Wybielanie Zębów

 1. Home
 2. Usługi
 3. Wybielanie Zębów

Umów się na wizytę i skorzystaj z indywidualnej konsultacji!

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie

Wybielanie zębów w domu

Wybielaniu zębów martwych

Zalecenia po wybielaniu zębów

Najnowsze promocje na wybielanie zębów

Przed wybielaniem – skaling

Przed wybielaniem – piaskowanie

Stomatologia estetyczna

Wybielanie zębów w FabDent Bemowo to wykorzystanie najwyższej jakości preparatów i technologii w połączeniu z atrakcyjną ceną! Sprawdź nasze PAKIETY i umów się na wizytę!

Wybielanie zębów jest najczęściej stosowanym zabiegiem we współczesnej stomatologii estetycznej. Doceniane jest zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Szeroka gama produktów do wybielania dostosowana jest do każdej kieszeni i ram czasowych tak aby usatysfakcjonować każdego pacjenta.

Czy to w formie jednogodzinnej sesji profesjonalnego wybielania w gabinecie czy też w domu korzystając z nakładek wybielających lub zestawów zakupionych w aptece (drogerii), rozwiązań aby wybielić zęby jest mnóstwo. Jednak tylko 15 procent z dorosłej populacji próbowało tej kosmetycznej procedury i dlatego wokół tego zabiegu krąży wciąż wiele fałszywych mitów.

Prawda jest taka, że wybielanie zębów Bemowo jest bezpieczne i skuteczne. Niemal każdy kto zdecyduje się na zabieg wybielania zębów zobaczy od umiarkowanej do znaczącej zmiany koloru. Niemniej jednak, wybielanie zębów nie jest stałym rozwiązaniem i wymaga konserwacji lub “odświeżenia” dla utrzymania długotrwałego efektu.

Wybielanie vs. Rozjaśnienie

Według EFSA (European Food Safety Authority czyli „Europejski Inspektorat Sanitarny”), termin “wybielanie” odnosi się wyłącznie do produktów, które zawierają środki wybielające – zazwyczaj nadtlenki wodoru lub nadtlenki karbamidu. Natomiast termin “rozjaśnianie”, odnosi się do koloru zębów jaki uzyskuje się po usunięciu zanieczyszczeń i osadu z powierzchni zębów. Zatem każdy produkt, który oczyszcza (jak na przykład pasta do zębów) jest traktowany jako rozjaśniacz. Oczywiście, termin „wybielanie” brzmi lepiej niż rozjaśnianie, dlatego jest coraz częściej stosowany nawet przy opisywaniu produktów, które nie zawierają środków wybielających.

Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie zębów? Analiza szkliwa

Osoby w młodym wieku mają piękne białe zęby co uwarunkowane jest zewnętrzną strukturą zęba, jaką jest szkliwo. Powierzchnia szkliwa charakteryzuje się bardzo estetycznym wyglądem podobnym do porcelany. Szkliwo, składa się z pryzmatów szkliwnych, jest najbardziej twardą tkanką zęba i chroni je przed ścieraniem , skutkami zgrzytania, urazami i atakami kwasów produkowanych przez bakterie. Jednak z biegiem lat szkliwo staje się coraz bardziej cienkie , robi się przezierne w wyniku czego coraz mocniej zaczyna prześwitywać żółta zębina znajdująca się tuż pod szkliwem. To zębina odpowiedzialna jest za żółty odcień zęba.

W wyniku codziennego żucia dochodzi do ścierania się szkliwa, powstają w nim mikropęknięcia. To właśnie w mikropęknięciach, jak również w przestrzeniach między pryzmatami szkliwa odkładają się barwniki i osady. W rezultacie zęby nabierają coraz bardziej matowego i ciemniejszego koloru.

Wybielanie zębów usuwa barwniki i zanieczyszczenia z przestrzeni międzypryzmatycznej. Niektóre szczeliny są szybko ponownie mineralizowane przez składniki znajdujące się w ślinie, podczas gdy inne wypełniają się ponownie szczątkami organicznymi.

