Implanty zębów

Odbudujemy Twój piękny uśmiech – nowe zęby w jeden dzień!

Wybierz implanty stomatologiczne – doskonała jakość i atrakcyjna cena tylko w FabDent Bemowo!
Stomatologia i implanty zębów w przystępnych cenach? Oczywiście, że tak! Nie musisz już martwić się o nieestetyczne luki w uzębieniu, ponieważ oferujemy rewelacyjne, nowoczesne implanty zębowe, których używamy w warszawskiej klinice stomatologicznej. Dzięki naszej pomocy Twój uśmiech znowu będzie świecił blaskiem.

 

Implanty zębów – dlaczego warto?

Implanty zębów w Warszawie (implantologia Warszawa) to najnowocześniejsze technologicznie rozwiązanie, zapewniające niezwykły komfort. Dzięki implantom zębowym, pacjenci, którzy stracili zęby z powodu wypadku, próchnicy lub innych chorób, mogą znowu cieszyć się normalnym funkcjonowaniem i korzystać z zębów bez dyskomfortu. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o ilość wstawianych implantów. Nowe zęby w jeden dzień? Tak, to możliwe!

Na czym polega implantologia stomatologiczna?

Implantologia stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się wszczepianiem implantów zębowych w celu zastąpienia utraconych zębów. Implanty zębowe to małe, metalowe elementy, które są umieszczane w kości szczęki lub żuchwy, aby zastąpić korzenie zębów.

Proces implantacji polega na chirurgicznym umieszczeniu implantu w kości szczęki lub żuchwy, a następnie na zainstalowaniu na nim protetycznej korony mostu lub protezy, które zastępują utracony ząb lub kilka zębów. Implantologia stomatologiczna ma wiele zalet – to możliwość zastąpienia brakujących zębów, poprawa jakości życia, ułatwienie mówienia i jedzenia oraz ochrona kości i tkanki dziąsłowej przed dalszymi szkodliwymi skutkami utraty zębów.

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębów Bemowo są niewidoczne i zostały zaprojektowane tak, aby działać jak zdrowy ząb – zarówno mechanicznie, jak i fizjologicznie. Implantacja jest zabiegiem średnio inwazyjnym, a obecnie uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych procedur w swojej klasie. Implanty wytwarzane są z biozgodnego tytanu, który naturalnie dostosowuje się do organizmu. Są trwałe, mocne i bezpieczne, umożliwiając pacjentom żucie pokarmów w sposób niemal identyczny jak w przypadku naturalnych zębów.

Implanty Zębów Warszawa

Serdecznie zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego FabDent, mieszczącego się w Warszawie. Oferujemy profesjonalne usługi implantologii, w tym wstawianie implantów zębowych, a także implantów cyfrowych, które można wykonać w ciągu jednego dnia! Cennik naszych usług jest dostępny na stronie internetowej. Implant zęba i koszt zabiegu mogą w wielu sytuacjach różnić się cenowo.

Po konsultacji z naszym doświadczonym dentystą pacjent może zostać poddany leczeniu. W celu wstawienia implantu, w kości nawiercany jest niewielki otwór, a następnie zostaje tam wkręcony implant tytanowy. Zębowa proteza jest odbudowywana poprzez zastosowanie mostu lub korony porcelanowej. Cały zabieg trwa około 60 minut, dzięki czemu można mieć nowe zęby w jeden dzień! Aby ułatwić proces leczenia, stosujemy bezbolesne procedury. Proces rekonwalescencji trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy.

W FabDent chętnie pomożemy Ci odzyskać piękny uśmiech dzięki naszym usługom implantologicznym.

Autor: Dr Bartłomiej Stępień – ukończył studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym uzyskując tytuł lekarza stomatologa oraz lekarza medycyny. Posiada specjalizację z chirurgii stomatologicznej. Implantolog w Warszawa.

Czy implanty stomatologiczne można wstawiać zaraz po usunięciu zęba?

Po ekstrakcji zęba zaleca się wstawienie implantu, o ile nie ma ku temu przeciwwskazań. Oznacza to, że wyrostek zębodołowy ma odpowiednią wielkość i jakość, a dno zatoki szczękowej nie wymaga podniesienia. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie rekonstrukcji kości lub podniesienia dna zatoki szczękowej przed wstawieniem wszczepu. Decyzję taką podejmuje po konsultacji implantolog.

Czy implant zęba można wykonać już na pierwszej wizycie?

W FabDent podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej opracowujemy spersonalizowany plan leczenia dla każdego pacjenta oraz zalecamy przeprowadzenie profesjonalnej diagnostyki stomatologicznej. Następnie określamy uwarunkowania kostne i dobieramy optymalne rozwiązania. Dopiero po przeprowadzeniu tych działań przystępujemy do leczenia implantologicznego i zakładamy implanty.

