Protetyka na implantach

  1. Home
  2. Usługi
  3. Protetyka Cyfrowa
  4. Protetyka na implantach

Najnowsze osiągnięcia protetyki cyfrowej, z których korzystamy w gabinecie FabDent, umożliwiają całkowitą odbudowę uzębienia na implantach. Takie rozwiązanie gwarantuje piękny efekt, w znaczący sposób podnosi jakość mechaniki żucia, a przy tym zapewnia nadzwyczajny komfort. Cała szczęka na 6 implantach (w niektórych przypadkach wystarczą tylko 4), uzupełniona koronami czy mostami protetycznymi wykonanymi w innowacyjnym systemie CEREC lub też protezą całkowitą, to doskonała alternatywa dla ruchomych protez.

Implanty zębów cała szczęka Warszawa

Nasz gabinet mieści się w Warszawie, na Bemowie. Oferujemy naszym Pacjentom całkowitą rekonstrukcję uśmiechu – pełne łuki zębowe (górne i dolne), mocowanie na 4 lub 6 implantach. W naszej klinice korzystamy z komputerowego systemu CEREC, który zapewnia ponadprzeciętną precyzję i dopasowanie projektowanych cyfrowo elementów protetycznych. Dzięki technologii cyfrowej, projektując odbudowy całej szczęki na 4 lub 6 implantach, znacząco skracamy również czas potrzebny na przeprowadzenie leczenia.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Proteza całkowita na 4 implantach (lub na 6 implantach) zalecana jest tym pacjentom, którzy są pozbawieni swojego naturalnego uzębienia i którzy nie mogą albo nie chcą użytkować protez ruchomych.
Podobnie jak w przypadku innych zabiegów implantoprotetycznych, także tutaj przeciwwskazaniem mogą być: niedostateczna ilość kości, nieprawidłowa higiena jamy ustnej, niektóre schorzenia ogólnoustrojowe, jak również nikotynizm. Podczas konsultacji nasi specjaliści zawsze omawiają z Pacjentem wszystkie kwestie oddziałujące na daną procedurę i proponują ewentualne alternatywy, odpowiednie do jego oczekiwań oraz stanu zdrowia.

Implanty zębów cała szczęka – jak przebiega leczenie?

Pierwszy etap leczenia stanowi diagnostyka, w skład której wchodzą: konsultacja implantologiczna, konsultacja protetyczna oraz tomografia komputerowa szczęki i/lub żuchwy, która pozwala ocenić kondycję tkanek – na tej podstawie planuje się zabieg oraz konkretne miejsca wszczepienia implantów. W ramach diagnostyki wykonywany jest też skan 3D, dzięki któremu możemy precyzyjnie przygotować się do wykonania uzupełnień protetycznych oraz ich montażu na implantach.
Drugi etap to zabieg implantologiczny oraz montowanie uzupełnień protetycznych na implantach.

Zalety odbudowy uzębienia całej szczęki na implantach

Implant ma za zadanie zastąpić korzeń zęba, zaś uzupełnienia protetyczne, takie jak mosty albo proteza całkowita na 6 implantach (lub na 4 implantach) – własne zęby pacjenta. Uzębienie odbudowane w ten sposób doskonale imituje naturę. Dzięki zastosowaniu w diagnostyce skanera 3D, który cechuje niezwykła dokładność, wykonane dla Pacjenta uzupełnienia protetyczne są idealnie dopasowane – eliminuje to konieczność korekt oraz dyskomfort związany z potencjalnymi niedoskonałościami.

Co niezwykle istotne, cała szczęka na 4 implantach (albo 6 – w zależności od konkretnej sytuacji) zapewnia Pacjentowi sprawność jedzenia i żucia, wpływając tym samym na codzienny komfort użytkowania i pewność siebie. W porównaniu z ruchomymi protezami, protezy całkowite czy mosty mocowane na implantach są stabilne, a przez to bezpieczne. Równie ważny jest fakt, że stosowane w naszej klinice implanty wyróżnia precyzyjne dopracowane, dzięki czemu zapewniają kompatybilność z żywymi tkankami, co przekłada się z kolei na bezeinwazyjność zabiegu wszczepienia implantów.

