Mosty bez szlifowania

 1. Home
 2. Usługi
 3. Protetyka Cyfrowa
 4. Mosty bez szlifowania

Mosty bez szlifowania

Mosty zębowe to jeden z najbardziej popularnych sposobów na uzupełnienie braków zębowych. Tradycyjne mosty wykonane z porcelany wymagają jednak oszlifowania zdrowych zębów, na których most jest montowany. W wyniku szlifowania zdarza się, że zdrowe zęby obumierają, a wówczas trzeba leczyć je endodontycznie. Nieinwazyjną alternatywą dla tradycyjnych mostów protetycznych są mosty bez szlifowania – mosty adhezyjne. Są to stałe – montowane na zębach pacjenta za pomocą cementu – lub tymczasowe uzupełnienia protetyczne, stosowane np. podczas gojenia się implantów po wszczepieniu. Warto tutaj podkreślić, że za pomocą mostów bez szlifowania uzupełniane są zazwyczaj brak jednego zęba.

Jednolite mosty adhezyjne w systemie CEREC

Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom stomatologicznym, które ograniczają do minimum leczenie inwazyjne i stawiają na rozwiązania wysoce estetyczne, w klinice Fabdent wykorzystujemy system CEREC w leczeniu protetycznym, także podczas zakładania adhezyjnych mostów zębowych. Mosty adhezyjne przygotowywane w systemie CEREC wykonane są w całości z jednego rodzaju materiału, np. Enamic, Emax lub Celtra Duo, do ich zakładania nie wykorzystuje się włókna szklanego, tak jak się to robi zwyczajowo podczas cementowania tradycyjnego mostu bez szlifowania. Dzięki temu cechuje je wyjątkowa estetyka i jeszcze bardziej naturalny wygląd. Dużym atutem mostów bez szlifowania wykonywanych w systemie CEREC jest także odporność na uszkodzenia i wysoka trwałość.

Potencjał protetyki cyfrowej

Dzięki najnowszym rozwiązaniom techniki stomatologicznej CAD/CAM leczenie protetyczne może być dużo mniej inwazyjne – w przypadku leczenia z użyciem adhezyjnych mostów protetycznych nie szlifuje się zdrowych zębów, pozostawiając ich tkanki w nienaruszonym stanie tak długo, jak to jest możliwe. Równocześnie pacjent może cieszyć się nowymi zębami już po jednej wizycie.
Aby wykonać most bez szlifowania w systemie CEREC, pierwszym krokiem jest wykonanie skanu 3D, którego efektem jest cyfrowy wycisk. Jest to podstawa do dalszej pracy, dzięki której most adhezyjny idealnie pasuje do pozostałych zębów pacjenta. Jego funkcjonalność i estetyka osiągają w efekcie najwyższy możliwy w tym momencie poziom. Oczywistą zaletą takiego działania jest także zlikwidowanie konieczności poprawek czy tzw. przymiarek mostu, pacjent nie musi też nosić tymczasowych uzupełnień. Na jednej wizycie pobierany jest cyfrowy wycisk i wykonywany most, który doskonale pasuje i świetnie wygląda.

Zalety mostów bez szlifowania wykonywanych w systemie CEREC:

 • Nieinwazyjne montowanie mostu – bez szlifowania zdrowych zębów,
 • Most wykonany w całości z jednego materiału – bez stosowania włókna szklanego,
 • Najwyższa estetyka i trwałość mostu,
 • Zminimalizowane ryzyko reakcji alergicznej poprzez zastosowanie tylko jednego materiału,
 • Most bez szlifowania gotowy już na jednej wizycie – duża oszczędność czasu, brak konieczności przymiarek i wizyt przygotowawczych,
 • Dzięki precyzyjnej diagnostyce skanerem 3D brak konieczności poprawek,
 • Most idealnie dopasowany do pozostałego uzębienia.

 

Dowiedz się więcej o protetyce cyfrowej w FabDent

Porozmawiaj z naszymi konsultantkami (22) 688 72 12

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button