Chirurgia Stomatologiczna

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna w walce o piękny uśmiech

Dziś wizyta u chirurga stomatologicznego już nie przywołuje negatywnych skojarzeń. Innowacyjna technologia i urządzenia, postępowe metody oraz empatyczne podejście do każdego. Pacjenta sprawiają, że w gabinecie lekarskim można poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Nawet najbardziej skomplikowane i inwazyjne zabiegi odbywają się w bezbolesnej i przyjaznej atmosferze, pod opieką bardzo doświadczonego chirurga.

Kiedy potrzebny jest chirurg stomatolog?

Chirurgia stomatologiczna to jedna z dziedzin stomatologii, która zajmuje się zabiegami w obrębie jamy ustnej oraz okolicach przyległych. Wykorzystywana jest wszędzie tam, gdzie kończy się zakres działań dentysty ogólnego i wymagane jest operacyjne leczenie i użycie specjalistycznych narzędzi. Chirurg stomatolog okazuje się niezbędny w kłopotliwych sytuacjach, dotyczących zarówno uzębienia, jak i innych obszarów twarzowo-szczękowych. Wiadomo, że zwrócimy się do niego o pomoc, jeżeli będzie wchodziło w rachubę:

 • usuwanie (ekstrakcja) zębów mądrości lub zatrzymanych i niewyrżniętych
 • odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku
 • resekcja wierzchołka korzenia 
 • hemisekcja (usunięcie jednego korzenia wraz z częścią korony zęba)
 • implantologia 
 • zabiegi przygotowawcze do leczenia protetycznego

Jego interwencja jest niezbędna również w sytuacjach, dotyczących miejsc około zębowych, kiedy występuje problem z:

 • tworzeniem się torbieli, włókniaków, brodawczaków oraz niepokojących zmian w obrębie twarzoczaszki
 •  wędzidełkiem warg i języka
 • funkcjonowaniem gruczołów ślinowych i stawów skroniowo-żuchwowych
 • nieprawidłowym połączeniem jamy ustnej z zatokami
 • tworzeniem się ropni
 • z dnem zatok
 • z dziąsłami

Profesjonalna opieka w zasięgu ręki

Zakres oferowanych przez chirurga stomatologicznego usług jest bardzo szeroki. W Naszym życiu często zdarzają się sytuacje, kiedy musimy skorzystać z jego wiedzy i pomocy. Ważne jest, aby zawsze na pierwszym miejscu stawiać własne zdrowie i dlatego warto rezerwować wizytę w renomowanych gabinetach, gdzie priorytetem jest wysoka jakość, precyzja i zadowolenie Pacjenta.

 Lekarze z Fabdent to zespół wykwalifikowanych specjalistów, którzy w profesjonalny sposób leczą problemy z jamą ustną. Lokalizacja kliniki sprawia, że z usług Naszych fachowców bezproblemowo mogą korzystać mieszkańcy miasta Warszawa i okolic. Grono stałych Klientów obejmuje również Pacjentów z dalszych rejonów Polski oraz zza granicy którzy Nam zaufali i z chęcią do Nas wracają.

Co Nas wyróżnia?

Na pewno kompleksowość w działaniu jest Naszą mocną stroną. Starannie podchodzimy do problemu każdego Pacjenta, począwszy od wywiadu telefonicznego, diagnostyki i leczenia, po opiekę i kontrolę pozabiegową. Nasza recepcja stara się jak najdokładniej przeprowadzać wywiad telefoniczny dzięki któremu jesteśmy w stanie od razu celnie zapisać Państwa na wizytę której Państwo oczekują oszczędzając Wasz czas.

 Dodatkowym atutem jest profesjonalny sprzęt, którym dysponujemy. Każdy chirurg stomatologiczny oprócz posiadanej głębokiej wiedzy i doświadczenia, posługuje się najnowocześniejszym oprzyrządowaniem, jak np. Piezosurgery Touch, który jest niezastąpiony w  precyzyjnym cięciu kości za pomocą fal ultradźwiękowych. Pacjenci z miasta Warszawa i okolic, którzy już odwiedzili Nasz gabinet przekonali się, że zabiegi i operacje w obrębie jamy ustnej mogą były bezbolesne. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod można ograniczyć ich inwazyjność oraz problemy z niechcianymi obrzękami, czy krwawieniem. Pacjent uzyskuje wsparcie nawet w czasie trwania rekonwalescencji po leczeniu.

 Zgrany i odpowiedzialny zespół w klinice Fabdent zawsze jest otwarty na potrzeby Klientów. Potrafimy słuchać, rozpoznawać problem i leczyć go. Dokładamy wszelkich starań, aby wizyta u Nas zawsze odbywała się w przyjaznej atmosferze, pełnej profesjonalizmu i owocowała pięknym uśmiechem.

Ekspert (autor tekstu): Specjalista chirurgii stomatologicznej oraz implantologii, Lekarz stomatolog Bartłomiej Stępień

Zobacz również:

Zęby mądrości

Resekcja korzenia

Zalecenia pozabiegowe

Piezochirurgia

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej siostrzanej kliniki Fabskin która zadba o Twój wygląd dopełniając piękny uśmiech zabiegami medycyny estetycznej

FabSkin
ul. Lazurowa 183/86
01-479 Warszawa

Call Now Button