznaczony do leczenia endodontycznego.
 • Laser przeznaczony do opracowywania tkanek twardych wykorzystywany na przykład podczas leczenia próchnicy.
 • Lasery biostymulujące – działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Sprawdza się na przykład podczas leczenia próchnicy, aby zniwelować dolegliwości związane ze szczękościskiem, w leczeniu nerwobóli i nie tylko.

Jaki laser sprawdza się najlepiej? Warto pamiętać, że sposób leczenia jest dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jedynie doświadczony stomatolog może określić, co w danym przypadku okaże się dobrym rozwiązaniem. 

W klinice Fabdent używamy nowoczesnego sprzętu, co w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą naszych stomatologów zapewnia bardzo wysoką jakość i komfort leczenia. Niezależnie od tego, czy zależy Ci na profilaktyce, czy też borykasz się z konkretnym problemem związanym ze zdrowiem jamy ustnej, zapraszamy do naszej kliniki. Gwarantujemy profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Zalety stosowania lasera stomatologicznego w Warszawie

Stosowanie rozwiązania, jakim jest laser stomatologiczny, ma wiele zalet. W gabinecie FabDent używamy lasera diodowego. Wśród najważniejszych warto wymienić takie jak:

 • Zwiększona precyzja podczas wykonywania zabiegów.
 • Minimalizacja ryzyka uszkodzenia sąsiednich tkanek.
 • Lepsza kontrola nad krwawieniem (laser zamyka naczynia krwionośne).
 • Wszechstronne zastosowanie – lasery można wykorzystać praktycznie w każdej dziedzinie stomatologii.
 • Redukcja bakterii – dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia powikłań po zabiegach stomatologicznych.
 • Długotrwałe rezultaty leczenia.
 • Niska inwazyjność zabiegu.
 • Szybsze gojenie – pacjent nie boryka się z problemami takimi jak krwawienie czy też duży obrzęk.
 • Bezpieczeństwo – nie musisz obawiać się o swoje zdrowie, czy też komfort podczas wykonywania zabiegu i to niezależnie od tego, czy chodzi o leczenie próchnicy laserem, leczenie kanałowe, czy coś innego.

Dzisiaj wiele osób żyje szybko, mając na co dzień dużo obowiązków nie tylko zawodowych, ale także prywatnych. Jeśli jesteś jedną z tych osób, laserowe leczenie zębów Warszawa to oferta, którą bez wątpienia warto się zainteresować. Do naszej kliniki zapraszamy nie tylko mieszkańców stolicy, ale także innych miast. Pamiętaj, że zdrowie jamy ustnej jest bardzo ważne dla całego organizmu i warto zadbać o tę kwestię. Jeśli zależy Ci na zadowalających efektach, komforcie podczas leczenia i szukasz szybkich rozwiązań, nasza oferta jest właśnie dla Ciebie.

Leczenie laserem diodowym – dlaczego warto?

Laser diodowy posiada szerokie zastosowanie w stomatologii. W Fabdent stosowany jest najczęściej do następujących zabiegów:

 • usuwanie nadwrażliwości zębów, 
 • fotodezynfekcja kieszonek,
 • wspomagająco w leczeniu parestezji,
 • wspomagająco w leczeniu bólu ze strony stawu skroniowo-żuchwowego,
 •  zastosowanie lasera w endodoncji pomaga w zabiciu 99,9% bakterii.

Inne zastosowania lasera w stomatologii

Wśród innych dostępnych opcji można wymienić leczenie paradontozy laserem. Warszawa to miasto, w którym świadczymy taką usługę. Warto się nią zainteresować w przypadku wystąpienia objawów takich jak obrzęk i krwawienie dziąseł, rozchwianie zębów, wydłużanie się koron zębowych, nadwrażliwość na temperaturę posiłków i napojów. Naświetlanie dziąsła promieniem lasera działa korzystnie na krążenie w naczyniach krwionośnych, co nie tylko przyspiesza gojenie się dziąseł, ale działa też przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

Laserowe leczenie paradontozy Warszawa to kolejna, ale nie ostatnia opcja dostępna w naszej klinice. Laser można wykorzystać także jako uzupełnienie skalingu i kiretażu. Dzięki temu możliwe jest odkażenie kieszonek przyzębnych, zmniejszenie krwawienia z dziąseł, usunięcie kamienia nazębnego z korzeni.

Laser sprawdza się także w przypadku innych chorób przyzębia jak na przykład zapalenie dziąseł. Nie należy go bagatelizować, może bowiem przenieść się na tkanki utrzymujące zęby. Laser podczas leczenia chorób przyzębia może okazać się najlepszą opcją. Aby dowiedzieć się, czy sprawdzi się także w Twoim przypadku, udaj się na wizytę do zaufanej kliniki stomatologicznej.

Biostymulacja laserowa w stomatologii to kolejna kwestia, o której warto wspomnieć. Polega na naświetlaniu określonego miejsca wiązką laserową, co pomaga w regeneracji tkanek, poprawia mikrokrążenie. Biostymulacja laserowa zmniejsza ryzyko infekcji, przyspiesza regenerację. Warto wspomnieć, że można przeprowadzić ją zarówno u osób dorosłych, jak i u małych pacjentów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z kliniką Fabdent.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button