Deproogramacja zgryzu

W leczeniu dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego istnieje wiele schematów terapeutycznych. Coraz popularniejsze staje się zastosowanie szyn z platformą przednią, tak zwanych deprogramatorów. Jedną z szyn tego typu jest deprogramator Koisa, czyli wyjmowany aparat z tworzywa sztucznego. Zapobiega on blokowaniu się zębów, dzięki czemu dolna szczęka pacjenta stopniowo rozluźnia się i ustawia w idealnej pozycji w stosunku do zębów górnych. Pacjent może zostać poproszony o noszenie Deprogramatora przez okres od 1 do 6 tygodni, aby stara pamięć mięśniowa została wymazana. Po okresie deprogramacji pacjent będzie w stanie odtworzyć, bez wskazówek, ten sam punkt kontaktu, co podczas noszenia Deprogramatora. Pacjenci, zarówno w trakcie jak i po deprogramacji, doświadczają poprawy jakości życia dzięki polepszeniu pozycji zgryzowej i mogą odczuwać zmniejszenie bólu twarzy/stawów.
Po prawidłowo przeprowadzonej deprogramacji, lekarz wykonuje rejestrację zgryzu w oparciu analizator zębowo-twarzowy(DFA). Umożliwia on przeniesienie informacji odnośnie twarzy pacjenta i jego zgryzu po deprogramacji do artykulatora. Na tej wizycie wykonywane są także wyciski do wykonania modeli diagnostycznych,  niezbędne do ustalenia prawidłowej pozycji zgryzowej pacjenta.
 
lek. dent. Kamila Wesołowska. 

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej siostrzanej kliniki Fabskin która zadba o Twój wygląd dopełniając piękny uśmiech zabiegami medycyny estetycznej

FabSkin
ul. Lazurowa 183/86
01-479 Warszawa

Call Now Button