Najnowocześniejszy kompozyt nano-hybrydowy

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Najnowocześniejszy kompozyt nano-hybrydowy

W Fabdent wykorzystujemy do bondingu innowacyjny system Enamel – materiał, który do złudzenia przypomina ludzkie szkliwo. Czym wyróżnia się ten kompozyt i dlaczego warto go stosować? 

Estetyka uśmiechu jest bardzo ważna dla naszych Pacjentów – współczesna stomatologia daje wiele możliwości do tego, aby zęby były nie tylko zdrowe, ale i pięknie wyglądały. Jednym z zabiegów powszechnie stosowanym w stomatologii estetycznej jest bonding. Co to takiego? Jest to procedura polegająca na nałożeniu cienkiej warstwy materiału stomatologicznego na przednią ściankę zęba w celu uzyskania wymarzonego koloru oraz kształtu zęba. W gabinecie Fabdent bonding wykonywany jest za pomocą materiału Enamel. Połączenie odpowiedniego kompozytu i precyzji oraz doświadczenia stomatologa to klucz do pięknego rezultatu.

Przełomowa technologia

Enamel  to nano-hybrydowy kompozyt, który umożliwia idealne odwzorowanie struktur zęba. Pozwala na to zupełnie nowa technologia, dzięki której współczynnik załamania światła w tym kompozycie jest taki sam jak w naturalnym szkliwie. Dzięki temu zarówno pod względem estetycznym, jak i optycznym kompozyt ten wyróżnia się na tle innych materiałów dentystycznych wykorzystywanych w odbudowie ubytków szkliwa. W efekcie jego zastosowania uzyskujemy naturalne wypełnienie, niewidoczne gołym okiem. Przejście pomiędzy szkliwem a wypełnieniem jest niewidoczne i pozbawione szarości. To zdecydowana przewaga nad innymi materiałami.

Materiał opracowany przez prof. Vaniniego

Ten wyjątkowy kompozyt jest oparty na koncepcie i badaniach profesora Lorenzo Vaniniego, który jest uznanym autorytetem z obszaru stomatologii estetycznej. Kompozyt wykorzystują specjaliści z czołowych gabinetów stomatologicznych w Polsce i na całym świecie – wśród nich jest nasza klinika stomatologiczna Fabdent. Nie bez powodu zdecydowaliśmy się na jego stosowanie – to najlepszy wybór dla najbardziej wymagających Pacjentów, oczekujących idealnych rezultatów.

Szkliwo Enamel – 3 odcienie

Szkliwo Enamel dostępne jest w trzech odcieniach – odnoszą się one do wieku, w jakim jest pacjent. U osób młodych szkliwo jest bardzo jasne, a wraz z wiekiem ciemnieje. Dlatego właśnie w przypadku osób w wieku średnim oraz starszych stosowane jest szkliwo Enamel – adekwatnie o średniej i niskiej jasności. Bez względu na wiek Pacjenta dzięki systemowi Enamel uzyskać można perfekcyjny efekt.

Zalety materiału:

Podsumujmy raz jeszcze niewątpliwe korzyści wynikające z zastosowania powyższego materiału podczas zabiegu bondingu: 

  • Indeks załamania światła jest taki jak w szkliwie naturalnym,
  • Łączenie szkliwa naturalnego i kompozytu jest niewidoczne,
  • Eliminuje efekt szarości, pozytywnie wpływając na estetykę wypełnień,
  • Cechuje się wysoką fluorescencją.

Jeśli rozważają Państwo poprawę estetyki swojego uśmiechu z wykorzystaniem bondingu, zapraszamy do naszego gabinetu!

Przeczytaj także:
Cyfrowa wizualizacja uśmiechu

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button