Skuteczne preparaty na odsłonięte szyjki zębowe zalecane w gabinecie

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Skuteczne preparaty na odsłonięte szyjki zębowe zalecane w...

Jeśli zmagamy się z problemem odsłoniętych szyjek zębowych, pewnie wielokrotnie szukaliśmy już rozwiązania naszych problemów. Opiszemy, jakie produkty stosować, by odczuć ulgę w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Podpowiemy również, gdzie zgłosić się o profesjonalną pomoc.

Czym są odsłonięte szyjki zębowe?

Wiele czynników może wpływać na to, że nasze dziąsła nie są zdrowe. Częstym i coraz bardziej popularnym problemem wielu osób jest recesja dziąseł, czyli ich cofanie. W wyniku tego zjawiska dochodzi do odsłonięcia się szyjek zębowych, co niestety ma wpływ na codzienne życie. Dziąsła mogą krwawić i pobolewać, a codzienne szczotkowanie może wzmagać ten problem. Co zrobić z odsłoniętymi szyjkami zębowymi, aby stały się one mniej dokuczliwe? Warto pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, ograniczeniu nałogów, a także prawidłowej i zbilansowanej diecie, która jest bogata w niezbędne dla organizmu witaminy i minerały. Dodatkowo warto sięgać po szczoteczkę, która posiada miękkie włosie oraz pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie dentystycznym.

Czy maść na odsłonięte szyjki zębowe jest skuteczna?

Oprócz wyboru odpowiedniej szczoteczki oraz wdrożenia właściwej techniki szczotkowania warto także wiedzieć, jakie maści na odsłonięte szyjki zębowe przyniosą nam ulgę. Przede wszystkim należy wspomnieć, że maści powinny być stosowane jako terapia uzupełniająca przy właściwym leczeniu specjalistycznym. Ich stosowanie przynosi bowiem jedynie chwilową ulgę i poczucie komfortu. Jeśli jednak oczekujesz na wizytę u periodontologa, możesz wybrać maść, która zawiera w swoim składzie wyciągi z ziół lub witaminę E.

Jaki żel na odsłonięte szyjki zębowe wybrać?

Obecnie w aptekach dostępnych jest coraz więcej środków, które są dedykowane dla osób, które zmagają się z różnymi schorzeniami jamy ustnej, w tym także odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Czy żel na dziąsła jest też dobry w przypadku takiej przypadłości, jaką jest paradontoza? Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny, dlatego też bez dokładnej diagnozy lekarskiej, trudno jest wybrać odpowiedni produkt, który łagodzi negatywne skutki kłopotów ze zdrowiem jamy ustnej. Jeśli jednak zmagamy się z nadwrażliwością na gorące lub zimne pokarmy lub napoje, możemy sięgnąć po żele, które posiadają w swoim składzie hydroksyapatyt. Jest on odpowiedzialny za dostarczenie wapnia, który jest podstawowym budulcem zębów i kości. Warto także wybierać środki, które są oparte na składnikach ziołowych.

Domowe sposoby na odsłonięte szyjki zębowe

Jeśli jednak umówiliśmy się już na wizytę u specjalisty, który sprawdzi dokładny stan naszych zębów i dziąseł, ale w dalszym ciągu ciężko jest nam funkcjonować z powodu nadmiernej wrażliwości zębów lub silnego bólu jamy ustnej, warto zastanowić się, jakie domowe metody pomogą nam chociaż doraźnie. Przede wszystkim postaw na profilaktykę. Zmień szczoteczkę do mycia zębów na taką, która posiada miękkie włókna. Stomatolodzy polecają korzystanie ze szczoteczki sonicznej, która dokładniej czyści jamę ustną z resztek pokarmowych, które w niej zalegają. Ponadto uzupełnij swoją dietę w niezbędne mikroelementy oraz witaminy, jak również wyeliminuj z niej alkohol i nikotynę. Warto również wyposażyć swoją łazienkę w nić dentystyczną oraz irygator oraz używać ich do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Z pewnością, aby poczuć chwilową ulgę, możemy płukać jamę ustną rumiankiem, który ma właściwości łagodzące i przeciwzapalne.

Jak wybrać odpowiedni produkt?

Jeśli nie wiesz, gdzie zgłosić się o pomoc przy wyborze odpowiedniego produktu, który możesz bezpiecznie stosować, posiadając problem odsłoniętych szyjek zębowych lub też w celu ograniczenia niekorzystnych skutków, jakie niesie za sobą ta dolegliwość, polecamy kontakt z ekspertem. Periodontolog to specjalista, który zajmuje się kompleksowym leczeniem oraz profilaktyką wszelkich chorób przyzębia oraz błon śluzowych jamy ustnej. W klinice FabDent możesz umówić się na wizytę konsultacyjną lub kontrolną do tego fachowca. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button