Implantoprotetyka

Implantoprotetyka

Implantoprotetyka, czyli odbudowa protetyczna zębów na wczepach kostnych, tzn. implantach, jest to procedura, która następuje po wszczepieniu implantów zębowych po okresie zrośnięcia się implantu z kością. Implant staje się wówczas podstawą dla protetycznego uzupełnienia, którą może być, między innymi, korona, most albo proteza. Odbudowa na implantach pozwala uzyskać estetyczny efekt oraz poprawić mechanikę żucia.

Pacjentom kliniki FabDent, którzy chcą uzupełnić braki w swoim uzębieniu i którym zależy na wyjątkowej estetyce nowego uśmiechu, a także trwałości uzupełnień protetycznych oraz codziennym komforcie, proponujemy wykonanie pełnoceramicznych uzupełnień protetycznych w systemie CEREC – koron albo mostów mocowanych na implantach. Możliwości, jakie daje ta nowoczesna technologia, pozwalają stworzyć piękny uśmiech, który będzie służył pacjentowi przez długie lata.

Implantoprotetyka a brak jednego zęba

Jeśli mamy do czynienia z brakiem jednego zęba, wszczepienie implantu jest najlepszym rozwiązaniem. Pozwala bowiem odciążyć sąsiednie zęby poprzez przywrócenie równomiernego rozłożenia sił działających na kości. Odbudowa protetyczna na implancie w takiej sytuacji sprowadza się do wykonania korony. Korzystając z potencjału techniki CAD/CAM i systemu CEREC, możemy zaoferować naszym pacjentom wyjątkowo precyzyjną, trwałą oraz estetyczną odbudowę protetyczną na implancie.

Wykonanie korony, która idealnie odwzorowuje powierzchnię zęba i doskonale pasuje do naturalnego uzębienia pacjenta, jest możliwe dzięki innowacyjnej diagnostyce. W klinice FabDent pobieramy cyfrowy wycisk 3D, dzięki któremu możemy zaprojektować koronę z najmniejszymi szczegółami, nawiązując do anatomicznej budowy zębów pacjenta. Eliminuje to konieczność poprawek – korona jest w 100% dopasowana do naturalnego uzębienia. Korona wykonana jest z porcelany, co likwiduje ryzyko reakcji alergicznej. Co najważniejsze, koronę pełnoceramiczną, niezwykle trwałą i wysoce estetyczną, przygotować można już w trakcie jednej wizyty, nie ponosząc kosztów związanych z uzupełnieniami tymczasowymi.

Implantoprotetyka a brak kilku zębów

W sytuacji braku kilku zębów, podobnie jak w przypadku braku jednego zęba, doskonale sprawdzi się leczenie implantoprotetyczne. Rozwiązaniem, które możemy zaproponować naszym pacjentom, jest most na implantach. Fundament dla mostu stanowią implanty. Wykorzystując możliwości, jakie daje system CEREC, pełnoceramiczne mosty protetyczne mocowane na implantach wykonujemy w klinice FabDent już na jednej wizycie – implanty w 1 DZIEŃ !  Mosty wykonane w systemie CEREC są najwyżej jakości, nie powodują reakcji alergicznej, są wyjątkowo wytrzymałe, cechuje je także wysoka odporność na uszkodzenia. Dzięki zastosowaniu precyzyjnej diagnostyki z użyciem skanera 3D mosty pasują do pozostałych zębów i wyglądają w pełni naturalnie.

 

Dowiedz się więcej o protetyce cyfrowej w FabDent

Porozmawiaj z naszymi konsultantkami (22) 688 72 12

 

Zobacz cennik koron, licówek i wypełnień wykonywanych w systemie CEREC w naszym gabinecie:

licówka pełnoceramiczna Celtra Duo/Enamic/Emax2000 zł
korona pełnoceramiczna Celtra Duo/Enamic/Emax1700 zł
onley pełnoceramiczny CeltraDuo/Enamic/Emax1400 zł
od korzenia do korony – leczenie endodontyczne (kanałowe ) +wkład k-k + korona pełnoceramiczna pakietowaCENA USTALANA INDYWIDUALNIE PO KONSULTACJI Z LEKARZEM

 

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button