Brzydki kolor zębów

  1. Home
  2. Twój Problem
  3. Brzydki kolor zębów

Brzydki kolor zębów

Nieładny kolor zębów powodują nałogi takie jak palenie papierosów, picie kawy i herbaty, dieta, ale również urazy i stosowanie leków.

Diagnostyka stomatologiczna tak zwany przegląd wykonana u dorosłego co sześć miesięcy, a u dziecka do 18 roku życia co trzy miesiące kompleksowo bada, ocenia stan jamy ustnej a higienistka lub lekarz dentysta powie jak zapobiegać lub zmienić brzydki kolor zębów.

Profesjonalne zabiegi profilaktyki przeciwdziałają i pomagają zmienić brzydki kolor zębów. W naszym gabinecie możesz wykonać: skaling ultradźwiękowy, piaskowanie, lakierowanie/fluoryzacja zębów i instruktaż higieny jamy ustnej w trakcie, którego  higienistka powie jak zapobiegać i zmienić brzydki kolor zębów.

Wybielanie zębów jest najczęściej stosowanym zabiegiem aby zmienić kolor zębów, jest bezpieczne i skuteczne. Zmiana koloru może być umiarkowana lub znacząca. Wybielanie zębów usuwa barwniki, przebarwienia i zanieczyszczenia z przestrzeni między pryzmatycznej. Uzyskanie znaczącej zmiany koloru w krótkim okresie czasu jest główną zaletą profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie. Podczas wybielania obserwuje się zmianę koloru o 5-9, ale czasem o 10-14 odcieni!!! Wybielanie nie niszczy zębów, jest całkowicie bezpieczne.

Bonding jest to metoda odbudowy zębów za pomocą kompozytu bez ingerencji w tkanki zęba. Kompozyt łączy się z powierzchnią szkliwa dzięki sile adhezji czyli przylegania.

Licówki protetyczne, korony protetyczne te zabiegi pozwalają na zmianę brzydkiego koloru zębów, zakrywają przebarwienia ale również na zmianę kształtu, wyrównanie linii zęba/ów.

Do kogo się zgłosić z tym problemem? Do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zachowawczym, lekarza protetyka lub higienistki stomatologicznej.

Natomiast jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z operatorem wykonującym zabieg.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button