Starte zęby

Starte zęby

Starte zęby, zaciskanie zębów, bruksizm. W jaki sposób możemy Ci pomóc z tym problemem w gabinecie FABDENT.

Lekarz dentysta wykonujący zabiegi z użyciem toksyny botulinowej – botoksu. Jest to metoda bezpieczna, bardzo skuteczna i szybka w działaniu. Za pomocą zastrzyków z botoksu możemy spowolnić siłę pracy mięśni żwaczy. Zostają one na okres do sześciu miesięcy przyblokowane, wskutek czego impuls nerwowy nie dociera do mięśni i nie powoduje ich nad reakcji. Działa jedynie w obrębie mięśni, do których został dostarczony, co nie przenosi się w żaden sposób na pracę innych mięśni.

Lekarz dentysta protetyk wykona dla Ciebie specjalną szynę relaksacyjną, którą zakłada się podczas snu.

Zadaniem stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie startych zębów poprzez wykonanie wypełnienia.

Bonding jest to metoda odbudowy zębów za pomocą kompozytu bez ingerencji w tkanki zęba. Kompozyt łączy się z powierzchnią szkliwa dzięki sile adhezji czyli przylegania.

Korony protetyczne, korony protetyczne na implantach. Korona jest częścią, którą widzimy w ustach. Korona protetyczna jest zacementowana na stałe. Korony stanowią bardzo ważną część leczenia implantologicznego gdyż za funkcjonalność i estetykę odpowiadają właśnie one.

Rozwiązaniem dla osób, u których bruksizm związany jest z wadami zębów, może być założenie aparatu ortodontycznego.

Do kogo się zgłosić z tym problemem? Do lekarza dentysty wykonującego zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zachowawczym, lekarza dentysty ortodonty, lekarza dentysty protetyka zajmującego się odbudową cyfrową, lekarza dentysty protetyka.

Natomiast jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z operatorem wykonującym zabieg.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button