Czy ząb po leczeniu kanałowym jest martwy?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Czy ząb po leczeniu kanałowym jest martwy?

Czy ząb po leczeniu kanałowym jest martwy? 

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi, zdezynfekowaniu kanałów i wypełnieniu ich odpowiednim materiałem. Wokół tej metody leczenia narosło wiele mitów. Często można na przykład usłyszeć o wysokich kosztach. Warto jednak pamiętać, że cena zależy od wielu czynników, takich jak stopień skomplikowania zabiegu. Bez wątpienia warto jak najszybciej zająć się tematem leczenia, odwlekanie prowadzi bowiem to pogłębienia problemu, a to zaś może być powodem wyższych kosztów. Kolejnym mitem jest to, że leczenie kanałowe jest najbardziej bolesnym zabiegiem, jeśli chodzi o zabiegi przeprowadzane przez dentystów. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach dostępne są naprawdę skuteczne środki znieczulające, co pozwala zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu. Chcesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem? Zamiast wierzyć w mity, umów się do specjalisty, a otrzymasz fachowe informacje.

Stan zęba po leczeniu kanałowym

Czy ząb po leczeniu kanałowym jest martwy? Oczywiście, że tak. Podczas zabiegu specjalista usuwa bowiem miazgę, naczynia krwionośne, a także nerwy. Twarda tkanka zęba składa się ze szkliwa i zębiny. Szkliwo chroni przed czynnikami zewnętrznymi, osłania przed bakteriami, zapewnia twardość zęba potrzebną do żucia pokarmów i odgryzania. Zębina zaś chroni miazgę zęba. Nie musisz obawiać się, że ząb nie będzie spełniał dobrze swoich najważniejszych funkcji po leczeniu. Jednym z etapów zabiegu jest bowiem szczelne wypełnienie kanałów, a następnie odbudowa korony zęba. Odpowiednio przeprowadzone leczenie sprawi, że ząb będzie dobrze spełniać swoje najważniejsze funkcje, a Ty odzyskasz komfort.

Funkcja zęba po leczeniu kanałowym

Chociaż ząb po leczeniu kanałowym jest martwy, jeśli zabieg został wykonany w odpowiedni sposób, posłuży Ci przez długi czas. Nie będziesz mieć problemów z odgryzaniem i żuciem pokarmów, również kontakt zęba z ciepłym lub zimnym płynem nie powinien powodować dyskomfortu. Do odbudowy zęba można zastosować plombę, endokoronę, dostępny jest także wkład koronowo korzeniowy. Zaufany stomatolog podejdzie do procesu leczenia w sposób indywidualny i zaproponuje Ci najlepsze rozwiązanie. Ważne jest to, aby skorzystać z trwałych materiałów, które posłużą jak najdłużej. Znaczenie ma również to, z jakiego sprzętu korzysta lekarz. Warto postawić na gabinet, który stawia na nowoczesne rozwiązania. Świetną opcją jest na przykład leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa. Wysoka skuteczność i większa precyzja podczas zabiegu to jedne z największych zalet. Dzięki temu ryzyko konieczności powtórzenia leczenia kanałowego jest zminimalizowane.

Rola ozębnej w utrzymaniu zęba

Jeśli o leczeniu kanałowym mowa, nie można zapomnieć o ozębnej. Otacza korzeń zęba i umocowuje go w zębodole. Niestety, jeśli jest uszkodzona zbyt mocno, ząb nie kwalifikuje się do wykonania zabiegu i trzeba zdecydować się na ekstrakcję. Bez wątpienia warto więc postawić na odpowiednią higienę i regularnie odwiedzać dobrego stomatologa. 

Co sprawdza się lepiej: zęby leczone kanałowo, czy implanty? Najlepsze rozwiązanie zaproponuje Ci dentysta. Implanty zębowe są trwałe i stabilne, a odpowiednio zamocowane niewidoczne. Dzięki nim można cieszyć się pięknym uśmiechem i funkcjonalnością jamy ustnej. Leczenie kanałowe nie wymaga zaś wielu wizyt u stomatologa, nie musi być drogie, a odpowiednio wykonane zapewnia funkcjonalność zębów.

Ból i dolegliwości związane z martwym zębem

Czy po leczeniu kanałowym ząb jest martwy? Wiesz już, że tak. Co więc sprawia, że po zabiegu pojawia się opuchlizna i ból? Warto pamiętać, że w trakcie zabiegu dochodzi do podrażnienia tkanek. Trzeba więc przygotować się na niewielki dyskomfort, który może trwać do kilku dni po zabiegu. Warto wówczas stosować płukanki z rumianku lub szałwii, aby zmniejszyć opuchliznę i odczuć ulgę. Jeśli jednak sytuacja przedłuża się lub występują inne objawy, które Cię niepokoją, skontaktuj się z dentystą. 

W niektórych przypadkach koniecznością okazuje się powtórne leczenie kanałowe. Dzieje się tak na przykład, gdy poprzedni zabieg nie został wykonany prawidłowo. Warto więc postawić na leczenie w doświadczonej klinice cieszącej się pozytywnymi opiniami pacjentów.

Podatność martwego zęba na próchnicę

Poza pytaniem: czy ząb leczony kanałowo jest martwy? Możesz zastanawiać się także, czy jest podatny na próchnicę. Okazuje się, że tak. Jeśli jednak będziesz pamiętać o regularnym szczotkowaniu, używaniu nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej, ryzyko zostanie zminimalizowane. Nie należy zapominać także o wizytach u dentysty. 

Leczenie kanałowe to konieczność w przypadku zakażenia i zapalenia miazgi. Nie warto wierzyć w mity, warto natomiast regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Nie musisz obawiać się, że ząb po leczeniu nie będzie spełniał swojej funkcji. Profesjonalne leczenie kanałowe Warszawa to gwarancja świetnych efektów. Pamiętaj jednak, że nawet po zakończeniu leczenia ząb jest podatny na próchnicę. Dbaj o higienę jamy ustnej i kontroluj stan jamy ustnej u dentysty regularnie, aby utrzymać ją w dobrym stanie.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button