Nadwrażliwość

  1. Home
  2. Twój Problem
  3. Nadwrażliwość

Wkłady koronowo-korzeniowe

Coraz więcej osób interesuje się tematyką wkładów koronowo-korzeniowych. Zwiększa się także liczba klinik stomatologicznych, które oferują właśnie tego typu usługi. Nasz artykuł przybliży Ci zagadnienia z zakresu ich stosowania, znaczenia oraz efektów, jakich można się spodziewać po ich założeniu.

Nadwrażliwość

Nadwrażliwość zębów pojawia się gdy zębina zostaje odsłonięta. Z powodu nadwrażliwości będziesz unikać np. jedzenia i picia zimnych lub gorących pokarmów i napojów i mycia zębów z obawy przed bólem.

Nadwrażliwość może się pojawić po zabiegach stomatologicznych takich jak skaling ultradźwiękowy, piaskowanie, wykonaniu wypełnienia, wykonaniu konturingu, wykonaniu bondingu, po zabiegach chirurgicznych na zębach sąsiadujących, po procedurach ortodontycznych i wybielaniu zębów i jest to jak najbardziej normalne zjawisko. Może się utrzymywać od 1 do 3 dni.

Nadwrażliwość może powstać w wyniku obniżania się poziomu dziąseł powstają wówczas odsłonięte szyjki zębowe. Nadwrażliwość może dokuczać w przypadku powstawania ubytków przyszyjkowych lub patologicznego starcia zębów.

Do kogo się zgłosić z tym problemem? Lekarz stomatolog zajmujący się stomatologią zachowawczą.

Natomiast jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z operatorem wykonującym zabieg.

Call Now Button