Białe plamy na szkliwie

  1. Home
  2. /
  3. Twój Problem
  4. /
  5. Białe plamy na szkliwie

Białe plamy na szkliwie

Najczęstszą przyczyną białych plamek, plam na szkliwie jest nadmiar lub niedobór fluoru bądź wapnia. Powstają w wyniku zaniedbań, nieodpowiedniej diety, demineralizacji szkliwa przyjmowania leków.

Diagnostyka stomatologiczna tak zwany przegląd wykonana u dorosłego co sześć miesięcy, a u dziecka do 18 roku życia co trzy miesiące kompleksowo bada i ocenia stan jamy ustnej.

ICON we wczesnych stadiach próchnicy czy tzw. białych plam, możliwe jest jednak całkowicie bezwiertłowe leczenie zębów. W efekcie można zachować zdrową strukturę zęba, równocześnie powstrzymując próchnicę na wczesnym etapie oraz zakryć białe plamy na szkliwie.

Bonding jest to metoda odbudowy zębów za pomocą kompozytu bez ingerencji w tkanki zęba. Kompozyt łączy się z powierzchnią szkliwa dzięki sile adhezji czyli przylegania.

Licówki protetyczne, korony protetyczne te zabiegi pozwalają na zmianę koloru, kształtu, wyrównanie linii zęba/ów.

Do kogo się zgłosić z tym problemem? Do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zachowawczym, lekarza dentysty protetyka i pani higienistki.

Natomiast jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z operatorem wykonującym zabieg.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej siostrzanej kliniki Fabskin która zadba o Twój wygląd dopełniając piękny uśmiech zabiegami medycyny estetycznej

FabSkin
ul. Lazurowa 183/86
01-479 Warszawa

Translate // Tłumacz
Call Now Button