Warto tutaj wspomnieć również o atutach uzupełnień protetycznych wykonywanych na podstawie cyfrowego projektu w systemie CEREC, takich jak pełnoceramiczne korony czy mosty. Wyróżnia je wyjątkowa precyzja, ponadprzeciętna estetyka oraz trwałość.

Protetyka na implantach – nowoczesne rozwiązanie dla każdego

Proteza na implantach jest wykonywana przez naszych specjalistów w klinice FabDent z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne odwzorowanie obu łuków zębowych w szczęce pacjenta, a wykonana przez naszych techników proteza na implantach będzie pasowała idealnie. Dbamy nie tylko o wygodę naszych klientów, ale także o estetykę wykonywanych przez nas protez. Nasi fachowcy profesjonalnie ocenią odcień Twoich zębów i wykonają protezę, która będzie idealnie komponować się w Twój naturalny uśmiech. Protetyka oparta na implantach pozwala wykonać protezę całej szczęki, ale także uzupełnić jej pojedyncze niedobory. Wykonujemy także specjalne mosty oraz licówki, które skorygują każde uzębienie. Przy pomocy techniki cyfrowej możemy także dokładnie określić, z jakimi wadami zgryzu zmaga się nasz pacjent. Pomoże to nam dobrać odpowiednią protezę, która będzie praktycznie niewyczuwalna przez pacjenta, a dodatkowo będzie odporna na ewentualne zniszczenia mechaniczne, np. w przypadku osób, które cierpią na problem bruksizmu.

Proteza na implantach – ile to trwa?

Nowoczesna technika proteza na implantach pozwala na uzyskanie rewelacyjnej i dokładnie dobranej protezy kilku wizyt w gabinecie. Lekarz stomatolog przy pomocy niezwykle czułych urządzeń umieszczanych wewnątrz jamy ustnej może szybko i sprawnie uzyskać pełen obraz całego uzębienia. Co więcej, trójwymiarowe zdjęcia są od razu widoczne na monitorze, więc pacjent również może zapoznawać się na bieżąco z pracą dentysty. Protetyka na implantach wykorzystująca cyfrowe rozwiązania jest nie tylko innowacyjna, ale i zupełnie bezpieczna. Proteza na implantach wykonywana tym sposobem jest uzupełniana o wiele szczegółów, które mogą zostać przeoczone przy wykonywaniu tradycyjnych gipsowych odlewów szczęki.

Korzyści dla Pacjenta

Pacjent, który decyduje się na odbudowę uzębienia całej szczęki na 4 lub 6 implantach, nie musi nosić protez ruchomych, które dla wielu osób są prawdziwym utrapieniem, a nawet źródłem kompleksów. Estetyka odbudowy na implantach jest nieporównywalnie większa, zwłaszcza wtedy, gdy Pacjent wybierze uzupełnienia protetyczne wykonane w systemie CEREC. Szeroka gama kolorów, w tym bardzo jasne odcienie ceramiki, umożliwia Pacjentowi cieszenie się wymarzonym uśmiechem. Takie rozwiązanie charakteryzuje równocześnie trwałość, dzięki której odbudowane uzębienie może służyć przez wiele lat.
Zastosowanie uzupełnień protetycznych na implantach to jedyny tak efektywny sposób odtworzenia uśmiechu – pięknego i zarazem funkcjonalnego. Zdecydować się można na różne warianty, dostosowane do indywidualnych preferencji. Tym, co dla nich jednak wspólne, jest estetyka, stabilność, oraz związana z nią wygoda.

Implanty zębów cała szczęka – cena

Pacjenci, których interesują implanty zębów cała szczęka, zastanawiają się, ile kosztuje takie rozwiązanie. Koszty zależą m.in. od wybranego rodzaju uzupełnień protetycznych oraz materiałów, z których je wykonano. Zapraszamy na konsultację, podczas której omówimy możliwości odtworzenia uśmiechu, jak również porozmawiamy o kosztach leczenia.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button