Część 3

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Część 3

1. Ile kosztuje leczenie?

Dokładne oszacowanie kosztu leczenia bez zbadania jamy ustnej pacjenta i przeprowadzenia diagnostyki jest niemożliwe, ponieważ każdy przypadek jest inny. Cena standardowego leczenia obejmuje wstępną diagnostykę (a w tym wykonanie zdjęć Rtg i modeli trójwymiarowych), zaplanowanie leczenia, aparat, konsultacje podczas leczenia, a także materiały stosowane później, takie jak retainer. Szczegółowy cennik dostępny jest tutaj. Zapraszamy również na stronę symulatora kosztów, na której przeprowadzić można pełne oszacowanie kosztów dwuletniego leczenia ortodontycznego przy zastosowaniu różnych aparatów.

2. Dlaczego leczenie ortodontyczne jest tak drogie?

Koszty leczenia zależą w dużym stopniu od stopnia wady zgryzu, czasu leczenia i typu aparatu. Leczenie jest niestety kosztowne, lecz na pewno warte swej ceny, biorąc pod uwagę długoterminowe korzyści. Ortodoncja wydaje się być kosztowna, ponieważ ortodonta prezentuje całkowity koszt wyprostowania zębów. Koszt ten jednak rozkłada się na cały okres leczenia. W porównaniu z innymi usługami, ortodoncja nie jest najdroższa. Jedno jest pewne: przestrzeganie zaleceń ortodonty i regularne stawianie się na wizyty kontrolnej pozwala często skrócić czas leczenia i uniknąć powikłań.

3.Wciąż wydaje mi się, że leczenie jest drogie. Czy warto ponosić takie koszty?

Tak! Zastanówmy się nad kosztami rezygnacji z leczenia. Trudno jest wprawdzie przewidzieć przyszłość i stwierdzić, jak brak leczenia wpłynie na przyszłość dziecka, lecz zaniechanie leczenia na pewno doprowadzi do problemów z uzębieniem, a bywają one na tyle poważne, że nawet wielu dorosłych decyduje się na taki zabieg.

Kwestie zdrowotne wykraczają daleko poza zagadnienie higieny jamy ustnej. Odnotowano przypadki zaniechania w młodości zabiegu ortodontycznego zwanego „rozszerzeniem podniebienia”. Na przeprowadzenie takiego zabiegu u osoby dorosłej jest za późno. Podniebienie uniosło się, blokując częściowo przepływ powietrza przez nos. Rezultatem jest problem z oddychaniem, skorygowanie którego wymaga przeprowadzenia poważnego zabiegu chirurgicznego.

Inne przykłady to bolesne zranienia języka. W rezultacie zaniechania leczenia zęby są krzywe, co skutkuje zagryzaniem języka.

Pamiętajmy, że przeżuwanie jest pierwszym etapem trawienia. a zaburzenia tego procesu wpływają negatywnie na pracę układu pokarmowego. U osób nie leczonych ortodontycznie występują często problemy żołądkowe – niemożność przeżucia pokarmu prowadzi do podrażnień żołądka, który to problem może utrzymywać się przez całe życie.

Przewidzenie skutków zaniechania leczenia jest obecnie niemożliwe. Po prostu nie warto ryzykować. Należy również pamiętać o poprawie estetyki uzębienia, która przyczyni się do lepszego samopoczucia psychicznego.

4.Czy można zapłacić w ratach?

Koszty całego leczenia pokrywane są trzyetapowo.

      • Pierwszy etap to koszty przygotowań, a w tym badań Rtg, modeli trójwymiarowych i opracowania planu leczenia. Są one pokrywane podczas pierwszych wizyt.
      • Etap drugi to koszty aparatu ponoszone w chwili jego założenia.
      • Trzeci etap obejmuje koszty konsultacji odbywanych co miesiąc lub co dwa miesiące. Stanowią one generalnie połowę całkowitego kosztu i są rozłożone na okres około 2 lat.

Dostępny jest również program kredytowania leczenia realizowany we współpracy z firmą „Żagiel”. Dodatkowe informacje przedstawiono w części p.t. „leczenie na raty”.

Autor: Specjalista ortodonta, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją dr Izabela Stępień – absolwentka Warszawskiego Uniwersytet Medyczny. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Zobacz również:

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button