Masz przebarwienia zębów? Sprawdź dwa typy przebarwień zębów:

Przebarwienia zębów dzielimy na : przebarwienia spowodowane czynnikami zewnętrznymi oraz przebarwienia spowodowane czynnikami wewnętrznymi.

 • Przebarwienia spowodowane czynnikami zewnętrznymi powstają na powierzchni zębów w wyniku odkładania się osadów i barwników pochodzących z ciemnych napojów, żywności i tytoniu. Przebarwienia te mogą być powierzchowne (dotyczą szkliwa) lub głębokie (barwniki odkładają się w zębinie). Powierzchowne przebarwienia są niewielkie i mogą być usunięte poprzez szczotkowanie lub profilaktyczne czyszczenie zębów w gabinecie. Przebarwienia głębokie mogą być usunięte tylko i wyłącznie poprzez wybielanie zębów.
 • Przebarwienia spowodowane czynnikami wewnętrznymi przyczyną mogą być między innymi urazy oraz leki (tetracykliny podawane w okresie tworzenia się zębów, fluoroza, materiały stosowane dawniej w leczeniu kanałowym). W przeszłości panowało przekonanie, że przebarwienia zębów spowodowane czynnikami wewnętrznymi są oporne na wybielanie. W dzisiejszej stomatologii estetycznej dysponujemy lepszymi możliwościami przez co uzyskujemy dużo lepsze rezultaty. Ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie przyczyny przebarwienia i odpowiedni wybór metody wybielania dla zębów żywych i martwych. Więcej informacji o wybielaniu zębów martwych.

Co może być przyczyną przebarwienia zębów?

Wiek: Istnieje bezpośredni związek pomiędzy kolorem zębów i wiekiem. Z biegiem lat zęby stają się ciemniejsze co spowodowane jest ścieraniem się szkliwa i odkładaniem barwników w zębinie. Wybielanie zębów u osób nastoletnich daje natychmiastowy efekt. U dwudziesto- i trzydziestolatków zęby zaczynają nabierać żółtego odcienia, a wybielanie zębów może wymagać nieco więcej wysiłku. U czterdziestolatków zęby stają się bardziej żółto- brązowe i mogą być przydatne dodatkowe zabiegi. U pięćdziesięciolatków zęby wchłaniają wiele opornych przebarwień, które mogą okazać się trudne (ale nie niemożliwe) do usunięcia.

Kolor początkowy: Każdy z nas posiada wrodzony kolor zębów, który waha się od żółto-brązowego do zielonkawo-szarego, i zmienia się w czasie. Żółto-brązowy kolor lepiej reaguje na wybielanie niż zielono-szary.

Przezroczystość i przezierność: Są to także cechy genetyczne. Przezierność zęba zależy od budowy szkliwa i zmienia się wraz z wiekiem. Podczas wybielania zębów ogromne znaczenie ma stopień mineralizacji szkliwa. Dobrze zmineralizowane szkliwo jest mniej przezierne a efekt wybielania tego typu zębów jest bardziej stabilny niż w zębach których szkliwo jest mnie zmineralizowane.

Nawyki żywieniowe: Spożywanie czerwonego wina, kawy, herbaty, coli, marchwi, pomarańczy i innych kolorowych napojów i pokarmów powoduje odkładanie się przebarwień. Ponadto spożywanie kwaśnych produktów żywnościowych, takich jak owoce cytrusowe i ocet przyczyniają się do erozji szkliwa. W rezultacie szkliwo staje się bardziej przezierne co powoduje przeświecanie przez nie żółtej zębiny.

Nałóg palenia: Nikotyna zawiera brązowe barwniki, które stopniowo wchłaniają się w strukturę zęba powodując jego przebarwienie.

Leki/środki chemiczne: Zażywanie tetracykliny podczas tworzenia się zębów może powodować powstanie ciemnoszarych lub brązowych plam, które są bardzo trudne do usunięcia. Nadmierne spożycie fluoru powoduje fluorozę, która charakteryzuje się biało brązowymi kropeczkami.

Ścieranie szkliwa: Najczęstszym powodem ścierania szkliwa jest stres i zgrzytanie zębami (bruksizm). Może doprowadzać to do mikropęknięć oraz do ciemnienia brzegów siecznych na skutek odsłonięcia zębiny.

