Korony pełnoceramiczne

100% BIAŁE – Bezmetalowe podbudowy wykonane z najwyższej jakości cyrkonu

Cyrkon jest najstarszym i najczęściej występującym w skorupie ziemskiej minerałem. Jest on podstawą do wytworzenia Zirkonoxid (Yttrium stabilizowany Zirkoniumdioxid). Ten pierwszej klasy materiał od ponad 20 lat z powodzeniem stosowany jest w ortopedii, (na przykład w chirurgii stawu biodrowego). Ten trudny do przerobienia materiał udało się również wykorzystać w dziedzinie stomatologii. Spośród dostępnych dziś materiałów ceramicznych cyrkon posiada znakomite właściwości biologiczne i jest bez wątpienia najlepszym i najnowocześniejszym materiałem na bardzo estetyczne korony pełnoceramiczne oraz różnego rodzaju stałe protezy zębowe.

Jakie zalety posiadają korony pełnoceramiczne? 

  • Charakteryzują się wysoką przeziernością. 
  • Możliwość indywidualnego doboru koloru.
  • Nie mają ciemnych krawędzi.
  • Całkowity brak prześwitującego metalu.
  • Bardzo dobre właściwości biologiczne.
  • Najwyższa jakość.
  • Mogą je stosować alergicy.
  • Długowieczność.

Wysokiej przezierności cyrkon dający możliwość indywidualnego doboru koloru, posiada estetyczny i naturalny wygląd. W przeciwieństwie do podbudowy metalowej nie posiada ciemnych krawędzi przy dziąsłach zachowując naturalny kolor.

 

KOMFORT UŻYTKOWANI A I CZYSTOŚĆ

Ten kwasoodporny materiał zapobiega wchłanianiu substancji szkodliwych, a tym samym znacznie ułatwia czyszczenie. Znakomita przejrzystość cyrkonu nadaje protezie estetyczny i naturalny wygląd.

ZDROWE UŻYTKOWANIE

Badania dowiodły, że zastosowanie cyrkonu nie prowadzi do powstania jakichkolwiek alergii. Jest to materiał wyjątkowo biokombatybilny z tkankami i błoną śluzową, co nie pozostaje bez znaczenia dla paradontozy i higieny jamy ustnej. Charakteryzuje się niewielką przenikalnością cieplną, co jest niezwykle ważnym czynnikiem przy uzupełnieniach protetycznych.

DŁUGOWIECZNOŚĆ I STABILNOŚĆ

Przy prawidłowej budowie zębów, prace protetyczne z cyrkonu są inwestycją na całe życie. Ze względu na wysoką twardość i dużą gęstość materiału, są odporne na czynniki mechaniczne, ścieranie, a z upływem czasu nie ulegają przebarwieniom i zmianom koloru.

FAKTY I MOŻLIWOŚCI

  • Co to jest cyrkon? – Cyrkon (ZrSiO4), jest minerałem należącym do grupy tlenków krzemu, wynalezionych w 1789 roku przez niemieckiego chemika M.H. Klaprotha. Dwutlenek cyrkonu (ZrO2) jest związkiem chemicznym występującym w naturze oraz wykorzystywanym od połowy lat 90 w protetyce dentystycznej. Potocznie nazywany jest tlenkiem cyrkonu lub po prostu cyrkonem. Z cyrkonu mogą być wytwarzane wszelkie prace protetyczne od pojedynczych koron do 14 punktowych mostów.
  • Nie każdy cyrkon jest taki sam – proszek cyrkonu jest oczyszczany za pomocą specjalnej procedury, oraz prasowany na bloczki. Jeszcze “miękkie” bloczki cyrkonu trafiają do laboratorium protetycznego, gdzie technik frezuje odpowiedni, pożądany kształt podbudowy, a następnie spieka ją w piecu do synteryzacji w temperaturze 1500°C. Tylko w ten sposób cyrkon osiąga ostateczną twardość i odporność. Czystość materiału ma zasadnicze znaczenie dla jego trwałości i biozgodności. Wysokiej jakości surowiec charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością na zginanie, twardością i stałą dokładnością wymiarów. Stały skurcz po procesie syntetyzacji wpływa na najwyższą precyzję, idealne dopasowanie i komfort. Istnieje cyrkon o rożnych współczynnikach przezierności. Bardziej przezierny jest szczególnie odpowiedni dla pełnocyrkonowych prac protetycznych.

Praca wykonana przez lek. dent. Daniela Nowaka.

Autor: Lekarz stomatolog Daniel Nowak Absolwent Wydziału Lekarsko-Dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach i studiów podyplomowych z Medycyny Estetycznej dla Lekarzy.

Zobacz również:

Zapraszamy również do odwiedzenia naszej siostrzanej kliniki Fabskin która zadba o Twój wygląd dopełniając piękny uśmiech zabiegami medycyny estetycznej

FabSkin
ul. Lazurowa 183/86
01-479 Warszawa

Call Now Button