Bonding – korygowanie kształtu zębów

  1. Home
  2. Usługi
  3. Stomatologia estetyczna
  4. Bonding – korygowanie kształtu zębów

Co to jest korygowanie i konturowanie?

Korygowanie i konturowanie kształtu zębów to sposób na poprawę estetyki u osób z ukruszonymi, pękniętymi i nierównymi zębami. Jest to jeden z niewielu dostępnych zabiegów w stomatologii estetycznej, który może być wykonany na jednej wizycie. Zredukowanie długości lub dodanie paru milimetrów kompozytu w kolorze zębów może dodać blasku twojemu uśmiechowi bez bólu i dyskomfortu.

U kogo można wykonać korygowanie i konturowanie kształtu zębów?

Jeżeli chcesz aby twoje zęby wyglądały na bardziej równe, mniej stłoczone albo żeby miały gładką powierzchnię to powinieneś zapytać o ten zabieg naszych stomatologów. Przede wszystkim zęby powinny być zdrowe i wyleczone. Czasem poprzez niewielką korektę można osiągnąć dużą zmianę, którą widać będzie w twoim uśmiechu. Jest to bezpieczny i zachowawczy zabieg, który nie osłabia zębów ponieważ korekcje kształtu ograniczone są do małych zmian lub są połączone z licówkami pełnoceramicznymi lub technikami bondingu.

Jakim sposobem koryguje się kształt zębów?

Istnieje kilka technik aby zmienić wygląd twoich zębów. Często techniki te łączy się aby osiągnąć maksymalny efekt estetyczny. Między innymi wykonujemy “konturing, bonding i licówki pełnoceramiczne.”

Konturing

Po dokładnym zbadaniu zębów i rozpoznaniu wszelkich niedoskonałości nasz stomatolog rozpocznie proces korygujący nazywanym konturingem. Zabieg polega na zmianie długości lub kształtu zęba poprzez zeszlifowanie. Zębom nadaje się odpowiedni kształt, a małe wady są korygowane całkowicie lub minimalizowane. Wykonuje się to specjalnymi wiertłami diamentowymi, krążkami ściernymi i gumkami. Nasi stomatolodzy doskonale wiedzą ile szkliwa można usunąć aby osiągnąć efekt kosmetyczny bez uszkodzenia zęba. Specjalne paski diamentowe są stosowane w punktach stycznych aby osiągnąć doskonały efekt w przestrzeniach międzyzębnych. Następnie zęby są wygładzane i polerowane. Znieczulenie jest niepotrzebne, a cały zabieg może być wykonany na jednej wizycie.

Bonding

Polega na ukryciu wszelkich naturalnych i nabytych wad na powierzchni szkliwa poprzez nałożenie cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zębów. Po wyborze odpowiedniego koloru, nakłada się kompozyt wstępnie kształtując powierzchnię. Lampą polimeryzacyjną utwardza się kompozyt, a cała powierzchnia jest potem wygładzona i wypolerowana. Bonding często towarzyszy konturingowi podczas korygowania kształtu zębów.

Autor powyższych prac oraz tekstu:

Autor powyższych prac oraz tekstu:

Lek. dent. Daniel Nowak

Licówki

Licówki wykonuje się z porcelany i cementuje do zewnętrznej powierzchni zęba, są czasem wykonywane w połączeniu z konturingiem. Jest to skuteczne rozwiązanie dla osób, których zęby są bardziej przebarwione, nierówne czy uszkodzone. Jest to również dobre wyjście dla osób które chcą się pozbyć przerwy pomiędzy zębami (diastemy). Zwykle wykonuje się około 6 lub 8 licówek w przednim odcinku łuku aby osiągnąć idealny efekt estetyczny i cały proces trwa około dwóch tygodni. Słynny “Hollywood smile” to właśnie komplet porcelanowych licówek. W przeciwieństwie do koron porcelanowych, wykonanie licówek nie wymaga usunięcia dużej ilości tkanek zęba. Licówki są wykonane poprzez zeszlifowanie cienkiej warstwy szkliwa i pobranie wycisku na podstawie którego technik wykonuje gotową pracę. Więcej informacji o licówkach.

Bonding – opinie

Bonding to nowoczesny sposób na poprawę wyglądu Twojego uśmiechu. Jest to prosta metoda, która polega na nałożeniu warstwy kompozytu na naturalne zęby. Bonding nie jest więc możliwy do wykonania w przypadku ubytków w uzębieniu. Bonding zębów jest wykonywany przez lekarza. Przed zabiegiem należy się upewnić, czy nie posiadamy żadnych ubytków w zębach. Bonding można wykonać zarówno na łuku górnym zębów, jak i na dolnym. Możliwe jest także zastosowanie tej metody na poszczególne zęby w celu ich wyrównania. Bonding zębów cieszy się coraz większą popularnością, a Klienci chętnie korzystają z dobrodziejstw tego zabiegu. Jeśli decydujesz się na bonding, powinieneś także pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej, by nie doprowadzić do namnażania się bakterii.

