Cena licówki – ile kosztują licówki na zęby?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Cena licówki – ile kosztują licówki na zęby?

Wiele osób, które chcą poprawić swój uśmiech, zastanawia się nad nałożeniem licówek. Czy to drogi zabieg? Ile kosztują licówki na zęby? Czy ich ceny są uzależnione od materiału, z jakiego są wykonane? Czy można zakupić założenie licówek w pakiecie, czy też płacimy za pojedynczego zęba? Na ile zębów należy nałożyć licówki, aby efekt zniewalał? Na te wszystkie pytanie odpowiemy w naszym artykule.

Czym są licówki?

Licówki mają szerokie zastosowanie w stomatologii estetycznej. Są to cienkie, pojedyncze nakładki, które wykonywane są z różnego materiału, a następnie lekarz dentysta mocuje je na przedniej stronie zębów przy pomocy specjalnego kleju lub cementu stomatologicznego. Dzięki nim w szybki sposób można osiągnąć niebywałe rezultaty. Ich nałożenie jest procesem nieodwracalnym, ponieważ przed wykonaniem zabiegu, specjalista musi oszlifować zęby, które mają być poddane tej metodzie. Należy więc dokładnie przemyśleć to, czy na pewno chcemy zdecydować się na założenie licówek, jak również dokładnie ocenić stan naszego uzębienia, aby uniknąć problemów podczas samego zabiegu. Zęby powinny być zdrowe, a Pacjent nie powinien cierpieć na choroby dziąseł. Efekt końcowy nałożenia licówek jest widoczny natychmiastowo – zęby mają piękny, śnieżnobiały kolor, są wyrównane i kształtne. Dzięki używaniu nakładek możliwa jest zmiana długości poszczególnego zęba, jego grubości, a także zmiana kolorytu. Licówki mogą być stosowane jako rozwiązanie na krzywe zęby. Coraz częściej sięgają po nie także osoby, które cierpią na bruksizm. Przy stosowaniu specjalnego aparatu relaksacyjnego, nie ulegają ścieraniu. 

Jakie są rodzaje licówek i które z nich wybrać?

Przed zdecydowaniem się na wykonanie licówek, warto zainteresować się tym, jakie rodzaje nakładek korygujących kształt i wygląd zębów istnieją, aby mieć pewność, że dokonaliśmy świadomego i słusznego wyboru. Specjaliści dzielą licówki z uwagi na to, z jakiego materiału są one wykonywane. W ten sposób możemy wyróżnić:

– licówki akrylowe;

– licówki ceramiczne, w tym licówki porcelanowe;

– licówki kompozytowe.

W tym artykule skupimy się przede wszystkim na dwóch najczęściej wybieranych przez Klientów rodzajach licówek – kompozytowych oraz porcelanowych. Są one bowiem najczęściej stosowane w dentystyce estetycznej. Sprawdzimy, jakie są te licówki na zęby oraz jaka jest ich cena.

Czym są licówki kompozytowe?

Nakładki na zęby wykonane ze specjalnego materiału umieszczanego na ich przedniej części są nazywane licówkami kompozytowymi. Są one często świetną alternatywą na szybkie i długotrwałe uzyskanie efektu pięknych i śnieżnobiałych zębów. Dzięki nim uśmiech jest promienny i olśniewający. Jeżeli więc cierpisz na wszelkiego rodzaju przebarwienia w okolicy korony zęba, czy też pragniesz pozbyć się diastemy lub poprawić kształt uzębienia, licówki kompozytowe mogą być rozwiązaniem odpowiednim dla Ciebie.

Licówki kompozytowe – cena

 A ile kosztuje licówka kompozytowa? Koszt założenia takich licówek jest uzależniony od ilości zębów, które chcemy poprawić. Ile kosztuje jedna licówka? Na stronie kliniki FabDent znajdziesz szczegółowy cennik, który pomoże Ci samodzielnie policzyć, ile będziesz musiał zapłacić za usługę nakładania jednego kompozytu na ząb oraz znajdziesz inne informacje na temat każdej licówki. Cena zakładania licówek w naszym gabinecie jest niska, dlatego wiele osób z chęcią korzysta z naszych usług. A ile kosztują licówki na wszystkie zęby? Należy pomnożyć koszt założenia jednej licówki przez ilość zębów, jakie planujemy poprawić.

Czym są licówki porcelanowe – cena, zastosowanie i efekty

Licówki porcelanowe są wykonywane z cienkich płytek porcelanowych, które kolorem są bardzo zbliżone do naturalnej barwy szkliwa. Co więcej, takie nakładki bardzo dobrze odbijają naturalne światło słoneczne, co powoduje, że prezentują się na zębach bardzo naturalnie. Czasami nie sposób odróżnić ich do prawdziwych zębów. Są one mocowane na uzębieniu przy pomocy specjalnego kleju. Dzięki nim możesz zmienić wygląd swojego uśmiechu. Można je zakładać na krzywe lub ukruszone zęby, dzięki czemu świetnie nadają się do korekcji estetycznej. Dzięki nim możesz także zadecydować o zmianie długości czy grubości zębów. Co ważne, porcelana nie wywołuje reakcji alergicznych, ponieważ jest obojętna dla organizmu. 

Ile kosztuje licówka porcelanowa?

Jeżeli chcemy osiągnąć zniewalający efekt w szybkim czasie, dobrym rozwiązaniem jest licówka porcelanowa. Cena jej założenia to koszt około 2200 zł. Porcelanowe licówki i ich cena są wyższe niż nakładki kompozytowe, ponieważ koszt porcelany znacznie przewyższa inne materiały. A ile kosztują licówki porcelanowe na wszystkie zęby? Tak jak w przypadku licówek kompozytowych, koszt jednej licówki należy pomnożyć na ilość zębów, które chcemy poddać zabiegowi. 

Inne materiały nakładek – ile kosztują licówki ceramiczne?

Licówki ceramiczne to cena, która waha się od zazwyczaj od 1500 zł a 2200 zł. Są wykonywane z wielu materiałów, w tym należą do nich licówki porcelanowe, które wygadają imponująco. 

Inne pytania dotyczące kosztu licówek

Wiele osób zastanawia się także, czy licówki na jedynki i ich cena różni się od tej, którą należy zapłacić za wykonanie zabiegu na pozostałych zębach, lub też, czy licówka na martwy ząb i jej cena jest inna? W naszej klinice FabDent staramy się przedstawiać naszym Klientom jasny i przejrzysty cennik, który eliminuje tego typu wątpliwości. Oczywiście, aby zminimalizować ryzyko nieporozumień oraz zapewnić wszystkim naszym Klientom bezpieczeństwo, oferujemy wizytę diagnostyczną w celu omówienia całego zabiegu, jak również na niej właśnie dowiecie się Państwo wszystkich informacji na temat całego kosztu zabiegu.

Chcemy zapewnić naszym Klientom pełną świadomość procesu leczenia. Wyjaśnimy, czym są różne licówki, jaka jest cena ich wykonania za wszystkie zęby. Podpowiemy również, czy istnieją licówki bez szlifowania i jaki jest koszt takiej metody. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz umówienie się na wizytę konsultacyjną. Nie czekaj, zmień swój uśmiech już dziś! Cennik dostępny jest na stronie https://www.fabdent.pl/cennik/protetyka-klasyczna/

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button