Szlifowanie zębów

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Szlifowanie zębów

Szlifowanie zębów – czym jest i na czym polega? 

Szlifowanie zębów polega na korygowaniu ich kształtu lub długości za pomocą specjalnych wierteł diamentowych, krążków ściernych i gumek. Kiedy taki zabieg jest potrzebny? Najczęściej wykonuje się szlifowanie zębów pod korony lub licówki. Nie musisz obawiać się, o to, czy zabieg jest bezpieczny. W profesjonalnej klinice pracują doświadczeni profesjonaliści, którzy dokonują niewielkich zmian, używając do tego narzędzi wysokiej jakości. Korekta jest niewielka, a pozwala osiągnąć dużą zmianę, która wpłynie pozytywnie na jakość Twojego życia.

Dlaczego szlifowanie zębów jest ważne?

Korekcja kształtu zębów ma duże znaczenie nie tylko ze względów estetycznych, ale także dla lepszego komfortu codziennego życia. Metoda jest stosowana na przykład w przypadku ukruszenia zęba. Pozwala to uniknąć zranienia języka o ostrą krawędź, zapobiega także ścieraniu innych zębów. Wykonuje się także szlifowanie zębów pod most i licówki. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu szlifowaniu zęby jeszcze lepiej spełniają swoje najważniejsze funkcje, uśmiech prezentuje się atrakcyjniej, a komfort codziennego funkcjonowania znacznie wzrasta.

Korygowanie i konturowanie kształtu zębów to bez wątpienia zabiegi, które warto rozważyć, jeśli jest taka potrzeba. Nie musisz obawiać się, że doprowadzi to do osłabienia Twoich zębów. Jeśli bowiem zabieg jest wykonany przez doświadczonego fachowca, efekty będą zadowalające, a zęby pozostaną w dobrym stanie. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy to dobry pomysł, koniecznie sprawdź zdjęcia przedstawiające efekty. Takie fotografie możesz znaleźć na stronie kliniki FabDent. Pracują tu profesjonaliści, którzy do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, aby zaproponować najlepsze rozwiązanie. Chcesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem? Skontaktuj się z nami i umów na wizytę, a na pewno nie pożałujesz. Firma działa na rynku już od 14 lat, a więc możesz nam zaufać.

Główne metody szlifowania zębów

Dostępne są różne techniki pozwalające na zmianę wyglądu zębów. Główne to:

  • Stripping – pionowa redukcja szkliwa na powierzchniach stycznych zębów. Używa się do tego specjalnych pasków ściernych lub tarcz diamentowych albo ścierających. Metoda ta jest wykorzystywana podczas leczenia ortodontycznego, pozwala bowiem na uzyskanie wolnego miejsca w łuku zębowym.
  • Konturing – umożliwia zmianę długości lub kształtu zęba, minimalizację małych wad. Po szlifowaniu zęby są wygładzane i polerowane, do wykonania takiego zabiegu potrzebna jest jedna wizyta.

Szlifowanie zębów pod licówki to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Przebarwienia, nierówności i uszkodzenia to główne wskazania do wykonania licówek. Dużą zaletą jest to, że zabieg nie wymaga usunięcia dużej ilości tkanek zęba. Celem szlifowania zębów jest uzyskanie efektu pozwalającego na zapewnienie prawidłowego przylegania licówek. Uśmiech wygląda estetyczniej, w wielu przypadkach taki zabieg poprawia także komfort funkcjonowania.

Także szlifowanie zębów pod korony pełnoceramiczne jest zabiegiem, na który pacjenci gabinetów stomatologicznych decydują się dosyć często. Warto zdecydować się na tę metodę w przypadku większych zniszczeń zębów. Są mocowane na stałe, dzięki czemu można cieszyć się pięknym uśmiechem i nie martwić o to, że wypadną. Można osadzać je zarówno na korzeniach zębów, jak i na zniszczonych zębach. Warto wspomnieć, że nietrudno jest uzyskać naturalny efekt. Szlifowanie zębów pod korony polega na zmniejszeniu zęba w taki sposób, aby uzyskać miejsce na koronę. Zazwyczaj jej ścianki mają od 1 do 2 mm grubości.

Chociaż piłowanie zębów w wielu przypadkach jest koniecznością i pozwala osiągnąć świetne efekty, nie można zapomnieć o potencjalnym ryzyku. Jednym z nich jest krwawienie dziąseł, co może przydarzyć się szczególnie wówczas, gdy są one zmienione chorobowo. Trzeba pamiętać także o trudnościach z jedzeniem. W niedługim czasie po wykonaniu zabiegu piłowania problemy z przeżuwaniem są normalne, a już szczególnie w przypadku twardszych produktów. Po tego rodzaju zabiegach trzeba stosować się do zaleceń stomatologa.