Bonding Warszawa – cena

W nowoczesnej klinice dentystycznej FabDent wykonywany jest bonding zębów w rewelacyjnej cenie. Oferujemy wiele usług, które sprawią, że Twój uśmiech zyska na wartości. Bonding pojedynczych zębów przeprowadza się podczas jednej wizyty, natomiast bonding całego łuku zębowego najczęściej jest wykonywany podczas jednej do dwóch wizyt u lekarza stomatologii. Jest to wskazane z uwagi na to, że bonding zębów jest pracochłonny, należy dokładnie rozmieścić kompozyt na zęby Pacjenta. Bonding zębów Warszawa Bemowo nie jest drogim zabiegiem. W porównaniu z wykonaniem mostka lub licówek jest stosunkowo tani. W naszej klinice przeprowadzamy wiele zabiegów, które mają na celu uzyskanie zdrowo wyglądającego i pięknego uśmiechu. Często bonding wiąże się także z korygowaniem kształtu zębów, a także z uzyskaniem ich pożądanego kolorytu. Dlatego też ważne jest, aby w przypadku wykonywania pojedynczych zmian w uzębieniu nie wybierać kompozytu, który odbiega od naturalnej barwy naszych zębów. Nie będzie to estetycznie wyglądało. W klinice FabDent regularnie przygotowujemy dla naszych Klientów wiele atrakcyjnych promocji, z których mogą skorzystać wiele razy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług oraz do skontaktowania się z naszymi pracownikami w celu umówienia wizyty konsultacyjnej.

A ile konkretnie kosztuje bonding? Czy każdego na niego stać? Czy warto inwestować w ten zabieg? Jeżeli zależy Państwo na pięknym i estetycznym uśmiechu, to zdecydowanie dobry pomysł. W krótkim czasie możemy odmienić Twój wygląd, a efekt końcowy będzie fenomenalny. Co więcej, rezultaty są widoczne gołym okiem bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Mogą mieć Państwo pewność, że Wasi bliscy i znajomi również będą zachwyceni tą niezwykłą odmianą. Wiadomo, piękny i promienny uśmiech jest naszą wizytówką, dlatego nie bez przyczyny nawet najmłodsze dzieci wiedzą, jak ważna jest pielęgnacja zębów. Jeśli marzysz o takiej zmianie, wybierz bonding zębów. Koszt takiego zabiegu jest naprawdę niski. Nasza klinika specjalizuje się w wielu nowoczesnych zabiegach dentystycznych, dlatego też bonding zębów i jego cena nie jest wygórowana. A dokładniej, ile kosztuje bonding zębów? Koszt nałożenia kompozytu wysokoestetycznego na jednego zęba to 700 zł. Bonding wszystkich zębów to cena, którą łatwo samodzielnie wyliczyć. Wystarczy pomnożyć koszt korekty pojedynczego zęba razy ilość zębów, które posiadamy w jamie ustnej.  Jak Państwo widzą, warto zdecydować się na bonding, cena zabiegu w naszej klinice naprawdę kusi!

Bonding zębów – ile się trzyma?

Efekty zabiegu bondingu utrzymują się przez długi okres czasu. Często wymiany poszczególnych kompozytów wykonuje się dopiero po okresie kilku lat. Zęby, na których wykonano bonding rzadko ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Kompozyt, który nakłada się na zęby jest trwały, nie powoduje także reakcji alergicznych. Jest to więc dobre rozwiązanie dla większości osób. Po jakimś czasie kompozyt może również matowieć. Przy zachowaniu odpowiedniej higieny i pielęgnacji jamy ustnej, nie jest to uciążliwe. Co ważne, bonding zębów nie wymaga szlifowania zębów, dlatego też nie uszkadza ich struktury.

Stomatologia zachowawcza – atrakcyjne ceny!

Sprawdź nasz cennik stomatologii zachowawczej:

Badanie jamy ustnej (wizyta 15 min)100 zł
Badanie z wykonaniem planu leczenia200 zł
Konsultacja z poradą i wystawieniem recepty (wizyta 15 min)100 zł
Wypełnienie kompozytowe wysokoestetyczne300-600 zł
Konturing 1 zęba250 zł
Bonding - licowanie zęba kompozytem wysokoestetycznym
800 zł
Konserwacja bondingu [cena obejmuje: polerowanie, kosmetyczne dołożenie materiału do zębów z bondingiem wykonanym w gabinecie FabDent powyżej 12 msc.]500 zł - całość
50 zł - 1 ząb
Wypełnienie zęba mlecznego200-250 zł
Odbudowa zęba kompozytem wysokoestetycznym po leczeniu kanałowym450-650 zł
Odbudowa zęba kompozytem ze wzmocnieniem przy użyciu wkładu koronowo- korzeniowego z włókna szklanego / kompozytem wysokoestetycznym900 zł
Użycie kolejnego włókna szklanego+ 150 zł
Opatrunek100 zł
Opatrunek leczniczy
150 zł
Leczenie nadwrażliwości 1 ząb
50 zł
Znieczulenie
50 zł
Amputacja zęba mlecznego
150 zł
Wystawienie zaświadczenia50 zł
Inflitracja próchnicy- bezwiertłowe usuwanie tzw. białych plam 1 ząb250 zł
error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button