Etapy leczenia implantologicznego

Pierwszym etapem leczenia implantologicznego jest procedura chirurgiczna, która polega na wszczepieniu tytanowej części korzeniowej, mającej za zadanie odbudowę utraconego korzenia zęba. Po tym zabiegu niezbędny jest proces osteointegracji, który trwa od 6 do 12 tygodni. Drugi etap to część protetyczna, czyli wykonanie odbudowy protetycznej na wszczepionych implantach.

Część chirurgiczna

Po ustaleniu planu leczenia i wykonaniu niezbędnych badań przystępuje się do właściwego zabiegu implantologicznego. Cały proces jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Implant zbudowany z tytanu, który jest odpowiednikiem korzenia zęba, wszczepiony zostaje w miejsce brakującego zęba w kości. W trakcie procesu gojenia nowa kość „obrasta” wokół wszczepionego implantu poprzez proces zwany „osteointegracją”. Dzięki temu implant jest bezpiecznie i skutecznie stabilizowany w kości szczęki. Proces gojenia trwa zwykle od 6 do 12 tygodni.

Część protetyczna

Po zakończeniu procesu osteointegracji przystępuje się do montażu elementu nazywanego łącznikiem, który zapewnia stabilne zamocowanie nowej korony, mostu lub protezy całkowitej. Aby odbudować zęby, pobiera się wyciski wszystkich zębów (górnych i dolnych), które posłużą do odtworzenia warunków zgryzowych. Następnie, wyciski są przekazywane do laboratorium protetycznego, gdzie wykonuje się odbudowy protetyczne. Kolor nowej korony lub mostu jest idealnie dopasowany do naturalnych zębów pacjenta, dzięki czemu odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak ząb naturalny. Implant jest stabilnie osadzony w kości, co pozwala na uzyskanie pełnej funkcjonalności.

Zalecenia przed zabiegiem

Przed zabiegiem wstawienia implantów zębowych zaleca się przestrzeganie kilku zaleceń, które mają na celu zminimalizowanie ryzyka powikłań i zapewnienie najlepszych warunków do przeprowadzenia zabiegu.

Przed zabiegiem należy dokładnie umyć zęby i język, a także wykonać płukanie jamy ustnej płynem antybakteryjnym. Niezbędne będzie poinformowanie lekarza o przyjmowanych lekach, ponieważ niektóre z nich mogą wpłynąć na przebieg zabiegu i powodować powikłania. Bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu implantologicznego dobrze jest unikać spożywania ciężkostrawnych i twardych pokarmów, a także alkoholu i tytoniu.

Jakie znieczulenie podawane jest podczas zabiegu?

Podczas zabiegu wszczepienia implantu stosuje się znieczulenie miejscowe, które zwykle jest dobrze tolerowane przez pacjenta. Współczesne preparaty znieczulające mają skuteczną formułę, dzięki czemu większość pacjentów nie odczuwa bólu ani dyskomfortu podczas zabiegu. Implanty zębowe są więc wstawiane bez dyskomfortu związanego z uczuciem bólu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Implanty stomatologiczne to rozwiązanie dla niemalże każdego pacjenta. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do zabiegu. To między innymi:

  • choroby autoimmunologiczne i układowe,
  • choroby metaboliczne,
  • choroby krwi i zaburzenia jej krzepnięcia,
  • choroby serca,
  • choroby płuc i układu oddechowego,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • nieleczona choroba przyzębia i choroby zębów,
  • nieleczone choroby jamy ustnej.

Czy jestem odpowiednim kandydatem do leczenia implantologicznego?

Większość ludzi, którzy są ogólnie zdrowi, mogą poddać się zabiegom implantologicznym. Jednakże istnieją pewne warunki i przeciwwskazania, które mogą wpłynąć na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Niezbędne jest, aby pacjenci mieli zdrowe dziąsła i przyzębie, a także wystarczającą ilość kości, aby implanty trzymały się stabilnie.

Jeśli zastanawiasz się nad leczeniem implantologicznym, nasi lekarze chętnie przeprowadzą konsultację, aby określić czy implanty są dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. W naszym gabinecie, dzięki nowoczesnym technologiom możesz mieć nowe zęby w jeden dzień! Przypadki, które wymagają indywidualnego przygotowania to między innymi:

  • nałogowi palacze – palenie spowalnia i powstrzymuje proces gojenia,
  • osoby spożywające nadmiernie alkohol – co powstrzymuje proces gojenia przyzębia,
  • osoby borykające się z chorobami przyzębia – choroby te muszą zostać wyleczone przed przystąpieniem do zabiegu,
  • pacjenci z obniżoną odpornością – przyjmujący sterydy, borykający się z chorobami autoimmunologicznymi, pacjenci poddawani radioterapii,
  • osoby z patologicznym starciem zębów – bruksizmem.

Wskaźnik powodzenia w leczeniu implantologicznym

Zwykle wskaźnik powodzenia implantacji wynosi około 98%, przy czym zależy on od umiejscowienia implantu. W przypadku odpowiedniej opieki pozabiegowej i właściwej higieny jamy ustnej implanty zębów mogą służyć pacjentowi przez całe życie.