Urazy: Urazy zębów mogą powodować powstawanie pęknięć na powierzchni szkliwa zębów. W szczelinie pęknięcia może odkładać się osad i przebarwienia.

Nowoczesne sposoby wybielania zębów

Istnieją cztery sposoby wybielania zębów:

1) profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie lampą,

2)profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie laserem, 

3) wybielanie zębów w domu nakładkami wykonanymi w gabinecie,

4) ogólnie dostępne pasty i paski wybielające.

We wszystkich trzech sposobach wykorzystywana jest ta sama substancja czynna – nadtlenek wodoru. Różnica polega na stopniu stężenia substancji czynnej oraz na różnym czasie aplikacji.

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie lampą BEYOND™  w atrakcyjnych cenach! Poznaj PAKIETY PROMOCYJNE!

Uzyskanie znaczącej zmiany koloru w krótkim okresie czasu jest główną zaletą profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie. Ten rodzaj zabiegu jest zawsze przeprowadzany przez stomatologa lub higienistkę stomatologiczną.

Procedura profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym zaczyna się od dokładnego ustalenia koloru zębów oraz od określenia możliwego do uzyskania efektu. Lekarz lub higienistka przeprowadza dokładne badanie stanu zębów oraz ocenia istnienie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Przed przystąpieniem do wybielania zęby powinny być dokładnie oczyszczone (usunięcie kamienia, piaskowanie). Następnie zabezpieczane są dziąsła tzw. płynnym koferdamem-zapobiega to podrażnieniu dziąseł co często zdarza się w metodzie nakładkowej. Na tak przygotowane zęby lekarz nakłada żel z substancją aktywną a następnie żel poddawany zostaje aktywacji lampą Beyond która emituje zimne niebieskie światło. Żel pozostaje na zębach przez 15-20 min i cały zabieg powtarza się jeszcze dwa razy. Sam zabieg wybielania nie przekracza 60 min. U osób u których występują szczególnie trudne przebarwienia może zaistnieć konieczność, aby powtórzyć jedną lub więcej sesji wybielania. Może zaistnieć również konieczność kontynuowania wybielania w domu używając nakładek wybielających. Więcej informacji na temat profesjonalnego wybielania w gabinecie lampą BEYOND™

Wybielanie beyond
     Wybielanie w gabinecie lampą BEYOND™

NOWOŚĆ: Laserowe wybielanie zębów w gabinecie FabDent  

 

W gabinecie stomatologicznym FabDent oferujemy Państwu wybielanie zębów przy pomocy innowacyjnej technologii laserowej, która gwarantuje bezpieczeństwo, komfort oraz piękne rezultaty w zaledwie 20 – 30 minut. Dzięki specjalnym protokołom zabiegowym jesteśmy
w stanie wyeliminować dyskomfort związany z nadmierną nadwrażliwością zębów przed zabiegiem wybielania lub bezpośrednio po nim.  

Jak wygląda wizyta laserowego wybielania zębów w gabinecie FabDent? 

Na początku lekarz lub higienistka przeprowadzają bardzo dokładny wywiad zdrowotny z pacjentem. Jest to niezwykle ważne przy kwalifikacji pacjenta do zabiegu laserowego wybielania zębów, bowiem istnieje kilka kluczowych przeciwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu w sposób bezpieczny. Następnym krokiem jest ocena stanu uzębienia oraz jamy ustnej.  Przed zabiegiem wybielania zęby muszą zostać pozbawione złogów nazębnych. Jeśli po higienizacji występuje bardzo duże krwawienie należy odczekać 2-3 dni aby w bezpieczny sposób przeprowadzić laserowe wybielanie zębów. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie koloru zębów pacjenta oraz zabezpieczenie dziąseł oraz warg. Pacjent przed zabiegiem otrzymuje od nas specjalne okulary do zabiegu laserowego. Jeśli pacjent boi się dyskomfortu związanego
z wybielaniem podczas zabiegu, z przyjemnością wykonamy laserowe znieczulenie dzięki czemu zabieg będzie bardzo przyjemny
i komfortowy. Mechanizm działania lasera diodowego podczas wybielania zębów opiera się na aktywacji specjalnego żelu wybielającego, który zawiera związki aktywne, najczęściej nadtlenek wodoru (H2O2) lub nadtlenek mocznika (carbamide peroxide). Proces ten przebiega w kilku krokach:

1. Aplikacja żelu wybielającego: Lekarz stomatolog lub higienistka  nanosi na powierzchnię zębów specjalny żel wybielający, który zawiera aktywne składniki mające zdolność do usuwania przebarwień.

