string(2) "76" 76 Stomatolog Dziecięcy Bemowo , Stomatologia Dziecięca Warszawa - Usługi | Fabdent
Dyżur stomatologiczny
Gabinet stomatologiczny Fabdent - Warszawa (Bemowo)
Gabinet stomatologiczny Fabdent - Warszawa (Bemowo)
Gabinet stomatologiczny Fabdent - Warszawa (Bemowo)

+48 22 401 12 12

+48 508 222 111

Warszawa - Bemowo

Gabinet stomatologiczny Fabdent - Warszawa (Bemowo)

Stomatologia dziecięca

Kontakt


Tel. +48 22 401 12 12

Kom. +48 508 222 111

E-mail: fabdent@fabdent.pl

 

ul. Pełczyńskiego 22a/78

01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program lojalnościowy
Wi-Fi

Naszym Pacjentom oferujemy możliwość korzystania z bezprzewodowego internet.Wyjątkowe i unikalne miejsce dla Twojego dziecka! Poznaj nowy wymiar stomatologii dziecięcej !  

 

Stomatologia Dziecięca  jest to dziedzina stomatologii zajmująca się diagnozowaniem, zapobieganiem i leczeniem chorób zębów i jamy ustnej u dzieci oraz młodzieży.

W naszym gabinecie stomatologicznym Fabdent Warszawa proponujemy:

  • bezstresowe leczenie próchnicy,
  • lakowanie zębów mlecznych i stałych,
  • impregnację (lapisowanie) zębów mlecznych,
  • lakierowanie stężonymi preparatami fluorowymi.

Dziecko w gabinecie - stomatologia dziecięca Warszawa

Zdjęcie

Strach dziecka przed wizytą u stomatologa dziecięgo jest naturalną reakcją na nowe osoby, miejsce oraz nieznane narzędzia, dlatego małego pacjenta należy odpowiednio przygotować do takiej wizyty. W naszej praktyce pierwsze spotkanie służy zapoznaniu dziecka z gabinetem. Zawsze odbywa się u boku rodzica lub opiekuna po to, aby dziecko czuło się bezpiecznie. Mały pacjent poznaje sprzęt i wszystkie narzędzia, które mogą być użyte w trakcie zabiegu. Stomatolog dziecięcy Fabdent Bemowo szczegółowo omawia przebieg leczenia oraz tłumaczy co dziecko może odczuwać. W zależności od wieku pacjenta często uciekamy się do najróżniejszych metod aby pobudzić wyobraźnię dziecka i odwrócić jego uwagę od samego zabiegu. Jednak nigdy nie okłamujemy naszych pacjentów ani nie działamy z zaskoczenia. Uzyskanie zaufania małego pacjenta to podstawa jego pozytywnego nastawienia do stomatologa, które często pozostaje na całe życie.

Staramy się aby wizyty malucha były jak najkrótsze, aby go nie zmęczyć i nie spowodować urazu. Jednocześnie aby zachęcić do współpracy używamy kolorowych wypełnień do zębów mlecznych, nagradzamy za wizyty drobnymi upominkami lub uroczyście wręczamy dyplom "za odwagę".

Rady dla rodziców

Zaleca się aby pierwsza wizyta dziecka w gabinecie miała miejsce tuż po ukazaniu się pierwszych zębów mlecznych tj. ok. 6 - 12 miesiąca życia. Wówczas rodzice otrzymują wskazówki dotyczące diety i pielęgnacji wyrzynających się zębów, a także kontrolowany jest rozwój twarzy i jamy ustnej.

Profilaktyka

Profilaktykę należy rozpocząć jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat. Zdrowe zęby matki i właściwe nawyki higieniczne to podstawa. Najbezpieczniejszym okresem do leczenia zębów u przyszłej mamy jest drugi trymestr ciąży i w tym czasie powinno się wyleczyć wszystkie zęby oraz usunąć ogniska infekcji z jamy ustnej.

Od momentu przyjścia dziecka na świat dziąsełka powinny być regularnie przemywane gazikiem nasączonym wodą lub rumiankiem oraz masowane za pomocą gumowej szczoteczki. W chwili pojawienia się pierwszego zęba należy zacząć używać specjalnej szczoteczki dla dzieci (odpowiedniej dla wieku). Rodzice powinni myć zęby, aż do 6 roku życia, stopniowo wprowadzając dziecko do samodzielnej higieny. Do mycia zębów mlecznych zaleca się stosowanie past dla dzieci o obniżonej zawartości fluoru (poniżej 500 ppm) ze względu na to,że duża część pasty jest połykana.

W przypadku gdy w zębach mlecznych nie stwierdza się ognisk próchnicy, wskazane jest raz na 6 miesięcy zabezpieczenie zębów preparatem fluorowym przeznaczonym specjalnie dla maluchów. Ponieważ jest to zabieg absolutnie bezbolesny może być dla dziecka początkiem przygody z gabinetem stomatologicznym. Jeżeli jednak stwierdzi się próchnicę, należy w pierwszej kolejności wyleczyć zęby, a zabieg fluoryzacji powtarzać co 3 miesiące.

Leczenie zębów mlecznych

W przypadku próchnicy na dużych płaskich powierzchniach stosuje się lapisowanie (impregnację) - jest to metoda leczenia polegająca na pokryciu próchnicy azotanem srebra. Zabieg jest zupełnie bezbolesny, niestety główna jego wadą jest przebarwienie zębów na czarno.

W przypadku bardziej zaawansowanych zmian próchnicowych zęby mleczne leczymy podobnie jak zęby stałe. Leczenie kanałowe wykonuje się bardzo rzadko ze względu na niebezpieczeństwo zaburzenia rozwoju zawiązków zębów stałych.

Głównym celem leczenia mleczaków jest ich zachowanie do czasu naturalnej wymiany. Przedwczesne usunięcie może spowodować nieprawidłowości w uzębieniu stałym takie jak stłoczenia, nieprawidłowe ustawienie lub zatrzymanie zęba w kości.

Dbałość o zęby mleczne będzie procentowała w przyszłości, a nasze dzieci będą długo cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

  

Umów się na wizytę i skorzystaj z indywidualnej konsultacji!


Stomatologia dziecięca - cennik
Wizyta adaptacyjna dla dzieci (15 min.) 50 zł
Komputerowe znieczulenie Dentapen 30 zł
Opatrunek leczniczy Fuji Triage 150 zł
Wypełnienie światłoutwardzalne w zębie mlecznym 150-250 zł
Wypełnienie światłoutwardzalne kolorowe w zębie mlecznym
150-250 zł
Amputacja miazgi (leczenie kanałowe) zęba mlecznego  150 zł
Ekstrakcja zęba mlecznego 150 zł
Bezwiertłowe leczenie próchnicy żywicą ICON (infiltracja) 250 zł
Fluoryzacja zębów mlecznych (górny i dolny łuk zębowy) 100 zł
Lakowanie bruzd 100 zł
Lakowanie bruzd poszerzone
120 zł
Nieefektywna wizyta (jeśli dziecko nie pozwoli na zabieg) do 30 min. 100 zł

  

Poleć ten materiał:

Kontakt


Tel. +48 22 401 12 12

Kom. +48 508 222 111

E-mail: fabdent@fabdent.pl

 

ul. Pełczyńskiego 22a/78

01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program lojalnościowy
Wi-Fi

Naszym Pacjentom oferujemy możliwość korzystania z bezprzewodowego internet.mapa