Czy wszczepianie implantów może być bolesne?

Zabiegi implantologiczne zazwyczaj wykonywane są przy użyciu znieczulenia miejscowego, co oznacza, że większość pacjentów nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas procedury. Nowoczesne techniki leczenia i znieczulania pozwalają na minimalizację ewentualnych dolegliwości bólowych. Po zabiegu może wystąpić dyskomfort bólowy, ale można go łatwo złagodzić przy pomocy dostępnych w aptekach środków przeciwbólowych. Nasz zespół lekarzy dokładnie omówi z pacjentem, jakie środki najlepiej stosować po zabiegu. Każdy implantolog jest w stanie zaproponować pacjentowi leki przeciwbólowe odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Ile zębów odbudowuje się na jednym implancie?

Jeden implant zęba może utrzymać jedną koronę zęba. W przypadku braku kilku zębów nie zawsze konieczne jest wszczepienie implantów na każdy brakujący ząb. Można zastosować most protetyczny lub protezę, która może być utrzymywana przez jeden implant. Liczba implantów potrzebnych do odbudowy zębów zależy od objętości i gęstości tkanki kostnej w miejscu wszczepienia każdego implantu. W przypadku odbudowy całego łuku zębowego przy pomocy implantów minimalna liczba to 4 implanty w szczęce i 2 w żuchwie. Ostateczna liczba implantów jest ustalana przez implantologa, indywidualnie dla każdego pacjenta po dokładnym badaniu.

Jak długo trwa leczenie implantologiczne?

W naszym gabinecie umieszczenie pojedynczego implantu dentystycznego trwa około 1 godziny. Po wszczepieniu implantu czas gojenia trwa od 3 do 4 miesięcy w żuchwie (dół), a w szczęce (góra) 5 do 6 miesięcy. W tym okresie implanty zębowe pozostają całkowicie ukryte pod dziąsłem. Po zakończeniu procesu gojenia i stabilnego zintegrowania się implantu z kością następuje faza protetyczna, czyli nałożenie korony, mostu lub protezy.

W przypadku niedostatecznej ilości kości lub osłabionej kości, która wymaga zabiegów regeneracji, czas całego procesu może wydłużyć się o około 12 miesięcy lub dłużej. Nasz doświadczony implantolog określi, jak długo będzie trwało Twoje leczenie. Implantologia w naszym gabinecie to gwarancja leczenia dobranego optymalnie do potrzeb.

Jak sprawdzić, czy mam wystarczającą ilość kości do wszczepienia implantu?

Dzięki połączeniu zdjęć pantomograficznych oraz tomograficznych, nasz implantolog będzie w stanie precyzyjnie ocenić jakość, gęstość i ilość Twojej kości. Dodatkowo zdjęcia umożliwią zbieranie informacji o przyległych strukturach anatomicznych, które muszą być uwzględnione podczas zabiegu. Dzięki temu zabieg zostanie wykonany z większą precyzją, zminimalizowane zostanie ryzyko powikłań, a implanty Bemowo będą idealnie dopasowane do potrzeb.

Co w sytuacji, kiedy mam za mało kości, żeby utrzymać implant?

Obecnie w stomatologii istnieją skuteczne metody augmentacji poziomu kości, które pozwalają na uzyskanie prawidłowego wprowadzenia, stabilizacji oraz utrzymania implantu. W naszym gabinecie oferujemy zabiegi takie jak podnoszenie dna zatoki (sinus lift) oraz sterowaną regenerację kości (GBR). Dzięki tym nowoczesnym technikom możliwe jest uzyskanie optymalnych warunków do osadzenia implantu i zapewnienie pacjentom pięknego oraz trwałego uśmiechu.

Jaka jest trwałość implantów?

Implanty zębowe mogą towarzyszyć pacjentowi przez całe życie, o ile są odpowiednio pielęgnowane. Podobnie jak w przypadku naturalnych zębów, implanty mogą ulec uszkodzeniu w wyniku urazu, chorób przyzębia lub zaniedbań higienicznych. Dlatego ważne jest, aby pacjenci regularnie kontrolowali stan swoich implantów u stomatologa oraz dbali o właściwą higienę jamy ustnej w celu zapobiegania wszelkim problemom zdrowotnym i utrzymania pięknego uśmiechu przez wiele lat.

Jak dbać o implanty?

Implanty dentystyczne wymagają takiej samej opieki jak naturalne zęby, co obejmuje między innymi mycie co najmniej dwa razy dziennie, używanie nici dentystycznej oraz regularne wizyty kontrolne u stomatologa co pół roku, w trakcie których przeprowadzane jest usuwanie kamienia nazębnego. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej może prowadzić do zapalenia tkanek dziąsłowych wokół implantu, a przewlekłe zapalenie dziąseł do utraty kości, co z kolei może spowodować odsłonięcie implantu. W związku z tym, dbanie o implanty jest konieczne, jednak nie różni się od standardowej higieny jamy ustnej.