2.Aktywacja lasera diodowego: Laser diodowy jest następnie skierowany na obszar zębów, na którym został zastosowany żel wybielający. Promieniowanie laserowe działa jako aktywator, przyspieszając proces rozkładu nadtlenku wodoru lub mocznika na cząsteczki utleniające.

3. Rozpad nadtlenku wodoru: Aktywowane cząsteczki nadtlenku wodoru przenikają w głąb zębów, przechodząc przez szkliwo do warstwy zębiny. Tam rozpadają się na wolne rodniki utleniające, które reagują z barwnikami powodującymi przebarwienia.

4. Neutralizacja barwników: Wolne rodniki utleniające neutralizują barwniki, które nadają zębom przebarwiony kolor. W rezultacie zachodzi proces rozjaśniania i wybielania zębów.

Zastosowanie lasera diodowego przyspiesza proces wybielania, skracając czas trwania zabiegu i zwiększając jego skuteczność. Ponadto, laser diodowy może pomagać w zminimalizowaniu nadmiernych reakcji wrażliwości, co jest dodatkowym atutem dla pacjentów. Zabieg wykonujemy na jednej wizycie w 2 lub 3, 10-cio minutowych seansach. Zabieg kończymy sprawdzeniem koloru zębów oraz oceną rezultatów a także zabezpieczeniem zębów wzmacniającym preparatem fluorowo – wapniowym.  

Jakie są przeciwskazania do zabiegu laserowego wybielania zębów? 

Chociaż wybielanie zębów laserem diodowym jest  bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwskazania i sytuacje, w których należy być ostrożnym lub wstrzymać się od przeprowadzenia tego rodzaju zabiegu. Przeciwskazania do wybielania zębów laserem mogą obejmować:

 • Ciążę oraz karmienie piersią. 
 • Aktywną radio lub chemioterapię. 
 • Czułość / nadwrażliwość na światło takie jak światłowstręt. 
 • Przyjmowanie leków fotouczulających, ziół lub suplementów. 
 • Epilepsję. 
 • Fotodermatozy.
 • Przyjmowanie izotretynoiny [ w ciągu ostatnich 6 miesięcy ]. 
 • Przyjmowanie tetracyklin. 
 • Aktywną próchnicę.
 • Liczne wypełnienia kompozytowe / protetyczne w odcinku przednim. 
 • Wiek poniżej 18 r.ż. 
 • Stany chorobowe i infekcje jamy ustnej. 
 • Alergie na nadtlenek karbamidu lub wodoru. 

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów zawsze warto skonsultować się z lekarzem stomatologiem, który oceni stan zdrowia jamy ustnej i dostosuje procedurę do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Wybielanie laserowe warszawa
Wybielanie w gabinecie laserem diodowym

Wybielanie zębów w domu nakładkami wykonanymi w gabinecie

Efekt wybielania zębów w domu za pomocą profesjonalnie wykonanych nakładek jest porównywalny do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie przy użyciu lampy Beyond™.

Przy tej metodzie wybielania zębów pacjent otrzymuje zestaw indywidualnie wykonanych nakładek winylowych na zęby oraz specjalny żel. Nakładki pacjent zakłada na noc wcześniej aplikując do nich żel. Kuracja zwykle trwa od 5 dni do 2 tygodni a efekt wybielania utrzymuje się przez kilka lat. Więcej informacji na temat wybielanie zębów w domu nakładkami wykonanymi w gabinecie.

