Etapy leczenia

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Etapy leczenia

Etapy leczenia implantologicznego

Pierwszy etap zabiegu implantologicznego to ustalenie indywidualnego planu leczenia. Plan leczenia jest przygotowywany przez naszego implantologa indywidualnie dla potrzeb pacjenta. Doświadczenie naszego implantologa w chirurgii jamy ustnej i protetyce stomatologicznej pozwoli na uzyskanie skoordynowanej opieki oraz wybranie najlepszego rozwiązania implantologicznego dla ciebie. Leczenie implantologiczne odbywa się w dwóch etapach: Pierwszy etap znany jako część chirurgiczna, a drugi etap jako część protetyczna.

Pierwszy etap: część chirurgiczna

Po ustaleniu planu leczenia i wykonaniu odpowiednich badań, przystępuje sie do właściwego leczenia implantologicznego.Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Implant wykonany z tytanu będący odpowiednikiem korzenia zęba, jest wszczepiony do kości w miejsce brakującego zęba. W czasie gojenia szczęki, nowa kość „obrasta” wokół wszczepionego implantu „osteointegracja” co bezpiecznie i skutecznie stabilizuje implant w kości szczęki. Proces gojenia trwa od 6 do 12 tygodni.

Drugi etap: część protetyczna

Po procesie osteointegracji, do implantu mocowany jest element nazywany łącznikiem, którego zadaniem jest stabilne utrzymanie nowej korony, mostu lub protezy całkowitej. Wykonanie odbudowy protetycznej polega na pobraniu wycisków wszystkich zębów (górnych i dolnych) aby odtworzyć warunki zgryzowe. Wyciski są oddawane do laboratorium protetycznego i na ich podstawie są wykonane odbudowy protetyczne. Kolor nowej korony czy mostu będzie idealnie dobrany do twoich naturalnych zębów.Dzięki temu , że implant jest stabilnie zamocowany w kości, odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak ząb naturalny.

 

Straciłem jeden ząb

Kiedy korona zęba łącznie z korzeniem jest zniszczona, najlepszym stałym rozwiązaniem jest implant w połączeniu z koroną ceramiczną. To rozwiązanie zapewni najlepszy efekt estetyczny i funkcjonalny oraz trwałość przez długie lata.

    1. Przed zabiegiem

    Stomatolog przeprowadza wywiad lekarski wykonuje badania oraz zdjęcia rentgenowskie i tomograficzne.

      2. Wszczepienie implantu

      Po znieczuleniu implant jest wprowadzany do kości.Ze wskazań estetycznych lub funkcjonalnych można wykonać uzupełnienie tymczasowe, gdyż implant będzie potrzebował kilku miesięcy aby mocno zintegrować się z kością szczęki i dopiero wtedy można przejść do kolejnego etapu.

        3. Połączenie korony

        Ostatni krok, to wykonanie wycisków, dobór koloru, dostosowanie korony i połączenie korony ceramicznej na stałe.

          4. Finałowy efekt
           Nowy ząb powinien wyglądać i funkcjonować jak naturalny ząb,a dbanie o niego polega na stosowaniu standartowej higieny jamy ustnej.

          Alternatywy dla koron ceramicznych na implantach:

          • Most stały

          Tradycyjny most wiąże się z oszlifowaniem sąsiednich zębów aby go zamocować. Jest to stabilne rozwiązanie z dobrą estetyką i funkcjonalnością i jest stosunkowo łatwe do wykonania.Jednak rozwiązanie to posiada dwie wady: ciągła resorpcja kości w miejscu brakującego zęba, i uszkodzenie zdrowych sąsiednich zębów aby zacementować most.
          • Proteza osiadająca częściowa

          Jest to ruchome uzupełnienie brakującego zęba. Proteza częściowa jest często niestabilna i luźno osadzona co ma wpływ na gorszą funkcjonalność i brak komfortu użytkowania. Proteza osiadająca częściowa jest wykonana z akrylu. Akryl ma dużo niższą estetykę niż korony ceramiczne. Jednak są też zalety protezy : sąsiednie zęby nie są naruszone, szybko i łatwo się ją wykonuje i jest stosunkowo tania.