Jaka odbudowa możliwa jest na implantach?

W naszej klinice oferujemy wykonanie koron i mostów porcelanowych na podbudowie metalowej lub pełnoceramicznych na podbudowie cyrkonowej. W przypadku koron na implantach koszty są nieco wyższe niż w przypadku koron na naturalnych korzeniach, ze względu na konieczność zastosowania łączników.

Leczenie implantologiczne – czy jest bezpieczne?

Współcześnie zabiegi implantacji to już codzienność w stomatologii, jednak jak przy każdym zabiegu chirurgicznym, istnieje ryzyko powikłań. Nasi lekarze wykonują szereg specjalistycznych badań przed właściwym leczeniem implantologicznym, aby zminimalizować to ryzyko. W niektórych przypadkach konieczne jest również leczenie przygotowawcze przed zabiegiem implantacji. Implanty zębów w naszym gabinecie wykonujemy w oparciu o szczegółowe procedury i z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności.

Czy implant jest lepszy niż naturalny ząb?

Należy pamiętać, że implanty to jedynie rozwiązanie uzupełniające brakujące zęby, a choć jest to obecnie najskuteczniejsza metoda protetyczna, wciąż optymalnym rozwiązaniem jest dbanie o naturalne zęby i dążenie do zachowania ich przez jak najdłuższy czas.

Zalety implantów dentystycznych

Utrata zębów niesie za sobą nieprzyjemne konsekwencje. Ich brak może prowadzić do kłopotów estetycznych, utraty pewności siebie, problemów z jedzeniem, bólu i ograniczonej aktywności życiowej. Implanty zębów to najlepsze rozwiązanie tych problemów. Zalety implantów to:

  • Estetyka. Implanty wyglądają i działają jak naturalne zęby, ponieważ są stałym elementem kości.
  • Lepsza wymowa. Protezy ruchome mogą wpłynąć na wyraźność mowy, natomiast implanty umożliwiają naturalną wymowę.
  • Wyższy komfort. Dzięki stałemu połączeniu z kością implanty eliminują dyskomfort wynikający z ruchomych protez.
  • Łatwiejsze jedzenie. Nagryzanie z ruchomą protezą może być utrudnione, a implanty pozwalają na jedzenie bez bólu i ograniczeń.
  • Lepsze samopoczucie. Implanty przywracają uśmiech i zwiększają pewność siebie.
  • Poprawa zdrowia jamy ustnej. Implanty nie wymagają oszlifowania innych zdrowych zębów, tak jak w przypadku mostów protetycznych, co pozwala na zachowanie dobrego stanu zębów i jamy ustnej.
  • Trwałość. Implanty są wytrzymałe i przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać całe życie.
  • Wygoda. Implanty są stałymi elementami jamy ustnej, co eliminuje potrzebę używania klejów protetycznych lub wyjmowania protez.
  • Wybierając implanty, można uniknąć wielu nieprzyjemności związanych z brakiem zębów i cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem oraz wygodnym stylem życia.

Przewaga implantów nad innymi metodami odbudowy braków zębowych

Zazwyczaj proces regeneracji tkanki kostnej wokół korzenia zęba utrzymuje ją w zdrowym stanie. Jednak utrata zęba może prowadzić do procesów zanikowych – atrofii w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się ząb. Atrofia ta może z kolei wpłynąć na kształt szczęki i żuchwy. Jednym ze sposobów na zapobieganie utraty cennej struktury wyrostka zębodołowego oraz stymulowanie rozwoju i wzrostu kości, jest wszczepienie implantu dentystycznego w miejsce utraconego zęba. W przypadku pacjentów ze znacznym zanikiem kości, którzy planują zabieg implantacji, może być konieczna regeneracja kości. Zanik kości jest szczególnie uciążliwy dla osób korzystających z protezy, ponieważ zmienia on kształt szczęki. W takiej sytuacji proteza musi być korygowana lub wykonana od nowa, aby odpowiednio pasowała do kształtu wyrostka zębodołowego. Zanik kości może również wpłynąć na przedwczesne starzenie się twarzy.

Po całkowitym zintegrowaniu implantów z kością (osteointegracji), funkcjonują one tak samo dobrze jak naturalne zęby. Pacjenci, którzy poddali się takiej procedurze, mogą cieszyć się możliwością jedzenia dowolnych pokarmów i wyraźnym mówieniem, co pozwala na poprawę pewności siebie.

W przypadku uzupełniania brakujących zębów mostami często konieczne jest oszlifowanie sąsiednich zdrowych zębów, aby przygotować je do podparcia mostu. Gdy w przyszłości jeden z zębów podtrzymujących most ulegnie uszkodzeniu, cała konstrukcja może zostać osłabiona i uszkodzona. W przypadku implantów odbudowa jest niezależna od innych zębów. Gdy zastępujesz brakujący ząb implantem, nie ma potrzeby wsparcia sąsiednich zębów, a twoje naturalne zęby nie muszą być oszlifowane ani przygotowane w jakikolwiek sposób.

