Szczoteczka soniczna a nadwrażliwość zębów

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Szczoteczka soniczna a nadwrażliwość zębów

Wiele osób zastanawia się, czy zmagając się z niedogodnością, jaką jest nadwrażliwość zębów, może używać do codziennej pielęgnacji jamy ustnej szczoteczki sonicznej. Opiszemy, czym jest szczoteczka soniczna, jakie są jej właściwości oraz na co zwracać uwagę przy jej wyborze.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne są coraz bardziej popularnym produktem, po który sięgają chętnie mieszkańcy całego świata. Postęp technologii sprawił, że tradycyjne manualne szczoteczki są już coraz rzadziej stosowane, a na rynku pojawił się produkt, jakim jest szczoteczka soniczna. W sklepach możemy znaleźć te produkty nie tylko dla osób dorosłych, ale i dzieci. Są one dokładniejsze od tradycyjnej szczoteczki do zębów, a dzięki odpowiedniemu kształtowi końcówki, łatwiej docierają do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Szczoteczka soniczna to urządzenie, które jest wyposażone w akumulator oraz silnik, którego rolą jest emitowanie drgań oraz słyszalnych fal dźwiękowych o częstotliwości od 20 do 20 tysięcy Hz. Są one przenoszone na jej główkę i wykazują działanie bakteriobójcze. Możliwe jest więc wytworzenie nawet dziesiątek tysięcy drgań na minutę. 

Co daje szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna pozwala na dokładne oczyszczenie jamy ustnej z wszelkich resztek pokarmu, które mogą gromadzić się w trudno dostępnych miejscach, takich jak przestrzenie międzyzębowe, dziąsła czy język. Dzięki wytwarzaniu fal dźwiękowych szczoteczka soniczna jest zabójcza dla bakterii. To urządzenie jest także świetnym masażerem dla naszych dziąseł. Prawidłowa technika czyszczenia zębów przy pomocy szczoteczki sonicznej jest odpowiednia nawet dla Pacjentów, którzy skarżą się na nadwrażliwość zębów. Warto jednak wiedzieć, na jaki konkretnie produkt się zdecydować i które urządzenie będzie odpowiednie do naszego uzębienia. W tym celu przed zakupem konkretnej szczoteczki warto zapoznać się z dokładną specyfikacją produktu, jego przeznaczeniem, a także opiniami innych Klientów. Najlepszym źródłem informacji będzie jednak wiedza fachowców, którzy z pewnością wybiorą dla Ciebie najlepszą szczoteczkę soniczną.

Czy szczoteczka soniczna niszczy szkliwo zębów?

Prawidłowe użytkowanie szczoteczki sonicznej nie niszczy szkliwa zębów. Należy jednak pamiętać, że oprócz zakupu odpowiedniego urządzenia, musimy także pamiętać o jego właściwej pielęgnacji, w tym regularnej wymianie końcówek czyszczących zęby, jak również dokładnym umyciu ich po każdym użyciu. Co więcej, warto zainteresować się także, jakie pasty do zębów wpływają na niszczenie szkliwa. Warto więc stosować produkty, które nie tylko są odpowiednio przebadane, ale są także polecane przez stomatologów. Każdy z nas jest inny, co oznacza również, że jego jama ustna wymaga indywidualnej ochrony. Nie każdy może więc sięgać po pasty, które wykazują właściwości wybielające. Najlepiej zasięgnąć więc rady u specjalisty. W klinice FabDent w Warszawie z pewnością możesz liczyć na pomoc w doborze idealnych środków do pielęgnacji jamy ustnej, które najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku. Stomatolodzy podpowiedzą Ci także, która szczoteczka soniczna będzie idealna do wrażliwych zębów.

Czy warto używać szczoteczki sonicznej?

Zdecydowanie tak. Choć wiele osób zastanawia się nad relacją: szczoteczka soniczna a nadwrażliwość zębów, to właśnie używanie tego produktu jest o wiele bardziej bezpieczne, niż decyzja o czyszczeniu jamy ustnej tradycyjną szczoteczką lub szczoteczką rotacyjną. Oczywiście przede wszystkim jednak liczy się także prawidłowa technika mycia naszych zębów oraz uzupełnianie szczotkowania o takie produkty, jak nić dentystyczna czy irygator. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszelkie resztki pokarmów, jakie osiadają w naszej jamie ustnej, zostaną usunięte. Co więcej, badania wykazały, że szczoteczka soniczna jest także bardzo skuteczna dla osób, które cierpią na częste występowanie kamienia nazębnego. Dzięki mocy silnika oraz prawidłowemu ułożeniu szczoteczki pod właściwym kątem możemy wymieść zanieczyszczenia nawet z trudno dostępnych miejsc.

Czy szczoteczka soniczna może powodować nadwrażliwość zębów?

Wiele osób staje przed dylematem – szczoteczka soniczna a wrażliwe zęby. Czy warto stosować tego produktu kiedy odczuwamy dyskomfort podczas zwykłego szczotkowania zębów? Oczywiście, że tak. Szczoteczka soniczna dokładnie czyści nie tylko zęby, ale i przestrzenie pomiędzy nimi. Jeśli jedna zmagamy się z nadwrażliwością zębów, warto wybrać odpowiednią końcówkę z miękkim włosiem. Obecnie producenci szczoteczek sonicznych oferują różne warianty główek, które są dostosowane do potrzeb konkretnej grupy osób. Wśród nich znajdują się także serie, które są skierowane właśnie do Pacjentów z nadwrażliwością zębów.

Szczoteczka soniczna a wrażliwe dziąsła

Szczoteczka soniczna swoim działaniem wywołuje delikatne drgania, co jest także bardzo dobre dla naszych dziąseł. Dzięki temu możemy nie tylko czyścić jamę ustną z resztek pokarmów, ale także wykonywać masaż dziąseł. Ten rodzaj szczoteczki jest więc polecany osobom, które cierpią na nadwrażliwość dziąseł. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie naciskać za mocno główką szczoteczki na powierzchnię dziąseł.

Kto może nam pomóc w doborze odpowiedniej szczoteczki sonicznej?

Zachęcamy do skorzystania z fachowej pomocy naszych specjalistów, którzy przyjmują od lat Pacjentów z różnymi problemami jamy ustnej w klinice FabDent położonej na warszawskim Bemowie. Z chęcią doradzimy Ci, jaka szczoteczka soniczna będzie odpowiednia dla Twojego zdrowia i komfortu użytkowania. Współpracujemy z najlepszymi markami, dlatego wiemy, co będzie najlepsze także dla Ciebie. Wśród naszych usług znajdziesz także kompleksową opiekę stomatologiczną oraz możliwość wykonania kontrolnych wizyt, w  celu uniknięcia problemów ze zdrowiem jamy ustnej.

Na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

Przy wyborze odpowiedniej szczoteczki sonicznej na pewno warto zwracać uwagę na włosie, które znajduje się na jej końcówce. Kolejnym istotnym elementem jest także jej specyfikacja oraz moc. Obecnie na rynku znajdziesz wiele produktów w różnych przedziałach cenowych. Warto więc dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji o zakupie dobrego produktu, który powinien służyć Ci na lata.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button