Braki uzębienia

  1. Home
  2. Twój Problem
  3. Braki uzębienia

Braki uzębienia

Braki uzębienia koniecznie trzeba uzupełniać, strata chociażby jednego zęba nie jest obojętna, braki determinują powstanie nieodwracalnych zmian miejscowych, bezzębne odcinki szczęki i żuchwy ulegają zanikowi. Braki uzębienia powodują wrzody żołądka i dwunastnicy.

Diagnostyka stomatologiczna tak zwany przegląd wykonana u dorosłego co sześć miesięcy kompleksowo bada i ocenia stan jamy ustnej. Lekarz doradzi w jaki sposób możemy uzupełnić braki uzębienia.

Endodoncja czyli leczenie kanałowe przygotowuje zęby pod leczenie protetyczne, które uzupełnia braki uzębienia.

Korony protetyczne, korony protetyczne na implantach. Korona jest częścią, którą widzimy w ustach. Korona protetyczna jest zacementowana na stałe. Korony stanowią bardzo ważną część leczenia implantologicznego gdyż za funkcjonalność i estetykę odpowiadają właśnie one.

Mosty protetyczne, mosty protetyczne na implantach odtwarzają utracony ząb poprzez przymocowanie korony do zębów sąsiednich.

Protezy protetyczne, protezy protetyczne na implantach odtwarzają funkcje estetyczne i zgryzowe.

Ortodoncja. Aparaty ortodontyczne. Leczenie ortodontyczne czasami pomaga w wypełnieniu braków zębowych u dzieci i dorosłych.

Periodontologia przygotowuje zęby pod leczenie protetyczne i implantologiczne, które uzupełnia braki uzębienia.

Implant dentystyczny jest odpowiednikiem korzenia zęba, osadzany jest w kości żuchwy lub szczęki i stanowi filar dla odbudowy protetycznej takiej jak korona, most czy proteza. Implant odtwarza prawidłowo funkcjonujący i świetnie wyglądający nowy ząb.

Do kogo się zgłosić z tym problemem? Do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zachowawczym, lekarza dentysty protetyka i lekarza dentysty implantologa.

Natomiast jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z operatorem wykonującym zabieg.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button