Dobrze wykonany implant jest zazwyczaj nie do odróżnienia od twoich naturalnych zębów. Protezy ruchome mogą się poluzować i wyglądać nienaturalnie, a niektóre mosty i protezy mają nieestetyczne metalowe klamry lub ciernie, które służą do ich utrzymania. Implanty zapewniają zdecydowanie lepszy wygląd oraz funkcjonalność.

Brakuje mi jednego zęba. Jakie są konsekwencje nieuzupełnienia jednego zęba?

Każdy ząb w naszej szczęce jest mocno osadzony w kości. Jednak choroba, próchnica lub uraz mogą spowodować utratę zęba. Jeśli nie zastosujemy niezwłocznie uzupełnienia brakującego zęba, otaczająca go kość zacznie się zapadać i zanikać. Bez oparcia, sąsiednie zęby zaczną się przesuwać w kierunku tego brakującego. Stopień utraty kości oraz sposób przemieszczenia będą różne w zależności od wieku i położenia utraconego zęba. Przesunięcie jednego może doprowadzić do przemieszczenia kilku innych, co znacznie pogorszy sytuację. Zmiana pozycji zębów może prowadzić do choroby przyzębia, próchnicy, obniżenia wyrostka zębodołowego oraz dalszej utraty zębów.

Brak kilku zębów. Jakie są konsekwencje nieuzupełnienia kilku zębów?

Twoje zęby są zakotwiczone w kości szczęki poprzez korzenie. Jeśli dosięgnie je próchnica, choroba lub uraz, może nastąpić utrata wielu zębów. Gdy ząb zostanie utracony, kość szczęki zaczyna ulegać zapadnięciu i zanikowi. Wyrostek zębodołowy kości szczęki staje się coraz cieńszy, co utrudnia uzupełnienie zębów. Pozostałe tracą oparcie, które wcześniej zapewniały utracone zęby i kość. Bez odpowiedniego oparcia, zęby zaczynają przesuwać się w kierunku wolnej przestrzeni. Nadmierny nacisk na pozostałe w szczęce zęby może je osłabić i przesunąć, co z kolei może prowadzić nawet do ich utraty.

Jakie są konsekwencje jeżeli nie uzupełnię brakujących zębów?

Korzenie naturalnych zębów utrzymują je w kości szczęki. Jednak choroby próchnicowe lub urazy mogą prowadzić do utraty zębów. Korzenie wpływają na stymulację otaczającej kości, co utrzymuje naturalny kształt szczęki. W przypadku braku korzeni, kość zaczyna się zapadać i zanikać, ponieważ jej naturalna funkcja nie jest już wykorzystywana. Długotrwały proces zaniku kości może prowadzić do zmiany rysów twarzy, takich jak zapadnięcie się szczęki i żuchwy, cieńsze usta, a także powstanie więcej zmarszczek w okolicy szyi i ust, co nadaje twarzy przedwczesny efekt starzenia.

Najlepsze implanty dentystyczne

FabDent to niezależny gabinet stomatologiczny, który nie jest związany z konkretnymi producentami lub dystrybutorami implantów. Oferujemy pacjentom szeroki wybór różnych systemów implantologicznych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wskazań lekarskich. W naszej ofercie znajdują się produkty wiodących światowych firm.

Implanty dentystyczne Nobel Biocare-Replace

Nobel Biocare to lider na rynku innowacyjnych rozwiązań z dziedziny stomatologii estetycznej, opartych na najnowszych osiągnięciach naukowych. Firma produkuje sprzęt medyczny i zatrudnia ponad 2500 pracowników na całym świecie. Siedziba główna firmy znajduje się w Zurychu (Szwajcaria), a biura mieszczą się również w Göteborgu (Szwecja). Produkcja odbywa się w czterech centrach produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Szwecji. Nobel Biocare ma punkty sprzedaży bezpośredniej w 34 krajach, a w swojej ofercie posiada wszechstronną linię implantów i łączników, takich jak NobelReplace™ oraz NobelActiv™, które są dostosowane do większości przypadków klinicznych.

Implanty dentystyczne firmy Alpha Bio

Alpha Bio przez ostatnie 20 lat wprowadziło na rynek wiele innowacyjnych produktów dla stomatologii, w tym pełną gamę systemów implantologicznych. Systemy Alpha Bio cechują się skuteczną integracją z kością, co pozwala na skrócenie czasu gojenia, a także doskonałą trwałością przez długi czas. W naszym gabinecie oferujemy różne systemy implantologiczne, w tym implanty Alpha Bio, aby dostosować leczenie do indywidualnych potrzeb i wskazań lekarza.

