Terapia atelokolagenem linerase

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Terapia atelokolagenem linerase

Recesja dziąseł to powszechne schorzenie, które ma konsekwencje zdrowotne i estetyczne. Innowacyjną i skuteczną metodą leczenia tego schorzenia jest terapia atelokolagenem . Na czym ona polega?

Recesje dziąseł to problem o charakterze ogólnospołecznym. Szacuje się, że dotyczy on od 6% do 100% osób1, w zależności od tego, ile lat mają pacjenci ? recesje postępują bowiem razem z wiekiem. Nieleczone mogą być powodem nadwrażliwości zębów i próchnicy. Odsłonięte szyjki zębowe wyglądają przy tym nieestetycznie, a zęby sprawiają wrażenie wydłużonych lub wyszczerbionych w miejscu połączenia z dziąsłem. Recesja dziąseł jest jednak w pierwszej kolejności problemem stomatologicznym, a dopiero później estetycznym.

Recesja dziąseł – przyczyny

Recesja dziąseł jest widocznym, nieestetycznym skutkiem przewlekłej choroby przyzębia, której przyczyny możemy upatrywać w zakażeniach bakteryjnych, złej technice szczotkowania oraz wpływie innych współistniejących chorób, takich jak cukrzyca, osteoporoza, białaczka, a także w negatywnych skutkach działań stomatologicznych oddziaływujących na przyzębie. Recesje są częstym zaburzeniem spowodowanym wadami zgryzu, mogą się również nasilać podczas leczenia ortodontycznego, które bazuje na ekspansji łuków zębowych. Do przyczyn powstawania recesji dziąseł zalicza się również bruksizm (zgrzytanie zębami, mocne zaciskanie zębów), zapalenie przyzębia oraz palenie tytoniu.

Leczenie recesji dziąseł

Jedną z najczęściej stosowanych metod leczenia recesji dziąseł stosowanych we współczesnej stomatologii są augumentacyjne zabiegi chirurgiczne. Zaliczają się do nich przeszczepy dziąsła albo wszczepienie preparatów, które zastępują brakujące tkanki. Niekiedy wprowadza się także leczenie ortodontyczne, które również może w niektórych przypadkach zmniejszyć ?cofanie się? dziąseł. Niestety, jeśli recesja dziąseł to zaawansowany problem, który przez wiele lat ignorowano, nie wszystkie metody leczenia mogą być zastosowane.

Atekolagen – nieinwazyjna alternatywa dla zabiegów chirurgicznych

Godną uwagi alternatywą dla zabiegów chirurgicznych jest niechirurgiczne leczenie niewielkich recesji dziąsłowych za pomocą atelokolagenu , który podaje się w formie iniekcji dodziąsłowej. Jest to małoinwazyjna i skuteczna metoda. Włókna kolagenowe to 65% objętości dziąsła ? to właśnie one odgrywają ważną rolę w utrzymaniu jego wyglądu oraz kształtu. Z upływem lat poziom kolagenu maleje ? stąd też u pacjentów pogłębiająca się z wiekiem recesja.

Atelokolagen – nie tylko medycyna estetyczna

Atekolagen to preparat przeznaczony do iniekcji śródskórnej, a także w obrębie błon śluzowych. To produkt stosowany na co dzień w medycynie estetycznej do rewitalizacji skóry. W periodontologii znajduje zastosowanie w odbudowie dziąseł. Stymuluje do produkcji nowego kolagenu. Okazuje się, że podanie dodziąsłowe atekolagenu pozytywnie wpływa na kondycję dziąseł. Zabieg przeprowadzony powinien być w cyklach, w równych odstępach czasu.

Przeciwwskazania

Z terapii atelokolagenem korzystać nie powinny:

  • Kobiety w ciąży,
  • Kobiety karmiące piersią,
  • Osoby z chorobami autoimmunologicznymi,
  • Osoby z chorobami nowotworowymi,
  • Osoby chore na cukrzyce.

Przeciwwskazaniem jest także zakażenie okolicy zabiegu.

Zobacz cennik leczenia atelokolagenem.

Sprawdź, czy terapia kolagenem może Ci pomóc:   

Zadzwoń i umów się na konsultację u periodontologa w FabDent (22) 401 12 12

Przeczytaj także:
Co zrobić z odsłoniętymi szyjkami zębowymi?

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button