Wybielanie nakładkowe

Ogólnie dostępne paski i pasty wybielające

Jest to najtańsze rozwiązanie. Polega na zastosowaniu preparatów o zawartości najniższego stężenia substancji czynnej. Zestaw wiąże się wykorzystaniem preparatu wybielającego ze znacznie niższym stężeniem substancji czynnej niż to jest w preparatach do profesjonalnego wybielania zębów. Jest to metoda najmniej przewidywalna i najmniej skuteczna. Więcej informacji na temat innych metod wybielania pod koniec strony „Wybielanie zębów w domu”.

Nadtlenek wodoru vs. nadtlenek karbamidu

Preparaty zawierające w swoim składzie jako substancję czynną nadtlenek wodoru są stosowane w metodzie wybielania zębów lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym. W tej metodzie nadtlenek wodoru stosowany jest w bezpiecznym stężeniu (6%) a jego działanie jest najszybsze.

W metodzie nakładkowego wybielania zębów w domu substancją czynną jest najczęściej nadtlenek karbamidu ale są też produkty zawierające nadtlenek wodoru. Działanie nadtlenku karbamidu jest wolniejsze co wynika ze stopniowego rozkładania się na nadtlenek wodoru. Ponadto, nadtlenek karbamidu ma około jednej trzeciej siły nadtlenku wodoru. Oznacza to, że 15 procent roztworu nadtlenku karbamidu jest równoważne z 5 procentowym roztworem nadtlenku wodoru.

Jakie efekty możemy osiągnąć podczas wybielania zębów?

Wyniki wybielania zębów są subiektywne i mogą znacznie różnić się osobniczo. Wiele osób jest usatysfakcjonowanych efektem wybielania. Warto wiedzieć że nigdy nie osiągniemy „bieli kafelkowej” podczas wybielania zębów. Zazwyczaj maksymalny efekt wybielenia zębów jaki można osiągnąć jest do przewidzenia i lekarz dokładnie omawia go przed rozpoczęciem zabiegu.

Aby osiągnąć słynny „Hollywood Smile” zazwyczaj wykonuje się licówki pełnoceramiczne. Zanim podejmiemy się zabiegu wybielania zębów nasi stomatolodzy informują pacjentów jakie realistyczne efekty można osiągnąć. Oczekiwania odgrywają ważną rolę przy wybielaniu zębów.

Określenie koloru zębów

Przed zabiegiem profesjonalnego wybielania zębów lekarz ustala początkowy kolor zębów na podstawie standardowego kolornika używanego przez stomatologów na całym świecie do oceny koloru zębów. Jest to kolornik formy Vita Classic Shade Guide. Ten przewodnik zawiera 16 odcieni, uszeregowanych od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru. Podczas wybielania najczęściej obserwuje się zmianę koloru o 5-9 odcieni ale czasami zdarza się nawet różnica o 10-14 odcieni.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Pomimo iż jest to zabieg dość często stosowany od kilkudziesięciu lat, z dobrym doświadczeniem, wokół niego wciąż krąży wiele fałszywych mitów. Najbardziej poważnym zastrzeżeniem jest opinia, że wybielanie może niszczyć zęby. Nic bardziej mylnego, jeśli całość zabiegu jest nadzorowana przez lekarza. Wybielanie jest całkowicie bezpieczne co potwierdzają liczne badania naukowe wykonane na przestrzeni lat. Jeśli zabieg jest odpowiednio dobrany do warunków konkretnego pacjenta nie ma możliwości naruszenia stanu zębów, a wręcz przeciwnie – korzyści wynikające z wybielania zostały omówione dalej.

Jakie mogą być skutki uboczne wybielania zębów bez nadzoru lekarza lub higienistki? Najczęściej są to:

 • Brak lub zbyt mały efekt wybielania zębów;
 • Zbyt mocne wybielenie powodujące nadmierną przezierność zębów i ich sino-szary odcień;
 • Nadwrażliwość zębów ( pojawia się również przy profesjonalnym wybielaniu ale ich wystąpienie lekarz potrafi zniwelować do minimum);
 • Podrażnienie/ poparzenie dziąseł spowodowane nieszczelnymi nakładkami, złą aplikacją preparatu lub zbyt dużym jego stężeniem.

Lekarz lub higienistka, którzy przeszli odpowiednie szkolenia oraz ma wystarczające doświadczenie w zakresie wybielania zębów jest w stanie przewidzieć oraz wykluczyć w/w skutki uboczne.