Implanty dentystyczne firmy Mis

Mis Implants Technologies Ltd jest firmą naukowo-produkcyjną, która szybko się rozwija. Firma projektuje, opracowuje i wytwarza zaawansowane systemy implantologiczne, w tym implanty, które pojawiły się na rynku w 1995 roku. Obecnie system implantologiczny Mis jest oferowany w ponad 50 krajach na całym świecie. Firma oferuje szeroką gamę produktów, zapewniając bogaty wybór klinicznych rozwiązań, w tym rekonstrukcję pojedynczego brakującego zęba, mostów osadzonych na implantach, a także “overdentures”, czyli pełny łuk protezy mocowany na zatrzaskach kulkowych. System implantologiczny Mis może być stosowany również po zabiegach regeneracji kości. Implanty Mis są zgodne z międzynarodowymi standardami (ISO, FDA oraz CE) i wyróżniają się rewelacyjnym efektem estetycznym dzięki nowoczesnej konstrukcji filarów protetycznych. Każdy implant Mis zawiera własne sterylne wiertło, co zapewnia bezpieczny i szybki nawiert pod implantem.

Rola kości w implantologii

Urazy lub choroby często powodują uszkodzenia zębów na tyle poważne, że nie da się ich uratować. Na szczęście, dzisiaj pacjenci mają wiele możliwości uzupełnienia braków, takich jak implanty, mosty porcelanowe lub protezy ruchome, które pozwalają na odtworzenie naturalnego wyglądu. Niestety, w przypadku braku wystarczającej ilości zdrowej kości w szczęce, żadne z tych rozwiązań nie będzie możliwe do zastosowania. Na szczęście postęp w dziedzinie stomatologii umożliwił poszerzenie zakresu leczenia, obejmującego podniesienie dna zatoki (sinus lift), przeszczepy kości i sterowaną regenerację kości (GBR) w kościach szczęk oraz wokół zębów.

Czym jest podniesienie dna zatoki – Sinus Lift?

Zatoki szczękowe znajdują się poniżej oczu w kościach szczękowych. Gdy dochodzi do utraty zęba położonego pod zatoką, prowadzi to również do utraty kości. Z biegiem czasu zatoka rozprzestrzenia się na obszar wcześniej zajmowany przez korzenie oraz kość wyrostka zębodołowego. Jeśli implant zostanie umieszczony zbyt płytko w kości, to może się przesunąć i nie spełniać swojej funkcji, ponieważ brakuje mu stabilności, która jest konieczna do przyjmowania sił żucia. Podniesienie dna zatoki jest sposobem na rozwiązanie tego problemu. Zabieg rozpoczyna się od wykonania tymczasowego otworu w jednej z dwóch możliwych okolic. Następnie odpowiednim narzędziem modeluje się błonę zatoki, by przywrócić ją do poprzedniego położenia, uzyskując w ten sposób miejsce do umieszczenia substytutu kości. Po umieszczeniu odpowiedniej ilości kości, zapewniającej wystarczające oparcie dla implantu, ten może zostać osadzony. W czasie procesu gojenia implant oraz substytut kości tworzą trwałe wiązanie, co zapewnia stabilne podłoże dla nowego zęba.

Na czym polega przeszczep kości i sterowana regeneracja kości?

Przeszczep kości to chirurgiczny zabieg, który ma na celu uzupełnienie brakującej kości specjalnym materiałem Bio-Oss®, który to z kolei pomaga utrzymać wyrostek zębodołowy oraz odbudować utraconą kość. Bio-Oss® wspomaga również organizm w odbudowie naturalnej kości. Ta nowo rosnąca łączy się z przeszczepioną kością, co wzmacnia jej strukturę. Z kolei sterowana regeneracja kości to zabieg, w którym cienka membrana Bio-Gide® jest położona nad przeszczepem. Dzięki temu, że membrana ta stymuluje rozwój nowej tkanki kostnej, przyspiesza proces gojenia i zapobiega formacji tkanki bliznowatej w miejscu przeszczepu.

Wskazania do przeszczepu kości oraz sterowanej regeneracji kości

Zabiegi przeszczepu kości oraz sterowanej regeneracji są stosowane w przypadku braku wystarczającej ilości tkanki kostnej w jamie ustnej. Wskazania do takich zabiegów to między innymi:

  • ubytek kostny wokół korzeni zębowych (spowodowany przez choroby przyzębia),
  • ubytek kostny po ekstrakcji zęba,
  • ubytek kostny po urazie,
  • ubytek kostny po długoterminowym braku zębów,
  • ubytek kostny przed wszczepieniem implantu,
  • ubytek kostny po usunięciu torbieli lub guza.

Jak dowiedzieć się, czy mam wystarczającą ilość kości, aby wszczepić implant?

Nasz implantolog może dokładnie ocenić jakość, gęstość i ilość Twojej kości, wykonując kombinację zdjęć pantomograficznych oraz tomograficznych. Umożliwiają one również uzyskanie informacji o przyległych strukturach anatomicznych, takich jak nerwy czy zatoki, które należy ominąć podczas zabiegu.

