Wyposażenie

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. O nas
  3. Wyposażenie

Nowoczesna technologia dla wymagających pacjentów dostępna w FabDent!

 Współczesna stomatologia jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Poniżej znajduje się tylko mały wykaz najnowocześniejszego sprzętu jakim dysponują nasi lekarze, a wciąż staramy się inwestować w nowe technologie, tak aby zapewnić Państwu opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie.

 

 

 Tomograf stomatologiczny Carestream Dental

W naszym gabinecie korzystamy z tomografu komputerowego dzięki któremu możemy wykonywać zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne oraz tomografię komputerową CBCT. Dzięki wykonaniu tomografi komputerowej 3D lekarz endodonta potrafi zweryfikować poprawność przeprowadzonego leczenia kanałowego oraz w porę “wychwycić” np. dodatkowe ujście kanału, złamane narzędzie. Pozwalają na to cechy powyższego systemu takie jak:  idealna diagnostyczna jakość obrazu, niskie promieniowanie, największa precyzja, łatwe i precyzyjne pozycjonowanie, technologia „one shot” – pojedynczej ekspozycji oraz automatyczna analiza ortodontyczna.

Laser w FabDencie

Laser stomatologiczny

Laser diodowy w stomatologii, wykorzystujący wiązki fali 980 oraz 640 nm, to innowacyjne narzędzie, które znajduje zastosowanie w różnych procedurach. Fala o długości 980 nm jest powszechnie używana do koagulacji tkanek, co sprawia, że jest idealna do zabiegów chirurgicznych, w tym wycięcia dziąsła czy usuwania zmian patologicznych. Długość fali 640 nm natomiast jest skuteczna w zabiegach z zakresu terapii światłem, wspomagając proces gojenia się tkanek oraz redukując stan zapalny.

Zalety użycia laserów diodowych w stomatologii obejmują precyzję działania, co pozwala minimalizować uszkodzenia otaczających tkanek. Dodatkowo, stosowanie lasera diodowego zwiększa komfort pacjenta, dzięki zredukowaniu krwawienia podczas zabiegów chirurgicznych oraz ograniczeniu dolegliwości bólowych po operacji. Laser diodowy jest również skutecznym narzędziem w zabiegach periodontologicznych, poprawiając efektywność terapii przy jednoczesnym skróceniu czasu rekonwalescencji. Użycie lasera podczas leczenia endodontycznego pozwala usunąć aż do 99,9% bakterii dzięki czemu leczenie jest bardziej skuteczne.

W gabinecie FabDent laser diodowy stanowi cenny dodatek do tradycyjnych narzędzi, otwierając nowe możliwości leczenia oraz podnosząc standardy opieki nad pacjentem. Dzięki technologii laserowej, nasi specjaliści mogą oferować bardziej skuteczne i komfortowe zabiegi, prowadząc do szybszego powrotu pacjentów do pełnej zdolności funkcjonalnych.

 

Mikroskopy  Carl Zeiss

Mikroskop stomatologiczny umożliwia lekarzowi pracę w powiększeniu. Precyzja pracy w mikroskopie daje nieporównywalnie lepszą jakość leczenia. Powiększenie pola zabiegowego wykorzystywane jest głównie w diagnostyce i endodoncji ale mikroskop staje się coraz częściej niezastąpiony również w pozostałych dziedzinach stomatologii, gdyż leczyć dobrze można tylko to, co widać. W klinice Fabdent każdy z naszych gabinetów jest wyposażony w mikroskop stomatologiczny.

Do najtrudniejszych przypadków endodontycznych w gabinecie Fabdent używamy toru wizyjnego. Tor wizyjny pozwala na nakręcenie filmu lub wykonanie zdjęcia obszaru zabiegowego podczas skomplikowanego leczenia kanałowego. Dzięki zastosowaniu toru wizyjnego obraz, który widzi lekarz podczas leczenia w mikroskopie jest wyświetlany na monitorze co pozwala na najlepszą współpracę między lekarzem stomatologiem a asystentką stomatologiczną. Materiały fotograficzne zbierane dzięki tej technologii stanowią uzupełnienie dokumentacji medycznej oraz doskonale obrazują pacjentowi problem z którym zgłosił się do gabinetu Fabdent.

