Nieprzyjemny zapach z ust

  1. Home
  2. Twój Problem
  3. Nieprzyjemny zapach z ust

Nieprzyjemny zapach z ust

Nieprzyjemny zapach nazywamy również halitozą. Za nieprzyjemny zapach z ust są odpowiedzialne lotne związki siarki. Lotne związki siarki w wydychanym powietrzu powodują odczuwanie brzydkiego zapachu z ust. Związki siarki są wyprodukowane przez bakterie beztlenowe, które dostają się do jamy ustnej z resztkami jedzenia.

Diagnostyka stomatologiczna tak zwany przegląd wykonana u dorosłego co sześć miesięcy, a u dziecka do 18 roku życia co trzy miesiące kompleksowo bada, ocenia stan jamy ustnej a pani higienistka lub lekarz dentysta powie jak zapobiegać lub leczyć nieprzyjemny zapach z ust.

Profesjonalne zabiegi profilaktyki przeciwdziałają rozwijaniu się nieprzyjemnego zapachu z ust. W naszym gabinecie możesz wykonać: skaling ultradźwiękowy, piaskowanie, lakierowanie/fluoryzacja zębów, redukowanie nawisów w starych wypełnieniach i instruktaż higieny jamy ustnej w trakcie, którego pani higienistka powie jak zapobiegać lub leczyć nieprzyjemny zapach z ust.

Zadaniem stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie próchnicy poprzez wykonanie wypełnienia dzięki czemu również zapobiegasz nieprzyjemnemu zapachu z ust.

Endodoncja czyli leczenie kanałowe- również zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi z ust.

Ortodoncja. Aparaty ortodontyczne. Leczenie ortodontyczne zapewnia łatwiejsze oczyszczanie zębów u dzieci i dorosłych dzięki czemu również zapobiegasz nieprzyjemnemu zapachu z ust.

Dzięki leczeniu periodontologicznemu i chirurgicznemu również zapobiegasz nieprzyjemnemu zapachu z ust ponieważ zostają wyleczone lub usunięte stany zapalne z jamy ustnej.

Do kogo się zgłosić z tym problemem? Do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem zachowawczym, lekarza endodonty, lekarza chirurga, lekarza periodontologa, pani higienistki.

Natomiast jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości skontaktuj się z operatorem wykonującym zabieg.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button