Czy zabieg przeszczepu i regeneracji kości jest bolesny?

Zabiegi przeszczepu kości oraz sterowanej regeneracji, wykonywane są w naszym gabinecie w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że nie są bolesne. Po zabiegu może pojawić się niewielki ból i obrzęk, jednak zazwyczaj objawy te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. W przypadku wystąpienia bólu, przez pierwsze dwa dni można stosować ogólnodostępne środki przeciwbólowe.

Czy obszar po zabiegu wymaga szczególnej pielęgnacji?

Po zabiegu przeszczepu kości ważne jest zachowanie właściwej higieny jamy ustnej. Stomatolog może przepisać specjalny płyn do płukania, a czasem również antybiotyk w celu zapobiegania zakażeniom. Należy unikać nadmiernego nacisku na miejsce przeszczepu, dopóki nowa kość się nie ustabilizuje. Zaleca się codzienne mycie zębów i nitkowanie, szczególnie dbając o dziąsła wokół przeszczepu, aż do pełnego zagojenia (zwykle trwa to około 6 tygodni).

Co to jest Bio-Oss®?

Bio-Oss® to materiał zastępczy pochodzący z tkanki kostnej, który jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem stosowanym w zabiegach przeszczepu kości. Jest on pozyskiwany z kości wołowej, a jego struktura jest bardzo podobna do ludzkiej kości, dzięki czemu idealnie nadaje się do odtwarzania nowej tkanki kostnej. Zastosowanie Bio-Oss® pozwala często uniknąć konieczności pobierania kości od pacjenta, co eliminuje potrzebę dodatkowych zabiegów chirurgicznych. Bio-Oss® jest naturalnym materiałem, który pomaga organizmowi w odbudowie utraconej kości poprzez połączenie się z nią i stymulowanie wzrostu nowej tkanki kostnej.

Jak działa Bio-Oss®?

Bio-Oss® jest łatwo akceptowany przez nasz system odpornościowy jako “własny”, ponieważ jest bardzo podobny do kości ludzkiej. Można go wprowadzić do ubytku kostnego w formie granulatu lub bloku. Naturalna struktura preparatu Bio-Oss® umożliwia szybką rewitalizację naczyń krwionośnych, a komórki kostne sukcesywnie łączą się z cząsteczkami Bio-Oss®. Po około sześciu miesiącach cząsteczki Bio-Oss® ulegają połączeniu i tworzą nową strukturę kostną, podczas gdy sam preparat ulega przemianie i stopniowo zanika.

Czy Bio-Oss® to bezpieczny preparat?

Bio-Oss® jest w pełni bezpiecznym produktem. To kość pochodzenia zwierzęcego, która jest starannie oczyszczona i sterylizowana, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Nie ma zgłaszanych przypadków alergii lub infekcji po użyciu Bio-Oss®. Każda partia materiału przechodzi przez rygorystyczne testy czystości i sterylności, aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo pacjentowi.

Jak długo formuje się nowa kość wokół przeszczepu Bio-Oss®?

Bio-Oss® to skuteczny materiał zastępczy, ponieważ jest bardzo podobny do ludzkiej kości, co sprzyja odtwarzaniu nowej tkanki. Ta nowa zaczyna się odbudowywać już kilka tygodni po przeszczepie, jednakże pełna ilość i gęstość kości uzyskiwana jest do kilku miesięcy od zabiegu. Dzięki temu w przyszłości będzie można przeprowadzić zabiegi chirurgiczno-implantologiczne z większą pewnością i skutecznością.

Czym jest Bio-Gide®?

Bio-Gide® to membrana kolagenowa wykonana z wysoko oczyszczonych włókien kolagenowych, która stosowana jest w celu ochrony powierzchni gojącej się kości i zapobiegania wrastaniu tkanek miękkich w przestrzeń, która powinna zostać zajęta przez kość. Dodatkowo Bio-Gide® wspiera właściwe gojenie rany, tkanki kostnej oraz błony śluzowej. Produkt ten wykonany jest z kolagenu wieprzowego, który jest naturalnym składnikiem skóry oraz tkanki łącznej człowieka. Dzięki swojej naturalnej budowie Bio-Gide® działa jako skuteczna bariera ochronna i przyspiesza proces gojenia się ran oraz umożliwia optymalną regenerację kości.

Czy Bio-Gide to bezpieczne rozwiązanie?

Bio-Gide® jest wytwarzany z kolagenu wieprzowego za pomocą specjalnych technik przetwarzania i sterylizacji. Dzięki tym procesom błona jest całkowicie biokompatybilna i sterylna. Przed użyciem każda partia Bio-Gide® przechodzi testy czystości i sterylności, co gwarantuje bezpieczeństwo materiału. Należy jednak pamiętać, że Bio-Gide® jest przeciwwskazany u osób, które mają rozpoznaną alergię na kolagen lub produkty wyprodukowane z wieprzowiny.

