Zalecenia po wybielaniu zębów

  1. Home
  2. Usługi
  3. Wybielanie Zębów
  4. Zalecenia po wybielaniu zębów

Wiele osób, które decydują się na wybielanie zębów chce, aby efekt zabiegu utrzymywał się przez długi czas. Jak więc zachowywać się bezpośrednio po zabiegu, by uniknąć nieestetycznych przebarwień oraz cieszyć się jak najdłużej pięknymi, białymi zębami? Pomimo stosowania się do zaleceń pozabiegowych, badania kliniczne donoszą, że po roku od zakończenia wybielania zęby tracą około 40% swojej jasności, dlatego efekt powinien być podtrzymywany poprzez wykonanie jednorazowego zabiegu przypominającego w gabinecie lub zastosowanie nakładek.

Zalecenia po wybielaniu nakładkowym

Wybielanie zębów przy pomocy specjalnych nakładek, to sposób na biały i piękny uśmiech, który możemy wykonać samodzielnie w domu. Należy jednak pamiętać, że cały zabieg powinien być wykonywany pod stałym nadzorem higienistki. Jakie są zalecenia po wybielaniu nakładkowym? Przede wszystkim, ważne jest przestrzeganie tzw. Białej diety, czyli wyeliminowania z posiłków pokarmów lub płynów, które mogą zabarwić nasze zęby. Wśród nich znajdują się m.in. kawa, herbata, soki z czerwonych i czarnych owoców, a także wino czerwone i buraki.

Dokładne zalecenia dla pacjenta po wybielaniu zębów określi higienistka. Wszystkie zalecenia po wybielaniu zębów powinny być przestrzegane restrykcyjnie, aby efekt utrzymywał się przez długi czas po zakończeniu stosowania nakładek wybielających. W przeciwnym razie wybielanie zębów może zakończyć się wystąpieniem przebarwień na poszczególnych zębach lub na całym łuku zębowym. Zalecenia po wybielaniu to także stosowanie specjalistycznych past przez okres około 14 dni, które pomogą wzmocnić pożądany efekt.

Zalecenia dla pacjenta po wybielaniu zębów – wybielanie gabinetowe

Zalecenia po wybielaniu gabinetowym są podobne do tych, jakie stosuje się w przypadku wybielania zębów metodą nakładkową. Należy spożywać posiłki i płyny, które nie odbarwią naszego szkliwa. Wszystkie produkty o intensywnym kolorze mogą bowiem zaszkodzić efektom zabiegu. Ważne jest także dokładne czyszczenie zębów z użyciem pasty wybielającej. Higienistka pomoże Ci dobrać odpowiednią pastę, która wzmocni efekt zabiegu. Inne zalecenia po wybielaniu to także unikanie palenia papierosów. Dym tytoniu powoduje szybkie żółknięcie zębów. Jak widzisz, zalecenia po wybielaniu zębów nie są uciążliwe i poza dostosowaniem odpowiedniej diety oraz stosowaniem właściwej pielęgnacji jamy ustnej, nie musimy rezygnować z wykonywania codziennych obowiązków domowych czy zawodowych.

Ekspert (autor tekstu): Mgr lic.hig.stom Paulina Przychodzeń.

 

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button