System CEREC 

Najnowocześniejszy system CAD/CAM na świecie. Przy zastosowaniu systemu CEREC nie pobieramy standardowych wycisków protetycznych. A praca jest wykonywana na miejscu w gabinecie bez udziału zewnętrznego laboratorium protetycznego. Są to prace najwyższej jakości i estetyki. System Sirona CAD/CAM posiada szeroki wachlarz materiałów z których możemy korzystać przy wykonywaniu prac z ceramiki, tlenku cyrkonu, lub kompozytów.

Kamera wewnątrzustna KODAK

Kamerka wewnątrzustna

Reciproc – maszynowe opracowanie kanałów

Mikroskop – Carl Zeiss

Mikroskop stomatologiczny umożliwia lekarzowi pracę w powiększeniu. Precyzja pracy w mikroskopie daje nieporównywalnie lepszą jakość leczenia. Powiększenie pola zabiegowego wykorzystywane jest głównie w diagnostyce i endodoncji ale mikroskop staje sie coraz częściej niezastąpiony również w pozostałych dziedzinach stomatologii, gdyż leczyć dobrze można tylko to, co widać. W klinice Fabdent każdy z naszych gabinetów jest wyposażony w mikroskop stomatologiczny.

Do najtrudniejszych przypadków endodontycznych w gabinecie Fabdent używamy toru wizyjnego. Tor wizyjny pozwala na nakręcenie filmu lub wykonanie zdjęcia obszaru zabiegowego podczas skomplikowanego leczenia kanałowego. Dzięki zastosowaniu toru wizyjnego obraz, który widzi lekarz podczas leczenia w mikroskopie jest wyświetlany na monitorze co pozwala na najlepszą współpracę między lekarzem stomatologiem a asystentką stomatologiczną. Materiały fotograficzne zbierane dzięki tej technologii stanowią uzupełnienie dokumentacji medycznej oraz doskonale obrazują pacjentowi problem z którym zgłosił się do gabinetu Fabdent.

System SIRONA CEREC CAD/CAM

Najnowocześniejszy system CAD/CAM na świecie. Przy zastosowaniu systemu CEREC nie pobieramy standardowych wycisków protetycznych. A praca jest wykonywana na miejscu w gabinecie bez udziału zewnętrznego laboratorium protetycznego. Są to prace najwyższej jakości i estetyki. System Sirono CAD/CAM posiada szeroki wachlarz materiałów; możemy korzystać z ceramiki, tlenku cyrkonu, lub kompozytów.

Komputerowe znieczulenie 

W gabinecie stomatologicznym FabDent wdrożyliśmy komputerowo sterowane znieczulenie. Urządzenie  pozwala na zdefiniowanie czasu i prędkości podawania substancji znieczulającej i jej stopniowe dawkowanie, dostosowane do indywidualnej tolerancji pacjenta na ból, czy dyskomfort odczuwany przy iniekcji.

Dzięki komputerowemu znieczuleniu  wizyta stomatologiczna przebiega dla pacjenta bardziej komfortowo i bezpiecznie, nie jest przyczyną obaw ani stresu. Proces podania znieczulenia jest sterowany komputerowo i nadzorowany przez lekarza.

Dentapen

Technologia piezosurgery 

Oryginalna technologia Piezosurgery znacznie zwiększa możliwości kliniczne każdego chirurga i implantologa. Dzięki opatentowanym, kontrolowanym, trójwymiarowym drganiom ultradźwiękowym Piezosurgery znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii stomatologicznej i szczękowej, implantologii, periodontologii, ortodoncji chirurgicznej.

