Braki uzębienia

  1. Home
  2. /
  3. Twój Problem
  4. /
  5. Braki uzębienia

Braki uzębienia

Braki uzębienia koniecznie trzeba uzupełniać, strata chociażby jednego zęba nie jest obojętna, braki determinują powstanie nieodwracalnych zmian miejscowych, bezzębne odcinki szczęki i żuchwy ulegają zanikowi. Braki uzębienia powodują wrzody żołądka i dwunastnicy.

Diagnostyka stomatologiczna tak zwany przegląd wykonana u dorosłego co sześć miesięcy kompleksowo bada i ocenia stan jamy ustnej. Lekarz doradzi w jaki sposób możemy uzupełnić braki uzębienia.

Endodoncja czyli leczenie kanałowe przygotowuje zęby pod leczenie protetyczne, które uzupełnia braki uzębienia.

Korony protetyczne, korony protetyczne na implantach. Korona jest częścią, którą widzimy w ustach. Korona protetyczna jest zacementowana na stałe. Korony stanowią bardzo ważną część leczenia implantologicznego gdyż za funkcjonalność i estetykę odpowiadają właśnie one.

Mosty protetyczne, mosty protetyczne na implantach odtwarzają utracony ząb poprzez przymocowanie korony do zębów sąsiednich.

Protezy protetyczne, protezy protetyczne na implantach odtwarzają funkcje estetyczne i zgryzowe.

Ortodoncja. Aparaty ortodontyczne. Leczenie ortodontyczne czasami pomaga w wypełnieniu braków zębowych u dzieci i dorosłych.

Periodontologia przygotowuje zęby pod leczenie protetyczne i implantologiczne, które uzupełnia braki uzębienia.

Implant dentystyczny jest odpowiednikiem korzenia zęba, osadzany jest w kości żuchwy lub szczęki i stanowi filar dla odbudowy protetycznej takiej jak korona, most czy proteza. Implant odtwarza prawidłowo funkcjonujący i świetnie wyglądający nowy ząb.

Do kogo się zgłosić z tym problemem? Do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zachowawczym, lekarza dentysty protetyka i lekarza dentysty implantologa.

Natomiast jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z operatorem wykonującym zabieg.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej siostrzanej kliniki Fabskin która zadba o Twój wygląd dopełniając piękny uśmiech zabiegami medycyny estetycznej

FabSkin
ul. Lazurowa 183/86
01-479 Warszawa

Translate // Tłumacz
Call Now Button