Nadwrażliwość zębów po wybielaniu

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie oraz wybielanie zębów w domu nakładkami jest całkowicie bezpieczne, pod warunkiem że cały zabieg jest wykonywany zgodnie z zaleceniami.

Po wybielaniu zębów bardzo często występuje ich nadwrażliwość.

 • Nadwrażliwość: stopień nasilenia nadwrażliwości jest osobniczo zmienny i waha się od dyskretnego dyskomfortu do silnych doznań bólowych. Zwykle podczas samego zabiegu nadwrażliwości nie występuje. Pojawia się ona dopiero po paru godzinach. Po profesjonalnym wybielaniu zębów w gabinecie stomatologicznym nadwrażliwość zwykle trwa 1-2 dni. Po wybielaniu nakładkowym nadwrażliwość może utrzymywać się dłużej. Aby zredukować nadwrażliwość po wybielaniu zalecane są odpowiednie preparaty, które potrafią zredukować nadwrażliwość do minimum. Przy wybielaniu nakładkowym często pojawia się też podrażnienie dziąseł.
 • Podrażnienia dziąseł: zazwyczaj spowodowane jest nadmiernym wypełnieniem nakładek żelem przez co żel wypływa z nakładek i podrażnia dziąsła. Takie podrażnienie zwykle trwa kilka dni i ustępuje samoistnie. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji wówczas pacjent jest zmuszony na jakiś czas przerwać cykl wybielania.

Utrzymanie białego uśmiechu po wybielaniu

Utrzymanie się efektu wybielania zależy przede wszystkim od trybu życia, tj. od takich czynników jak : dieta, palenie papierosów i odpowiednia higiena jamy ustnej. Poza tym dla utrzymania efektu wybielanie zębów należy powtarzać lub wykonywać wybielanie przypominające. Więcej informacji o zaleceniach po wybielaniu zębów. Ważne jest stosowanie pasty podtrzymującej efekt oraz prawidłowo wykonywane zabiegi higienizacyjne w domu.

Zwróć uwagę na: 

Oprócz wyżej wymienionych czynników, przed przystąpieniem do wybielania zębów należy rozważyć następujące aspekty:

 • Wybielanie zębów nigdy nie da efektu „bieli kafelkowej”.
 • Ze względu na stabilizację koloru, efekty wybielania są w pełni widoczne dopiero po dwóch tygodniach po zabiegu wybielania. Jest to ważne, jeśli pacjent zamierza wykonać korony lub licówki pełnoceramiczne i chce mieć pewność że kolor będzie pasował do wybielonych zębów. Jeśli takie rozwiązania protetyczne są planowane do wykonania należy odczekać 2 tygodnie od zakończenia wybielania (zapewni to odpowiedni dobór koloru zębów oraz właściwe wiązanie kleju).
 • Wypełnienia, bonding, licówki korony protetyczne nie ulegają wybielaniu i zachowują swój kolor. W związku z tym, stare wypełnienia lub korony prawdopodobnie będą musiały zostać wymienione po 2 tygodniach od wybielenia zębów.
 • Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i okres karmienia piersią, gdyż nie przeprowadzono badan co do wpływu preparatów na płód. Nie należy też wybielać zębów u dzieci poniżej 14 roku życia, a także u osób z rozpoznaną alergią na nadtlenki i żywice.

Korzyści wynikające z wybielania zębów

Oprócz poprawienia estetyki i samopoczucia, wybielanie zębów wiąże się ze stałym nadzorem lekarza stomatologa. Po wybielaniu zębów stosuje się preparaty zwiększające mineralizację szkliwa, co w wyraźny sposób może poprawić kondycję zębów.

Ekspert (autor tekstu): Paulina Przychodzeń – Absolwentka kierunku Higiena Stomatologiczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Czy można łączyć czyszczenie razem z wybielaniem na jednej wizycie?

Przed zabiegiem wybielania zęby powinny być poddane higienizacji – a więc procedurze piaskowania oraz skalingu. Dzięki temu będą oczyszczone z płytki nazębnej, osadu czy kamienia – poprawi to ogólną kondycję zębów, a także zwiększy skuteczność wybielania. ​Jeśli stan dziąseł na to pozwala jak najbardziej można wykonać wybielanie wraz z higienizacją podczas jednej wizyty. 