Implanty zębów – cena jak się kształtuje?

Implanty – cena jak się kształtuje? Koszt implantów dentystycznych zależy od kilku czynników, takich jak liczby implantów, rodzaju odbudowy protetycznej oraz potrzeby wykonania zabiegu augmentacji kości.

Implant cena w naszym gabinecie przestawia się następująco: całkowity koszt wszczepienia jednego implantu, wraz z koroną porcelanową na podbudowie metalowej wynosi 4500 zł. Koszt korony pełnoceramicznej na implancie o wysokiej estetyce wynosi 5250 zł. W naszym cenniku można znaleźć poszczególne ceny wszystkich zabiegów stosowanych przy leczeniu implantologicznym. Oferujemy również możliwość płatności ratalnej za wykonane leczenie, poprzez system ratalny MediRaty.

Pojedynczy ubytek

Zwykle wskaźnik powodzenia implantacji wynosi około 98%, przy czym zależy on od umiejscowienia implantu. W przypadku odpowiedniej opieki pozabiegowej i właściwej higieny jamy ustnej implanty zębów mogą służyć pacjentowi przez całe życie.

2 brakujące zęby obok siebie

Dla pacjentów posiadających dwa brakujące zęby obok siebie dostępne są dwa rozwiązania. W takim przypadku zaleca się wszczepienie dwóch implantów (system Nobel Replace, AlphaBio lub Mis), a następnie wybór odpowiedniego rodzaju koron protetycznych. Pacjent ma do wyboru korony porcelanowe na podbudowie metalowej lub wysokoestetyczne korony pełnoceramiczne.

3 brakujące zęby obok siebie

U pacjentów z trzema brakującymi zębami obok siebie istnieją cztery możliwości leczenia. Można wszczepić 3 implanty lub 2 implanty (na przykład system Nobel Replace, AlphaBio lub Mis), a następnie pacjent ma do wyboru korony lub mosty porcelanowe na podbudowie metalowej, albo wysokoestetyczne korony lub mosty pełnoceramiczne.

4 brakujące zęby obok siebie

U pacjentów z czterema brakującymi zębami obok siebie istnieje sześć możliwych rozwiązań. Pacjent może zdecydować się na wszczepienie 4, 3 lub 2 implantów (systemu Nobel Replace, AlphaBio lub Mis) i wybór koron/mostów porcelanowych na podbudowie metalowej lub wysokoestetycznych koron/mostów pełnoceramicznych.

5 brakujących zębów obok siebie

W przypadku pacjentów z brakiem pięciu zębów obok siebie istnieje sześć rozwiązań. Możliwe jest wszczepienie 5, 4 lub 3 implantów, wykorzystując systemy Nobel Replace, AlphaBio lub Mis. Pacjent może wybrać spośród koron/mostów porcelanowych na podbudowie metalowej lub wysokojakościowych koron/mostów pełnoceramicznych.

Pełen łuk – proteza na zatrzaskach kulkowych

U pacjentów pozbawionych zębów można zastosować pełną protezę, którą mocuje się na implantach z systemu Nobel Replace, AlphaBio lub Mis. W przypadku górnej szczęki, ze względu na strukturę kostną, minimalna liczba wszczepionych implantów wynosi cztery, natomiast w dolnej szczęce (żuchwie) minimalna liczba to dwa. Warto zauważyć, że koszt protezy nie zależy od liczby wszczepionych implantów.

Implanty, korony, protezy w atrakcyjnych cenach! Znieczulenie oraz zdjęcie szwów otrzymujesz w cenie zabiegu! 

Konsultacja implantologiczna250 zł
Znieczulenie oraz zdjęcie szwówW cenie zabiegu
Sterowana regeneracja kości z ceną materiału2500-3000 zł
Podniesienie dna zatoki4 500 zł
Część Chirurgiczna
Wszczepienie implantu + odsłonięcie2 900 zł
Wykręcenie miniimplantu200 zł
Część Protetyczna
Korona porcelanowa na podbudowie metalowej2 900 zł
Korona porcelanowa w przęśle mostu na podbudowie metalowej1 500 zł
Korona pełnoceramiczna na implancie3 500 zł
Korona pełnoceramiczna w przęśle mostu2 000 zł
Korona cyrkonowa z indywidualnym łącznikiem cyrkonowym4 200 zł
Proteza (pełen łuk) na zatrzaskach do implantów10 000 zł
Całkowity koszt
1 implant + 1 korona porcelanowa5 800 zł
1 implant + 1 korona pełnoceramiczna na łączniku standardowym6 400 zł
1 implant + 1 korona pełnoceramiczna z indywidualnym łącznikiem cyrkonowym standardowym6 600 zł
Indywidualny łącznik wysokoestetyczny800 zł
Łączne ceny w zależności od ilości brakujących zębów
error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button