          Brakuje mi kilku zębów

          • Zalety stałego mostu protetycznego na implantach:W przypadku uzupełnienia trzech lub czterech brakujących zębów w tylnej części jamy ustnej wykonuje się most na implantach, które służą jako filary. Jest to najlepsze stałe rozwiązanie. Tradycyjne ruchome protezy nie mają takiej samej stabilności oraz funkcjonalności.

             Główną zaletą uzupełnienia tylnych zębów implantami, jest funkcjonalność. Most na implantach ma nieporównywalną stabilność, daje pacjentowi duży komfort w trakcie żucia i pozwoli Ci jeść wszystko na co masz ochotę, jednocześnie zachowując kość szczęki i atrakcyjny wygląd twarzy.

          • Leczenie: Po wstępnej konsultacji i badaniach, leczenie wymaga około 4-5 wizyt zanim most będzie zacementowany na stałe. Pewne dolegliwości są stanem normalnym po zabiegu chirurgicznym. Można je złagodzić, ale nie wyeliminować, poprzez przyjmowanie leków przeciwbólowych, przepisanych przez naszego stomatologa. Zazwyczaj pacjent wraca do codziennych zajęć już nastepnego dnia. Więcej informacji o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych.
          • Etapy leczenia krok po kroku:
          1. Przed zabiegiem
           

          Trzy brakujące zęby w tylnej części jamy ustnej. Najlepsze rozwiązanie to most ceramiczny zamocowany na implantach. Most zawiera wszystkie trzy zęby w jednej części a implanty służą jako filary aby go utrzymać.

          2. Wszczepienie implantów
           

          Po znieczuleniu implanty są wprowadzane do kości. W tym przypadku zazwyczaj wszczepia się dwa implanty na jednej wizycie. Implanty będą potrzebowały kilka miesięcy aby się mocno zintegrować z kością szczęki przed przejściem do następnego etapu.

          3. Wykonanie mostu
           

          Ostatni krok to wykonanie wycisków, dobranie koloru, wykonanie mostu i zacementowanie go na stałe.

          4. Finałowy efekt
           

          Nowy most jest na tyle silny aby spełniać funkcję żucia tak samo jak twoje naturalne zęby.Będzie to stabilne i pewne rozwiązanie,które pozwoli Ci jeść wszystko na co masz ochotę.

          Alternatywy dla stałego mostu na implantach:

          • Proteza szkieletowa

            Ta alternatywa jest często uważana jako niewygodna i uciążliwa w użyciu. Funkcjonalność jej jest dużo gorsza niż ceramicznego mostu stałego. Ruchoma proteza szkieletowa jest wykonana z akrylu i metalu co ma wpływ na efekt estetyczny. Jest to również dość drogie rozwiązanie ze względu na proces technologiczny. Natomiast jest ona łatwa i szybka do wykonania, a naturalne zęby nie są uszkodzone.

          Jestem bezzębny

          • Zalety stałego mostu protetycznego na implantach:

            Kiedy brakuje wszystkich zębów lub są one w takim stanie, że trzeba je usunąć, najlepszym rozwiązaniem jest most ceramiczny zamocowany na implantach. Przed erą implantów, nie istniały stałe rozwiązania dla osób które straciły wszystkie zęby. Dzisiaj możemy uzupełnić pełną szczękę implantami i mostem protetycznym co pozwoli na stabilne, stałe i wysokoestetyczne rozwiązanie. Jednocześnie pozwoli na nieporównywalną funkcjonalność przy żuciu oraz zachowanie kości szczęk i estetycznego wyglądu twarzy.

          • Leczenie:

            Czas trwania leczenia jest uzależniony od indywidualnych potrzeb pacjenta i może się znacznie różnić. Zazwyczaj leczenie wykonuje się w odstępach i ćwiartkami np. dolna lewa strona, dolna prawa strona, górna lewa strona, górna prawa strona. Wszczepienie implantów przy każdej ćwiartce wykonuje się zazwyczaj na jednej wizycie, a wykonanie mostu dla każdej ćwiartki wymaga 4-5 kolejnych wizyt. Pewne dolegliwości są stanem normalnym po zabiegu chirurgicznym. Można je złagodzić, ale nie wyeliminować, poprzez przyjmowanie leków przeciwbólowych, przepisanych przez naszego stomatologa.Zazwyczaj pacjent wraca do codziennych czynności juz następnego dnia. Więcej informacji o szczegółowych zaleceniach pooperacyjnych.

