Wybielanie nakładkowe

 1. Home
 2. Usługi
 3. Wybielanie Zębów
 4. Wybielanie nakładkowe 

Czym jest wybielanie nakładkowe?

Wybielanie nakładkowe to wygodna, bezbolesna i w pełni bezpieczna metoda, dzięki której w szybkim czasie uzyskasz bielszy uśmiech. Jest ono przeprowadzane w warunkach domowych, jednak ten zabieg odbywa się pod czujnym okiem lekarza specjalisty. Należy pamiętać, że aby zabieg miał sens, należy udać się do renomowanej kliniki, która specjalizuje się w tej technice wybielania zębów.  

Jak przebiega zabieg wybielania z użyciem nakładek?

Na początku pacjent, który zdecydował się na wybielanie nakładkowe powinien zgłosić się do gabinetu stomatologicznego FabDent na wizytę konsultacyjną do doświadczonej higienistki lub lekarza. Podczas wizyty nasz zespół specjalistów oceni warunki panujące w jamie ustnej i pomoże ustalić czy wybielanie nakładkowe spełni oczekiwania pacjenta. Jeśli nie występują przeciwskazania kolejnym krokiem jest pobranie wycisków pod indywidualne szyny wybielające. Wyciski przesyłamy do pracowni protetycznej w której technik dentystyczny wykonuje nakładki. Na kolejnej wizycie następuje oddanie nakładek oraz żelu wybielającego wraz z dokładnym omówieniem jak stosować preparaty w domu aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.  Żel wybielający jest specjalistycznie dobierany do indywidualnych potrzeb osoby, która chce dzięki niemu uzyskać białe zęby. Wybielanie nakładkowe jest więc bezpieczną techniką, z której korzysta coraz więcej osób.  

Jakie są plusy wybielania nakładkowego?  

 •  Rezultaty wybielania są dłużej widoczne dla pacjenta oraz jego otoczenia. 
 • Wybielanie nakładkowe  = wybielanie domowe, pacjent aby utrzymać piękny kolor zębów nie musi przychodzić do gabinetu [ za wyjątkiem wizyt kontrolnych].
 • Metoda nie powoduje tzw. odwodnienia zębów. 
 • Po udzielonym dokładnym instruktażu używania przez higienistkę bądź lekarza oraz dobraniu odpowiednich preparatów jest całkowicie bezpieczną metodą. 
 • Preparaty stosowane w tej metodzie nie potrzebują dodatkowej aktywacji światłem. 
 • Sami kontrolujemy osiągnięte rezultaty oraz podtrzymujemy je w razie potrzeby. 

Czy wybielanie nakładkowe osłabia zęby?

Z uwagi na to, że proces wybielania jest rozłożony równomiernie przez kilka kolejnych dni, szkliwo zębów nie ulega osłabieniu. Dzięki tej metodzie możemy uniknąć powstawania nadwrażliwości zębów. W przypadku silnej reakcji na bodźce termiczne podczas stosowania zabiegu wybielania nakładkowego, lekarza zalecają stosowanie preparatów, które w składzie posiadają fluor.

Jak stosować nakładki wybielające w domu?

Przede wszystkim każdy pacjent, który decyduje się na wybielanie nakładkowe, powinien postępować ściśle z zaleceniami lekarza, od którego otrzymał preparat wybielający. Przed rozpoczęciem kuracji z zastosowaniem specjalistycznych nakładek powinien:

 • Dokładnie wyszczotkować zęby;
 • Użyć odpowiedniej ilości żelu ze strzykawki z substancją wybielającą, która jest oznaczona specjalną podziałką;
 • Równomiernie rozprowadzić wyciśniętą ilość żelu na całej szynie;
 • Włożyć nakładkę do jamy ustnej i docisnąć ją dokładnie do powierzchni zębów;
 • Wyczyścić nadmiar żelu przy pomocy chusteczki higienicznej lub suchej szczoteczki do zębów.

Nakładka wybielająca powinna być umieszczona na zębach przez około 3 godziny dziennie lub też można stosować ją w nocy. Niezwykle ważnym elementem zabiegu jest dokładne wyczyszczenie zębów z resztek żelu przy pomocy pasty z fluorem. Szyna każdorazowo powinna zostać przez Pacjenta przepłukana letnią wodą.

Jakie efekty daje stosowanie nakładek wybielających?

Wybielanie nakładkowe ma na celu przywrócenie naturalnego kolorytu naszych zębów. Podczas całego zabiegu, który zazwyczaj trwa od 10 do 14 dni, powinniśmy uzyskać wybielenie co najmniej o jeden odcień. Wszystko jest jednak uzależnione od tego, czy nasze zęby są naturalnie białe i jedynie chcemy powrócić do ich dawnego koloru, czy też zmagamy się z żółtymi zębami. Pierwsze efekty będą widoczne już po pierwszym zastosowaniu szyny wybielającej. Warto także regularnie powtarzać zabieg, aby zęby przez jak najdłuższy czas były białe. Aby rezultat wybielania nakładkowego utrzymywał się dłużej, zaleca się zupełne zaprzestanie palenia tytoniu, a także dbanie o zdrową dietę.  

Czy są jakieś efekty uboczne wybielania nakładkowego?

Część pacjentów po zastosowaniu szyny wybielającej przez krótki czas odczuwa nadwrażliwość na zimne produkty. Z czasem jednak to uczucie mija.

Gdzie mogę otrzymać zestaw do wybielania nakładkowego?

W nowoczesnej klinice dentystycznej FabDent oferujemy zabieg przeprowadzany w zaciszu domowym z zastosowaniem specjalistycznych nakładek wybielających. Otrzymasz także szczegółowe instrukcje odnośnie stosowania żelu wybielającego oraz wspólnie z lekarzem, ocenisz efekt zabiegu.

 

Poniżej prezentujemy rezultaty uzyskane przez pacjentkę mgr lic. hig. stom. Pauliny Przychodzeń po zastosowaniu szyn wybielających wykonanych w gabinecie FabDent. 

 

Wybielanie nakładkowe efekty
wybielanie domowe bemowo
Wybielanie nakładkowe
Wybielanie zestaw

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button