Wybielanie zębów lampą beyond (wybielanie zębów w gabinecie)

 1. Home
 2. Usługi
 3. Wybielanie Zębów
 4. Wybielanie zębów lampą beyond

Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym w dzisiejszej stomatologii. W przeciwieństwie do wybielania nakładkowego w domu przy którym stosuje się preparaty wybielające o niskim stężeniu, wybielanie w gabinecie odbywa się pod kontrolą lekarza preparatami o relatywnie wyższym stężeniu substancji czynnej. Wybielanie zębów lampą jest całkowicie bezpieczne. 

Zalety profesjonalnego wybielanie zębów lampą

 • Żaden inny zabieg wybielanie zębów nie przynosi szybszych rezultatów.
 • Jest to najbezpieczniejsza forma wybielanie zębów.
 • W połączeniu z wybielaniem nakładkowym możliwy jest krótszy czas noszenia nakładek; 
 • Idealna metoda dla osób które mają bardzo mało czasu a potrzebują szybkich efektów;
 • Zabieg wykonywany jest pod kontrolą higienistki lub stomatologa. 
 • Podczas zabiegu zostanie założona bariera na dziąsła co zwiększa bezpieczeństwo i komfort pacjenta w czasie zabiegu. 
 • Nadwrażliwość zębów i dziąseł jest zredukowane do minimum ze względu na zastosowanie nowej generacji preparatu wybielającego Beyond Max 5, który posiada w swoim składzie chlorek potasu obniżający poziom nadwrażliwości podczas wybielania zębów.

Wady wybielania zębów w gabinecie

 • Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie lampą BEYOND™ jest bardziej kosztowne niż wybielanie nakładkowe w domu. Kliknij tutaj aby zobaczyć najnowsze promocje wybielanie zębów.
 • Wybielanie w gabinecie nie jest rozwiązaniem na stałe. W zależności od trybu życia i rodzaju spożywanych pokarmów, po pewnym czasie zęby ponownie zaczynają zmieniać swój odcień. W związku z czym, nasi stomatolodzy zalecają stosowanie odpowiedniej diety pozabiegowej oraz wykonanie szyn wybielających za pomocą których można utrwalać efekt wybielenia.
 • W zależności od koloru zębów nie u wszystkich pacjentów ten rodzaj wybielania może przynieść zadawalający efekt. 

Jaki efekt można uzyskać podczas zabiegu wybielania zębów ?

Wybielanie lampą Beyond to metoda, która przynosi spektakularne efekty w szybkim czasie. Podczas profesjonalnego wybielania zębów najłatwiej usuwane są organiczne przebarwienia, wywołane między innymi przez:

 • Wiek. Z biegiem czasu, zęby ciemnieją co może być spowodowane ścieraniem się szkliwa i/ lub nawykami żywieniowymi.
 • Spożywanie niektórych produktów żywnościowych (głównie kawy, czerwonego wina, napojów gazowanych i warzyw oraz owoców o ciemnym kolorze).
 • Używanie tytoniu. 

W czasie 45-60 min możemy osiągnąć rezultaty od 4-12 odcieni. 

Przebarwienia trudne do wybielania

 • Niektóre nieorganiczne przebarwienia (przebarwienia polekowe) mogą nie reagować skutecznie na szybkie wybielanie w gabinecie.
 • Ściemnienia wywołane urazami zębów.
 • Martwe zęby leczone kanałowo. Martwe zęby wybielamy innym sposobem: wewnętrznie.
 • Tetracykliny spożywana podczas rozwoju zębów. Leki te chemicznie wiążą się ze strukturą krystaliczną szkliwa oraz zębiny.
 • Przedawkowanie fluoru podawanego doustnie, co może powodować fluorozę.

Kto kwalifikuje się do profesjonalnego wybielania zębów lampą?

Zabieg profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie nie powinien być wykonany u osób z:

 • Nadwrażliwością zębów i dziąseł. W celu uniknięcia reakcji nadwrażliwości, nasi stomatolodzy mogą zalecić wybielanie nakładkowe w domu z niskim stężeniem nadtlenku karbamidu, który nie jest tak silny jak nadtlenek wodoru. W takich przypadkach zaleca się również odpowiednie preparaty skutecznie znoszące nadwrażliwość.
 • Dużymi niewyleczonymi ubytkami, które mogą spowodować nadmierną nadwrażliwość po zabiegu.
 • Głębokimi i kłopotliwymi przebarwieniami. Mimo wysokiego stężenia niektóre przebarwienia są odporne na szybkie wybielanie zębów stosowane w gabinecie. W takich przypadkach, nasi stomatolodzy mogą zalecić nadzorowany zabieg intensywnego wybielania nakładkowego w domu lub inne alternatywne metody takie jak na przykład bonding, licówki lub korony pełnoceramiczne

Profesjonalna metoda wybielania zębów lampą BEYOND™

Zabieg wybielanie zębów BEYOND™ jest jednorazowy i polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora.