Czy do wybielania trzeba mieć wyleczone wszystkie zęby?

Wyleczenie próchnicy oraz wszelkich ubytków w szkliwie to etap, który powinien poprzedzać zabieg wybielania zębów. Należy o tym bezwzględnie pamiętać – środek wybielający może dostać się bowiem w szczeliny, powodując dyskomfort lub dolegliwości bólowe. Próchnica, ubytki, stany zapalne jamy ustnej, nadżerki bądź owrzodzenia stanowią przeciwwskazania do zabiegu – jeśli wystąpią, to z wykonaniem wybielania trzeba się będzie wstrzymać aż do momentu ich wyleczenia.

Czy przed wybielaniem zawsze musi być wykonane czyszczenie?

Profilaktyczne czyszczenie zębów umożliwia przygotowanie powierzchni zębów do zabiegu wybielania, a także zwiększa jego skuteczność. Pozbycie się osadu, płytki nazębnej czy też kamienia to obowiązkowy krok poprzedzający wybielanie zębów.

 

Co można jeść podczas białej diety?

Tzw. biała dieta polega na tym, że eliminujemy z jadłospisu barwiniki – zarówno występujące w pożywieniu naturalnie, jak i syntetyczne. Biała dieta bazuje na takich produktach spożywczych jak białe warzywa, wybrane owoce (banany, jabłka, gruszki), mięso drobiowe, ryby i owoce morza, ryż oraz drobne kasze, pieczywo pszenne, nabiał, białka kurzych jaj. Taką dietę należy stosować od 7 do 14 dni po zabiegu wybielania zębów.

Powyższe rezultaty to wynik wybielania zębów lampą u lic. hig. stom Pauliny Przychodzeń. 

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnych pacjentów. Efekt zabiegu może różnić się w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Wybielanie zębów – opinie

Wybielanie zębów jest szybkim i efektowym zabiegiem pozwalającym nam cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata. Warto skorzystać z fachowej pomocy. W ten sposób masz pewność, że rezultaty wybielania będą zniewalające.

Wybielanie zębów Warszawa – cena

Cena zabiegu wybielania zębów jest uzależniona od metody, którą chcemy wykonywać ten zabieg. Koszty różnicują się także z uwagi na to, czy chcemy wybielić jedynie jeden łuk zębowy, czy myślimy o poprawie kolorytu całego uzębienia. W nowoczesnej klinice dentystycznej FabDent znajdziesz wiele różnych promocji, które pozwolą Ci cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem przez długi czas. Piękne zęby są naszą wizytówką i warto jest podkreślić swój naturalny czar, decydując się na zabieg wybielający.

Wybielanie zębów w atrakcyjnych cenach

Dodatkowe 20-minutowe wybielanie lampą BEYOND + wybielająca pasta do zębów600 zł
Wybielanie BlancOne® CLICK lampą (1 set)450 zł
Wybielanie BlancOne® CLICK lampą (1 set + higienizacja)
750 zł
3x wybielanie BlancOne® CLICK lampą + higienizacja
1 249 zł
Szyny do wybielania (1 łuk)400 zł
Preparaty wybielające 1 strzykawkaod 85 zł do 400 zł
Preparat znoszący nadwrażliwość zębową 1 strzykawka85 zł
Wybielanie zęba martwego (pierwsza wizyta)200 zł
Wybielanie zęba martwego (kolejne wizyty)100 zł
Więcej informacji o wybielaniu zębów
Wybielanie zębów – Pakiet Solo
1 300 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Plus
1 500 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Laser Solo
1 300 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Laser Plus
1 500 zł
Wybielanie zębów – Pakiet VIP Solo
2 100 zł
Wybielanie zębów – Pakiet VIP Plus
2 400 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Freedom
1 300 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Freedom Plus
1 500 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Duo
2 400 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Duo Plus
2 600 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Duo VIP Solo
3 800 zł
Wybielanie zębów – Pakiet Duo VIP Plus
4 400 zł
error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button