Protetyka Cyfrowa

  1. Home
  2. Usługi
  3. Protetyka Cyfrowa

Technologia – protetyczna sztuczna inteligencja

Wypełnienie zęba projektowane komputerowo

Korona cyfrowa wysokoestetyczna

Cyfrowy system „od korzenia do korony”

Mosty-protetyka cyfrowa

Mosty bez szlifowania

Licówki-protetyka cyfrowa

Inlay / Onlay komputerowy

Estetyczne prace tymczasowe

Implantoprotetyka

Metamorfozy uśmiechu

Cennik protetyka cyfrowa

Protetyka Cyfrowa – Protetyka Jednego Dnia

Protetyka cyfrowa to nowe oblicze protetyki stomatologicznej – na miarę XXI wieku. Bazuje na technologii CAD/CAM, dzięki której wykonywanie prac protetycznych jest wspomagane komputerowo i zredukowane do minimalnej ilości czasu – zwykle sprowadza się do jednej wizyty pacjenta na fotelu dentystycznym. Na tym jednak nie koniec – protetyka cyfrowa (protetyka jednego dnia) zapewnia bowiem obecnie najwyższą dostępną na rynku precyzję, trwałość oraz wyjątkową estetykę uzupełnień protetycznych.

Protetyka cyfrowa Warszawa i stomatologia cyfrowa to rewolucja, która jeszcze kilka lat temu wydawała się abstrakcyjną wizją. Dzisiaj nowoczesne kliniki stomatologiczne na całym świecie korzystają z innowacyjnych technologii, aby usprawnić swoją pracę i zapewnić pacjentom najlepsze efekty. System CEREC, który wspiera pracę zespołu FabDent, pozwala na komfortową i bezinwazyjną diagnostykę, cyfrowe zaprojektowanie uśmiechu, a także precyzyjne wykonanie wysoce estetycznych i wytrzymałych prac protetycznych. W efekcie pacjent może opuścić gabinet z nowym, pięknym uśmiechem po zaledwie jednej wizycie (protetyka jednego dnia !) i cieszyć się efektami przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami najnowszych osiągnięć technologicznych w obszarze protetyki jednego dnia!

 

Na czym polega protetyka cyfrowa?

Protetyka cyfrowa to nowoczesne rozwiązanie w stomatologii. Ta technika pozwala nie tylko na szybkie uzyskanie pięknego uśmiechu, ale także na doskonałe dobranie odpowiedniego koloru zębów. Należy podkreślić, że stomatologia jednego dnia, bo tak właśnie nazywana jest protetyka cyfrowa, w Polsce jest stosowana dopiero od kilku lat. Mimo wszystko w tak krótkim czasie zyskała sobie całe grono sprzymierzeńców. Nic dziwnego, ponieważ ta metoda pozwala na uzyskanie cyfrowego zapisu każdego zęba z niezwykłą dokładnością, na jaki nie pozwala odlew klasyczny w gipsie czy innym materiale. Łuki zębowe są precyzyjnie skanowane przez system komputerowy, który pozwala na odtworzenie faktycznego obrazu całej szczęki.

Można też oczywiście dokonać skanowania pojedynczego zęba, co daje możliwość jego odtworzenia. Dzięki temu jest także możliwe wykrycie wszelkich wad zgryzu. A jak to działa? Dentysta umieszcza w jamie ustnej specjalne czujniki, które rejestrują nawet nieznaczną pracę zębów pacjenta podczas zgryzu. Co więcej, w przypadku klasycznych wycisków, jakie są wykonywane w standardowych gabinetach dentystycznych, nie przechowuje się ich przez dłuższy okres czasu – ulegają one zniszczeniu.

Technika cyfrowa pozwala na archiwizację wszystkich zdjęć wykonanych pacjentowi i dołączenie ich do jego karty. Daje to więc możliwość utworzenia dokładnej dokumentacji medycznej na każdym etapie leczenia. Wszystkie wykonane zdjęcia są wykonywane trójwymiarowo. Lekarz dentysta może więc dokładniej zapoznać się ze wszelkimi zmianami w jamie ustnej pacjenta i właściwie dobrać odpowiednie sposoby leczenia. Protetyka cyfrowa jest więc rozwiązaniem nie tylko dla standardowej stomatologii, ale i stomatologii estetycznej oraz chirurgii szczękowej.