Substancją aktywną żelu wybielającego jest nadtlenek wodoru. Żel w swoim składzie zawiera również substancje zabezpieczające zęby przed nadmierną nadwrażliwością podczas zabiegu. Żel wybielający znajduje się w dwukomorowej strzykawce wraz z żelem katalizującym, który po nałożeniu na zęby zostaje zmieszany z nadtlenkiem wodoru, a pod wpływem światła z akceleratora BEYOND™ zwiększa częstotliwość absorpcji żelu wybielającego przez szkliwo. Jak działa akcelerator? Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielanie zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozszczepiają się na wolne rodniki. To powoduje błyskawiczny efekt utleniani struktur zęba. Związki przebarwiające zęby mają budowę złożonych związków cyklicznych. Związki te łącząc się z wolnymi rodnikami, pochodzącymi z utleniania nadtlenku wodoru, ulegają rozbiciu na bezbarwne związki łańcuchowe. Po zabiegu zęby stają się jaśniejsze od 5 do 14 odcieni według skali Vita. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Wybielanie tą metodą jest całkowicie bezpieczne co potwierdzają liczne badania naukowe wykonane na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Technologia systemu Beyond używana jest obecnie w ponad 100 krajach na całym świecie, a setki osób dziennie poddaje się tym zabiegom.

Przygotowanie zębów do zabiegu wybielania

 • Zęby powinny być profilaktycznie oczyszczone z płytki nazębnej, kamienia i osadu, zgromadzonego na powierzchni i pomiędzy zębami.
 • Przegląd zębów (razem z profilaktycznym czyszczeniem), aby wykluczyć potencjalne przeciwwskazania do zabiegu wybielania, takie jak próchnica zębów, pęknięcia oraz choroby dziąseł. Jeżeli podczas badania zostanie wykazana obecność w/w czynników wówczas zabieg wybielania jest odroczony do momentu wyleczenia zębów.

Zabieg wybielania zębów lampą BEYOND™

Wybielanie beyond

1. Pierwszym krokiem jest wykonanie badania wstępnego oraz przedyskutowanie z pacjentem jego oczekiwań oraz ustalenie koloru zębów przed zabiegiem.

Bezpieczne wybielanie

2. Następnie lekarz lub higienistka zakłada pacjentowi okulary ochronne, aby światło emitowane przez akcelerator nie podrażniło jego oczu.

Wybielanie w rozwieraku

3. Lekarz zakłada rozwierak który odsłania wargi i język podczas wybielenia.

Beyond Warszawa

4. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie dziąseł płynną żywicą tzw. koferdamem oraz utwardzenie go przy pomocy lampy polimeryzacyjnej. W trakcie wykonywania tej czynności pacjent może odczuwać ciepło na dziąsłach. 

Wybielanie Fabdent

5. W momencie nałożenia żelu wybielającego przechodzimy do samego procesu wybielania. Podczas aplikacji żelu na zęby dochodzi do aktywacji substancji czynnej w wyniku mieszania w odpowiedniej strzykawce. Kroki 6,7, oraz 8 są powtarzane trzykrotnie dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Tanie wybielanie

 6. Po nałożeniu żelu na zęby szczęki i żuchwy lekarz ustawia lampę w odpowiedniej pozycji w stosunku do powierzchni zębów. Następnie ustawia czas trwania cyklu zazwyczaj 15-20 minut.

Lampa beyond bemowo

7. Po zakończeniu cyklu lekarz lub higienistka usuwa żel wybielający z powierzchni zębów. Następnie wraca do kroku 5 i powtarza te czynności trzy razy. Po ostatnim cyklu, lekarz usuwa żel wybielający i płynny koferdam.

Rezultaty wybielania

8. Po zakończonym zabiegu ponownie określony zostaje uzyskany kolor zębów oraz przekazane zostają zalecenia pozabiegowe.

 Więcej przykładów mogą Państwo znaleźć w „BEYOND POWER WHITENING Before and After Pictures” oraz na naszych pozostałych zakładkach. 

Ekspert (autor tekstu oraz prac): Mgr lic.hig.stom Paulina Przychodzeń. 

Zdjęcia ukazują efekty zabiegu u konkretnych pacjentów. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg. 

Wybielanie zębów lampą Beyond – dlaczego warto wybrać klinikę FabDent?

Wybielanie zębów lampą Beyond przynosi długotrwałe i spektakularne efekty. Jest to najszybszy sposób na uzyskanie pięknego i śnieżnobiałego uśmiechu. Jest to zabieg oparty na stosowaniu najnowszych technologii, jakie obecnie oferują tylko nieliczne gabinety dentystyczne. W klinice stomatologicznej FabDent wybielanie zębów systemem Beyond jest dostępne od ręki.

Każdy, kto chce poprawić koloryt swojego uzębienia może skorzystać z profesjonalnych usług naszych ekspertów. Posiadamy wieloletnie doświadczenie na rynku, a także stosujemy preparaty najwyższej jakości. Wybielanie zębów lampą Beyond w naszym gabinecie będzie dla Ciebie przyjemnością. Wstępna konsultacja stomatologiczna pozwoli Ci odpowiednio przygotować się do zabiegu, a także przekonasz się, jakie będą jego efekty. Higienistka podpowie Ci także, jakie są zalecenia pozabiegowe, aby fenomenalny efekt utrzymywał się jak najdłużej. Wybielanie zębów przy pomocy lampy jest bezpieczne dla zębów oraz szkliwa.

Pamiętaj, cały zabieg odbywa się pod czujnym okiem fachowców w swojej dziedzinie. Zaskocz wszystkich rewelacyjnym wyglądem w kilka chwil i umów się już dziś na wybielanie zębów przy pomocy nowoczesnego sprzętu. Piękny uśmiech jest Twoją wizytówką, podkreśl jego naturalny czar i usuń wszelkie przebarwienia z zębów. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, w której z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button