          • Etapy leczenia krok po kroku:

            Opisany poniżej zabieg jest jednym z wielu rozwiązań. Nasz implantolog wybierze najlepsze rozwiązanie w twoim przypadku.

          1. Przed zabiegiem
           

          Po wykonaniu planu leczenia i zrobieniu odpowiednich badań implantolog przygotowuje pacjenta do zabiegu.

          2. Wszczepienie implantu
           

          Po znieczuleniu wprowadzane są implanty. W tym przypadku wszczepiono pięć implantów. Implanty będą potrzebowały kilka miesięcy aby mocno zintegrować się z kością szczęki przed przejściem do następnego etapu. Na czas gojenia się, można wykonać protezy tymczasowe.

          3. Połączenie mostu
           

          Ostatni krok to wykonanie wycisków, dobranie koloru, wykonanie mostu i zacementowanie go na stałe. Żadne dodatkowe leczenie nie jest wymagane.

          4. Finałowy efekt
           

          Nowy most jest na tyle silny aby spełniać funkcję żucia tak samo jak twoje naturalne zęby. Będzie to stabilne i pewne rozwiązanie, które pozwoli Ci jeść wszystko na co masz ochotę. Osoby, które wcześniej użytkowały tradycyjną protezę ruchomą twierdzą, że jest to nieporównywalna jakość i komfort użytkowania oraz bardzo pozytywne doświadczenie.

          Alternatywy dla mostu stałego na implantach:

            Proteza ruchoma (pełen łuk) na implantach

            Jest to ruchoma proteza pełnego łuku połączona ze specjalnymi łącznikami kulkowymi, które z koleii są mocowane do dwóch lub więcej implantów w przedniej części szczęki. Implanty trzymają protezę w miejscu co pozwala na lepszy komfort i funkcjonalność. Głównym powodem dla którego pacjenci często wybierają to rozwiązanie zamiast stałego mostu ceramicznego jest niższa cena, natomiast końcowy efekt jest niestety gorszy.

            Proteza akrylowa całkowita górna lub dolna

            Jest to proteza ruchoma luźno osadzona na dziąsłach aby odtworzyć brakujące zęby. Jedyne zalety to niska cena i szybkie wykonanie. Wady to: dyskomfort przy jedzeniu, brak estetyki, zmiana wymowy, i podrażnienie dziąseł przez ruchy protezy.

            Autor: Dr Bartłomiej Stępień – ukończył studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym uzyskując tytuł lekarza stomatologa oraz lekarza medycyny.
            Posiada specjalizację z chirurgii stomatologicznej.

            Implanty, korony, protezy w atrakcyjnych cenach! Znieczulenie oraz zdjęcie szwów otrzymujesz w cenie zabiegu! 

            Konsultacja implantologiczna250 zł
            Znieczulenie oraz zdjęcie szwówW cenie zabiegu
            Sterowana regeneracja kości z ceną materiału2500-3000 zł
            Podniesienie dna zatoki4 500 zł
            Część Chirurgiczna
            Wszczepienie implantu + odsłonięcie2 900 zł
            Wykręcenie miniimplantu200 zł
            Część Protetyczna
            Korona porcelanowa na podbudowie metalowej2 900 zł
            Korona porcelanowa w przęśle mostu na podbudowie metalowej1 500 zł
            Korona pełnoceramiczna na implancie3 500 zł
            Korona pełnoceramiczna w przęśle mostu2 000 zł
            Korona cyrkonowa z indywidualnym łącznikiem cyrkonowym4 200 zł
            Proteza (pełen łuk) na zatrzaskach do implantów10 000 zł
            Całkowity koszt
            1 implant + 1 korona porcelanowa5 800 zł
            1 implant + 1 korona pełnoceramiczna na łączniku standardowym6 400 zł
            1 implant + 1 korona pełnoceramiczna z indywidualnym łącznikiem cyrkonowym standardowym6 600 zł
            Indywidualny łącznik wysokoestetyczny800 zł
            Łączne ceny w zależności od ilości brakujących zębów

            Zobacz również:

            error: Treść jest chroniona!!
            Call Now Button