Co odróżnia protetykę cyfrową od protetyki klasycznej?

Stomatologia jednego dnia, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na uzyskanie dokładnego cyfrowego skanu pełnego uzębienia podczas jednej wizyty. W przypadku protetyki klasycznej, lekarz stomatolog musi stworzyć specjalną formę, którą umieszcza się w jamie ustnej pacjenta i po jej zaschnięciu, może wykonać pełen odlew uzębienia. Jest to więc czasochłonne zajęcie i często należy umawiać się na kilka wizyt, by dobrać odpowiedni proces leczenia. Co więcej, uzupełnienia uzębienia wykonywane przy pomocy techniki cyfrowej są znacznie bardziej trwałe. Nie jest więc potrzebne tak częste ich korygowanie. Przy wykonywaniu trójwymiarowych zdjęć zębów jest także możliwe dobranie odpowiednich wypełnień, dzięki czemu pacjent może zapoznać się z tym, jak będzie wyglądała jego twarz i szczęka po opuszczeniu gabinetu dentystycznego. W protetyce klasycznej nie ma takiej możliwości. Tak naprawdę dopiero po zakończeniu pracy przez lekarza możemy ocenić finalny efekt każdego wykonanego przez niego zabiegu.

Zalety cyfrowej protetyki

Niewątpliwie protetyka cyfrowa jest kolejnym krokiem w rozwoju stomatologii. Pozwala na wykorzystanie innowacyjnych metod, które polegają na wykonaniu dokładnych, trójwymiarowych obrazów całej szczęki. To daje nowe możliwości w leczeniu wszelkich problemów zgryzu. Stomatologia jednego dnia skraca czas oczekiwania na nową protezę lub wypełnienie. Jest także bardziej dokładna, ponieważ pozwala na sprawdzenie każdego zęba ze wszystkich stron. Obserwując rynek stomatologiczny, możemy zauważyć, że protetyka cyfrowa jest coraz częściej dostępna w różnych miejscach w Polsce. Cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów.

Najczęściej zadawane pytania

Czy wykonanie cyfrowego zdjęcia jest bolesne?

Nie, na łukach zębowych lekarz umieszcza specjalne czujniki ze skanerem, które pozwalają na dokładne odtworzenie obrazu, który odwzorowuje wygląd naszej jamy ustnej oraz całej szczęki.

Czy protetyka cyfrowa jest bezpieczna dla szkliwa?

Tak, wykonywanie dokładnego skanu uzębienia nie niszczy szkliwa. Jest to bezpieczna metoda zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Protetyka cyfrowa – cennik

Paradoksalnie, mimo że protetyka cyfrowa jest nowoczesną technologią, która dopiero od niedawna jest wprowadzana do gabinetów dentystycznych, cena zabiegów z wykorzystaniem tej techniki jest porównywalna, a niekiedy nawet niższa, niż w przypadku protetyki klasycznej. Dlaczego tak się dzieje? Lekarz nie musi wykonywać odlewów ani wycisków, co pomniejsza cenę wizyty za materiały. Nie potrzebuje także korzystać z pomocy technika oraz laboratorium. Co więcej, liczba wizyt maleje, ponieważ pełen obraz uzębienia możemy uzyskać już podczas pierwszej wizyty.

Protetyka cyfrowa w atrakcyjnych cenach!

licówka pełnoceramiczna2200 zł
korona pełnoceramiczna2 300 zł
korona hybrydowa (ceramiczno-kompozytowa)1900 zł
onlay pełnoceramiczny1800 zł
od korzenia do korony - leczenie endodontyczne (kanałowe ) +wkład k-k + korona pełnoceramiczna*wycena indywidualna po konsultacji

Sprawdź, jak dzięki technologii cyfrowej w FabDent

możesz skrócić swoje leczenie protetyczne i poprawić jego dokładność.

Porozmawiaj z naszymi konsultantkami (22) 688 72 12

 

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button