Licówki-protetyka cyfrowa

 1. Home
 2. Usługi
 3. Protetyka Cyfrowa
 4. Licówki-protetyka cyfrowa

Licówki cyfrowe

Licówki są chętnie wybierane przez naszych pacjentów jako sposób na nieinwazyjną, w pełni komfortową poprawę estetyki uśmiechu. Skutecznie likwidują niedoskonałości zębów naturalnych, takich jak nieestetyczny kształt, przebarwienia albo nieregularne odstępy pomiędzy zębami. Stosuje się je także w celu odbudowy protetycznej, kiedy przedni ząb się ukruszy lub złamie. W niektórych przypadkach licówki mogą także zastąpić leczenie ortodontyczne. Potencjał protetyki cyfrowej pozwala na wykonanie pełnoceramicznych licówek już na jednej wizycie!

Licówki pełnoceramiczne cyfrowe, wykonane w technologii CEREC

Licówki osadza się na naturalnej powierzchni zębów – są to cieniutkie płatki, których założenie jest w pełni komfortowe i bezbolesne. Dzięki nowoczesnej technologii CEREC licówki można założyć w czasie jednej wizyty i opuścić gabinet stomatologiczny z odmienionym uśmiechem. Co więcej, wykonane w systemie CEREC licówki są niezwykle precyzyjne – gwarantuje to doskonałe dopasowanie do naturalnego kształtu zęba. Licówki pełnoceramiczne są wyjątkowo trwałe i odporne, m.in. na drobne zarysowania, przebarwienia czy mechaniczne urazy, jak np. ukruszenie. Co ważne, licówki wykonane z porcelany imitują wygląd naturalnych zębów, a to wpływa korzystnie na ich estetykę. Porcelana dostępna jest w wielu kolorach, można więc dobrać kolor licówek tak, aby uzyskać oczekiwany efekt.

Procedura wykonania pełnoceramicznych licówek cyfrowych w systemie CEREC

Punktem wyjścia jest wykonanie cyfrowego wycisku za pomocą wewnątrzustnego skanera 3D. Wprowadzenie do jamy ustnej niewielkiej kamery pozwala na odtworzenie z niezwykłą dokładnością najmniejszych detali uzębienia. W przypadku licówek pozwala to na idealne dopasowanie, co eliminuje poprawki i zapewnia, że już na jednej wizycie osiągniemy idealny rezultat.

Licówki projektowane są w systemie CEREC za pomocą dedykowanego oprogramowania – powstaje w ten sposób wizualizacja nowego uśmiechu pacjenta. Po zaakceptowaniu projektu dane zostają przetworzone, a cyfrowa frezarka CEREC frezuje i szlifuje licówki z bloczka porcelany – trwa to zazwyczaj kilkanaście minut. Następnie licówki są mocowane do zębów naturalnych. Licówki pełnoceramiczne, które wykorzystują nowoczesny system CEREC są zatem nie tylko eleganckie, ale także bardzo wytrzymałe. Są one także odpowiednie dla alergików. Nie wykorzystują bowiem żadnych metalowych elementów. Licówki CEREC są obecne na rynku dopiero od kilku lat, a już podbiły serca wielu klientów. Są one znacznie dokładniej wykonane niż w przypadku tradycyjnych licówek. Precyzyjnie wykonane cyfrowo zdjęcie, pozwala na odwzorowanie pełnego uzębienia pacjenta, a więc także, lepsze dopasowanie licówki do łuki zębowego. Licówki CEREC są dostępne w wielu odcieniach, dzięki czemu nie odznaczają się w jamie ustnej.

Warto pamiętać o wyleczeniu ewentualnych ubytków i wykonaniu higienizacji przed założeniem licówek, a także stosowaniu się do innych zaleceń stomatologa, jeśli takie się pojawią.

Przeciwwskazania do założenia licówek

Istnieją dolegliwości, przy których należy zastanowić się wspólnie ze stomatologiem nad alternatywą dla licówek. Są to:

 • Parodontoza,
 • Rozchwianie zębów,
 • Podnoszenie się linii dziąsła,
 • Stany zapalne dziąsła lub przyzębia,
 • Niewyleczone zęby,
 • Zniszczone szkliwo,
 • Rozległe plomby,
 • Obgryzanie paznokci albo nadgryzanie twardych przedmiotów, które grozi uszkodzeniem licówek,
 • Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami – może skutkować uszkodzeniem licówek.

Alternatywą dla licówek w przypadku takich dolegliwości mogą być m.in. pełnoceramiczne korony cyfrowe wykonane w systemie CEREC, które również są niezwykle estetyczne. W każdym takim przypadku stomatolog pomoże ocenić stan uzębienia i dobrać najlepszą metodę metamorfozy uśmiechu, dostosowaną do potrzeb pacjenta.

Zalety cyfrowych licówek pełnoceramicznych wykonywanych w systemie CEREC

Nowoczesne technologie stomatologiczne, takie jak system CEREC, pozwalają podejść do licówek i innych prac protetycznych z zupełnie nową jakością. Wiąże się to z wieloma korzyściami dla pacjenta, które wynikają ze skorzystania z potencjału protetyki cyfrowej. Są to m.in.:

 • Idealne dopasowanie licówek i zminimalizowanie ryzyka poprawek dzięki niezwykle precyzyjnej diagnostyce za pomocą skanera wewnątrzustnego,
 • Wysoka estetyka licówek pełnoceramicznych,
 • Trwałość i odporność na różnorakie uszkodzenia,
 • Brak ryzyka reakcji alergicznej,
 • Spektakularna metamorfoza uśmiechu podczas jednej wizyty,
 • Brak kosztów związanych z procedurą przygotowawczą.

Praca wykonana przez lek. dent Nowak

 

Dowiedz się więcej o protetyce cyfrowej w FabDent

Porozmawiaj z naszymi konsultantkami (22) 688 72 12

 

Sprawdź cennik koron, licówek i wypełnień wykonywanych w systemie CEREC w naszym gabinecie:

 • licówka pełnoceramiczna Celtra Duo/Enamic/Emax – 2000 zł
 • korona pełnoceramiczna Celtra Duo/Enamic/Emax – 1700 zł
 • onlay pełnoceramiczny CeltraDuo/Enamic/Emax – 1400 zł
 • od korzenia do korony – leczenie endodontyczne (kanałowe ) +wkład k-k + korona pełnoceramiczna- cena pakietowa zależna od kosztu leczenia kanałowego * ustalana indywidualnie

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button