Przebieg zabiegu szlifowania zębów

Szlifowanie zębów ile trwa? Bez wątpienia jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut, a więc niedługo. Warto jednak pamiętać, czas trwania zabiegów w gabinecie stomatologicznym to sprawa indywidualna. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile czasu zajmie to w Twoim przypadku, najlepszą opcją będzie wizyta u specjalisty. Zabieg szlifowania zębów można podzielić na etapy: opracowanie szkliwa i zębiny, dopracowanie kikuta. Najpierw stomatolog oczyszcza zęby pacjenta, następnie matowi ich powierzchnię, a później używa odpowiedniego urządzenia do szlifowania.

Kluczem do sukcesu jest nie tylko doświadczenie i wiedza stomatologa, ale także używanie odpowiednich narzędzi wysokiej jakości. Do szlifowania zębów wykorzystuje się paski ścierne, tarcze diamentowe lub ścierające.

Odpowiednio przeprowadzony zabieg piłowania zębów nie prowadzi do ich zniszczenia, ale może spowodować osłabienie. Ważne jest zachowanie zasad higieny. Dokładne szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa to podstawa.

 

Czy szlifowanie zębów boli?

Możliwe dolegliwości bólowe to jedna z głównych obaw, jeśli chodzi o wizytę u dentysty. Jeśli zastanawiasz się, czy szlifowanie zębów boli, mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Taki zabieg jest bezbolesny. Warto wspomnieć, że możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego, co sprawia, że ryzyko wystąpienia dolegliwości bólowych zostaje zminimalizowane.

W przypadku zabiegów takich jak szlifowanie zębów warto zapoznać się z doświadczeniami innych pacjentów. Jeśli masz w swoim otoczeniu kogoś, kto wykonywał taki zabieg w profesjonalnej klinice stomatologicznej, na pewno dowiesz się, że nie powoduje on odczuwania bólu o dużym nasileniu. Możesz także odwiedzić internetowe forum tematyczne.

Po zabiegu szlifowania zębów pacjent otrzymuje od lekarza pewne wskazania i warto o nich pamiętać. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych dolegliwości, a Twoje zęby będą w lepszym stanie. Po szlifowaniu warto unikać gorących potraw i napojów. W codziennej diecie trzeba postawić na miękkie i nieklejące jedzenie. Należy kontrolować także stan pracy tymczasowej. Jeśli wypadnie, trzeba skontaktować się ze swoim dentystą.

Cena szlifowania zębów

Szlifowanie zębów cena jest kolejną kwestią, która ma duże znaczenie dla osób chcących zadbać o zdrowy i piękny uśmiech. Ile to kosztuje? Warto pamiętać, że jest to jeden z etapów leczenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki będzie koszt, umów się na wizytę u stomatologa. Dowiesz się, co można zrobić, aby Twoje zęby były zdrowsze i prezentowały się jeszcze lepiej. Specjalista opracuje indywidualny plan leczenia i przestawi jego koszty. Tak na przykład stripping to koszt w okolicach od 50 do 300 zł. Konturing zaś od 100 do 400. Pamiętaj, że podane ceny są cenami orientacyjnymi.

Zabiegiem, którym warto się zainteresować jest również bonding w Warszawie. Ważną informacją jest to, że nie wymaga szlifowania zębów, co dla wielu okaże się dużą zaletą. Polega na nałożeniu na powierzchnię zębów cienkiej warstwy kompozytu, co umożliwia skuteczne ukrycie naturalnych i nabytych wad. Kolejną zaletą bondingu jest to, że efekty zabiegu można zauważyć zaraz po wykonaniu. Nie musisz obawiać się o matowienie. Wystarczy dbać o zęby zgodnie z zaleceniami dentysty, a także regularnie polerować je w gabinecie stomatologa, aby cieszyć się estetycznym efektem jak najdłużej. Licowanie zęba kompozytem wysokoestetycznym to koszt około 800 zł. Za konserwację bondingu trzeba zaś zapłacić około 500 zł.

Niezależnie od tego, jaki zabieg interesuje Cię najbardziej, warto zdecydować się na leczenie w doświadczonej klinice cieszącej się pozytywnymi opiniami. Jedną z najlepszych opcji jest FabDent. Most protetyczny Warszawa, bonding, licówki to tylko niektóre zabiegi, na jakie możesz się zdecydować. Doświadczeni dentyści i nowoczesny sprzęt to jedne z najważniejszych zalet oferty tej kliniki.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button