Bonding na krzywe zęby – czy ta metoda jest skuteczna?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Bonding na krzywe zęby – czy ta metoda...

Masz krzywe zęby i szukasz sprawdzonej oraz szybkiej metody na ich korekcję? Nie chcesz czekać na efekty przez kilka lat, dlatego nie sięgasz po aparaty ortodontyczne? A może krzywizna Twoich zębów nie jest wyraźnie widoczna, ale Tobie przeszkadzają drobne niedoskonałości w uzębieniu? Dobrym sposobem na takie problemy jest wykonanie bondingu. Ta metoda pozwoli Ci na zachowanie pięknego uśmiechu. Bonding na krzywe zęby jest coraz popularniejszym zabiegiem, który wybierają nasi Pacjenci.

Co to jest bonding?

Bonding to metoda, która pomoże Ci osiągnąć wymarzony wygląd zębów w zaledwie kilka chwil. Jest to zabieg, którego celem jest poprawa estetyki uzębienia. Nie jest on inwazyjny. Nie powoduje bólu, nie przeprowadza się go pod znieczuleniem. Polega on na założeniu na zęby cienkiej warstwy specjalnego kompozytu, który następnie jest utwardzany. Efekty bondingu utrzymują się na długi okres czasu. Często dopiero po 4-5 latach wymienia się kompozyt na nowy. Po wykonaniu bondingu zęby wyglądają symetrycznie, a uśmiech jest piękny i zdrowy. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na wykonanie korekty uzębienia tą właśnie metodą. Wykonanie bondingu na kilku zębach jest możliwe podczas jednej wizyty stomatologicznej. Nie potrzeba się także do niego specjalnie przygotowywać. Należy pamiętać, by zęby nie posiadały żadnych ubytków. Lekarz dentysta dobierze odcień kompozytu, który będzie idealnie pasował do Twojego naturalnego szkliwa. 

Co to znaczy, że ząb jest martwy?

Ząb uważany jest za martwy, kiedy miazga, którą jest wypełniony obumiera. Dzieje się tak wtedy, kiedy nie dbamy odpowiednio o higienę jamy ustnej, jak również wtedy, kiedy nasze zęby ulegają uszkodzeniom mechanicznym, np. zostają ułamane. Miazga zębowa jest odpowiedzialna za doprowadzenie do jego wnętrza wszystkich niezbędnych substancji odżywczych. Jest ona także odpowiedzialna za dostarczanie do zębów tlenu. Kiedy ulega uszkodzeniu, następuje powolny proces obumierania zęba, któremu często towarzyszy pulsujący ból oraz nadwrażliwość na zimno lub ciepło. Kiedy dojdzie do całkowitego obumarcia tkanki w zębie, nie przewodzi on już żadnych bodźców. Wtedy też lekarz przeprowadza najczęściej leczenie kanałowe, aby usunąć chorą tkankę i oczyścić ząb z infekcji. Z czasem martwe zęby zaczynają szarzeć, co nie wygląda estetycznie. Proces obumarcia zęba jest nieodwracalny.

Bonding na krzywe zęby – czy ta metoda się sprawdzi?

Bonding jest często stosowany wraz z konturingiem, który pomaga w korekcji kształtu zębów. A czy sam bonding na krzywe zęby przyniesie dobre efekty? Z pewnością tak. Ta metoda pozwala na wyrównanie uśmiechu oraz w szybki sposób pomoże poprawić wszelkie niedoskonałości nieestetycznie wyglądającego uzębienia. Kompozyt, który jest nakładany na poszczególne zęby, może być stosowany w przypadku krzywych, złamanych lub też ukruszonych zębów. Jest więc świetną alternatywną na uzyskanie pełnego i zdrowego uśmiechu. Efekty zabiegu są długotrwałe, a samo nakładanie kompozytu jest zupełnie bezbolesne.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button