Piezosurgery zostało stworzone, aby przezwyciężyć ograniczenia w precyzji wykonywania zabiegu i bezpieczeństwie śródoperacyjnym, które występują przy użyciu tradycyjnych narzędzi do cięcia kości. Umożliwia lekarzowi to, na co nie pozwalają inne instrumenty. Tajemnicą tej opatentowanej technologii ultradźwiękowej jest unikalne oprogramowanie ściśle współpracujące z końcówkami roboczymi. W trakcie cięcia nie wydziela się nadmierna ilość ciepła, nie dochodzi do nekrozy kości. Zakres działania ultradźwięków Piezosurgery został opracowany specjalnie do cięcia tkanek kostnych z minimalizacją ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich.

Aparat RTG Kodak 

Wewnątrzustny aparat rentgenowski z nowoczesnym generatorem wysokiej częstotliwości, pozwalający wykonywanie ekspozycji przy różnych wartościach napięcia: 60 kV i 70 kV. Dzięki temu pozwala uzyskać najwyższą precyzję diagnostyczną. W klinice FabDent posiadamy 4 takie urządzenia aby zapewnić komfort pacjentom w czasie wykonywanych badań diagnostycznych. 

Radiowizjografia (RVG)

Radiowizjografia (RVG)

Jest to system pozwalający uzyskać zdjęcie rentgenowskie w prosty i bezpieczny dla pacjenta sposób. RVG pozwala aż o 90% obniżyć dawkę promieni rtg. Obraz jest widoczny na ekranie komputera natychmiast po ekspozycji i może być kilkadziesiąt razy powiększony, co pozwala na szczegółową ocenę zdjęcia. Badanie RVG to podstawa prawidłowej diagnostyki. Możliwość skorzystania z aparatu w gabinecie oszczędza pacjentowi czas, a lekarzowi daje pewność trafnej diagnozy.

Piaskarka

Jest to urządzenie do skutecznego i bezbolesnego usuwania osadu nazębnego idealne jako uzupełnienie skalingu a także w przygotowaniu powierzchni szkliwa do dalszych zabiegów np. fluoryzacji lub wybielania

Skaler

Skaler

Jest to urządzenie do skutecznego i komfortowego usuwania kamienia nazębnego przy pomocy ultradźwięków.

Urządzenie Morita

Jest to aparat służący do mechanicznego opracowania kanałów korzeniowych, zwiększający precyzję i skracający czas zabiegu. Urządzenie posiada wbudowany endometr czyli elektroniczny system służący do precyzyjnego lokalizowania wierzchołków korzeni, pomagający określić długość kanałów.

Lampa wybielająca Beyond Polus Advanced

Lampa wybielająca Beyond Polus

Jest to specjalny akcelerator emitujący wiązkę niebieskiego światła filtrowanego przez 12 tysięcy światłowodów i specjalny układ optyczny, co całkowicie eliminuje szkodliwe światło podczerwone i ultrafioletowe. Światło to jest tak zwanym „zimnym światłem” co ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjenta oraz rezultaty wybielania.

Diadermia elektrochirurgiczna

Jedno z najnowocześniejszych urządzeń stosowanych do elektrokoagulacji podczas zabiegów periodontologicznych, chirurgicznych oraz protetycznych. Zastosowanie diadermi chirurgicznej pozwala na osiągnięcie idealnej precyzji podczas wykonywania zabiegów polegających na skorygowaniu kształtu dziąsła.

 

System wypełniania kanałów rozgrzaną gutaperką 

Jest to nowoczesny system do wypełniania kanałów korzeniowych termoplastyczną gutaperką (na ciepło). Jest to najlepszy na świecie system pozwalający również na wypełnienie wszelkiego rodzaju odgałęzień i kanałów bocznych co gwarantuje powodzenie leczenia endodontycznego.

Koferdam stomatologiczny

Jest to system klamer i mocowań na których rozpięta jest guma izolująca pole zabiegowe (ząb lub grupę zębów). Dzięki koferdamowi tworzy się bariera aseptyczna, utrzymywana jest idealna suchość pola operacyjnego, a pacjent jest zabezpieczony przed aspiracją drobnych narzędzi do przełyku i tchawicy, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo i komfort pracy.

Umów się na wizytę i skorzystaj z indywidualnej konsultacji!

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button