Leczenie kanałowe mleczaka – w jaki sposób przeprowadzane jest leczenie kanałowe u dzieci?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Leczenie kanałowe mleczaka – w jaki sposób przeprowadzane...

Jak wszyscy wiemy, dzieci reagują na czynności stomatologiczne nieco inaczej, niż osoby dorosłe. Zazwyczaj obawiają się ich i za nic nie chcą iść do gabinetu. Niestety, czasem muszą odwiedzić dentystę, gdy ząbki zaczynają boleć. Ale kiedy właściwie można rozpocząć ich leczenie? Czy jest możliwe leczenie kanałowe szóstki u dziecka mającego zaledwie kilka lat?

Wyjaśniamy i doradzamy – jeśli jesteś rodzicem, przeczytaj koniecznie!

Leczenie kanałowe mleczaków

Chociaż dzieci od małego uczymy, jak zachowywać higienę jamy ustnej, wiemy doskonale, jak bardzo lubią łakocie, a te z kolei są prostym sposobem na pojawienie się próchnicy, zwłaszcza jeżeli dziecko niedokładnie myje zęby. Ta zaś może doprowadzić do stanu zapalnego i obumarcia miazgi. Wówczas dziecko czuje ból i wymaga pomocy. W celu jej uzyskania warto udać się tam, gdzie prowadzone jest leczenie kanałowe dzieci. Wiek nie ma znaczenia – endodoncja może być prowadzona zarówno przy zębach stałych, jak i mleczakach.

Jest jednak pewien warunek – leczenie kanałowe u dziecka może mieć miejsce dopiero po całkowitym uformowaniu się korzenia zębowego. Następuje to około roku po wyrżnięciu zęba. Stomatolog sprawdza to dzięki zdjęciu RTG.

Leczenie kanałowe mleczaków wymaga bardzo precyzyjnego działania, a także endodonty mającego dużą praktykę. W mleczakach występują zakrzywione kanały, zaś ich budowa jest bardzo skomplikowana. Dlatego zalecane jest leczenie kanałowe pod mikroskopem, co pozwala na precyzyjne zajęcie się zębem. Proces przebiega tak samo, jak u osoby dorosłej, czyli usuwa się miazgę i odbudowuje ubytki. Oczywiście mleczak prędzej czy później i tak wypadnie, jednak jeśli nie zajmujemy się zębem, dziecko będzie cierpieć.

Leczenie kanałowe zęba stałego u dziecka

A jak wygląda leczenie kanałowe zęba stałego u dziecka? Tak samo, jak leczenie kanałowe mleczaków u dzieci. Jednak w przypadku zębów stałych nie ma aż takiej ilości miazgi, jak w mleczakach. To ułatwia zadanie endodoncie. A czy warto wykonać leczenie kanałowe u dzieci, które mają stałe zęby? Jak najbardziej, ponieważ uchroni je to przed komplikacjami w przyszłości. Oczywiście istnieją pewne okoliczności, które mogą być niekorzystne dla tego typu leczenia, jak np. perforacja dna komory, jednak zależy to od indywidualnego przypadku.

Leczenie kanałowe szóstki u dziecka

Jeśli interesuje Cię leczenie kanałowe zębów u dzieci, warto w takiej sytuacji skorzystać z oferty FabDent. Nasza wysoce wykwalifikowana kadra ma duże doświadczenie przy pracy z maluchami i starszymi dziećmi, dlatego przeprowadzamy zarówno leczenie kanałowe zębów mlecznych, jak i stałych. W pracy korzystamy z nowoczesnego sprzętu, w tym mikroskopów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nawet leczenie kanałowe mleczaka nie będzie dla nas problemem.

Dlatego nie pozwól, aby ból zęba zakłócił beztroskie dzieciństwo Twojej pociechy. Jeśli tylko zacznie skarżyć się na problemy – natychmiast zapisz do nas na wizytę. Im szybciej zaczniemy działać, tylko skuteczniejsze będzie leczenie!

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button