Wybielanie martwego zęba

  1. Home
  2. Usługi
  3. Wybielanie Zębów
  4. Wybielanie martwego zęba

Wybielanie zębów martwych 

Częstym powodem przebarwień w przednim odcinku łuku zębowego są zęby martwe. Mechanizm powstawania przebarwień w zębach martwych jest zupełnie inny niż w przypadku zębów żywych i wymaga też zastosowania innych metod wybielania.

Dlaczego zęby martwe przebarwiają się?

Przebarwienia zębów martwych powstają w ich wnętrzu na skutek krwawienia miazgi po jej urazie. Leki i preparaty do leczenie kanałowego zawierające bar, jod lub srebro również mogą powodować powstawanie przebarwień. Przebarwienia pochodzące z miazgi mogą mieć żółty, żółtobrązowy, szary lub czarny kolor. Przebarwienia wywołane lekami endodontycznymi i materiałami wypełniającymi mogą mieć kolor od pomarańczowo-czerwonego do ciemnoczerwonego lub od szarego do czarnego. Oczywiście przebarwienia ograniczają się do chorego zęba lub zębów.

Na czym polega wybielanie zębów martwych?

W przypadku zębów martwych preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba. Ząb martwy musi być prawidłowo przeleczony kanałowo. Na wstępie lekarz wykonuje prześwietlenie aby ocenić stan korzenia. Jeżeli jest to konieczne przed wybielaniem należy wykonać powtórne leczenie kanałowe. W kolejnym etapie korzeń zabezpiecza się warstwą szczelnego cementu lub kompozytu tak aby preparat wybielający nie przedostał się w głąb kanału i nie podrażnił tkanek okołowierzchołkowych. Preparat wybielający umieszcza się w komorze zęba i zakłada szczelny opatrunek na czas od 24h do 3 dni. Jeżeli efekt jest niezadawalający zabieg powtarza się 2-3 krotnie. Po zakończeniu wybielania komorę zęba trzeba wypełnić kompozytem (plombą) ale należy odczekać około 2 tygodni aby działanie środka wybielającego całkowicie się zneutralizowało.

Ząb martwy przed wybielaniem

Ząb martwy po wybielaniu

Ząb martwy przed wybielaniem

Ząb martwy po wybielaniu

Jeżeli chcę wybielić wszystkie zęby a mam też przebarwiony ząb martwy, to które wybielanie należy wykonać w pierwszej kolejności?

Nie ma ogólnej zasady mówiącej na temat kolejności zabiegów, natomiast zaleca się wykonać najpierw wybielanie zębów martwych, a później wybielanie wszystkich zębów metodą zewnętrzną.

Wybielanie martwego zęba Warszawa – cena

W naszym nowoczesnym gabinecie dentystycznym FabDent położonym w samym sercu Warszawy wykonujemy wybielanie martwych zębów w atrakcyjnych cenach. Stosujemy nowoczesne techniki oraz korzystamy z najlepszej jakości materiałów wybielających. Wszystko po to, by każdy nasz Pacjent mógł opuścić nasz gabinet z szerokim uśmiechem na ustach. Wybielanie martwego zęba jest standardową procedurą, którą przeprowadzamy podczas minimum trzech wizyt. Wybielanie martwych zębów przeprowadzane jest zawsze przez lekarza stomatologa.

Cena zabiegu jest uzależniona od ilości zębów, które chcemy wybielić, jak również od zaawansowania problemu. Wybielanie martwego zęba jest zawsze poprzedzone konsultacją lekarską. Specjalista dokładnie sprawdzi stan Twojego uzębienia, a także wykluczy wszelkie przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Wyjaśni także krok po kroku na czym będzie on polegał oraz udzieli rad, w jaki sposób dbać o swoje zęby bezpośrednio po zakończeniu wybielania. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 Ekspert (autor tekstu): lek. dent. Stanisława Kaydanovich.

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button