Ile trwa leczenie kanałowe – na ile wizyt należy się przygotować?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Ile trwa leczenie kanałowe – na ile wizyt...

Leczenie kanałowe, czyli endodoncja, to jedyny sposób na to, aby uchronić zainfekowany wewnętrznie ząb przed ekstrakcją. Jest to dość złożony i skomplikowany zabieg, jednak gdy zostanie przeprowadzony w sposób poprawny, wówczas ząb może służyć przez kolejne lata. Zanim jednak zdecydujesz się na podjęcie takiego leczenia, z pewnością chcesz wiedzieć, ile czasu trwa leczenie kanałowe?

Niestety – na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Zanim odpowiemy na to pytanie, musimy zacząć od podstaw.

Na czym polega leczenie kanałowe? 

Endodoncja to zabieg polegający na otwarciu komory zęba w celu usunięcia miazgi. Na skutek infekcji jest ona w stanie zapalnym lub obumarła i to właśnie przyczyna uporczywego bólu, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Po zastąpieniu miazgi przez specjalne wypełnienie, ząb jest martwy, a Pacjent może z niego korzystać w normalny sposób. Usunięcie miazgi sprawia, że nie ma we wnętrzu unerwienia, a więc można mieć pewność, że nie odczuje się w nim więcej bólu.

Ile trwa leczenie kanałowe – to zależy od ilości zębów poddanych zabiegowi oraz ilości kanałów do oczyszczenia. Niezależnie od tego, procedura zawsze wygląda ta samo.

Etapy leczenia

Jeśli interesuje Cię leczenie kanałowe zęba ile trwa, warto najpierw dowiedzieć się, jak przebiega. Pierwszym etapem jest podanie pacjentowi znieczulenia, które ma zablokować pojawiający się w trakcie zabiegu ból. Gdy zaczyna działać, otwierana jest komora zęba, a następnie stomatolog usuwa z niej obumarłą miazgę. Potem wprowadzane jest wypełnienie, a na końcu ząb zamykany, zaś jego ubytki odbudowywane.

Od czego zależy czas trwania leczenia

Ile trwa leczenie kanałów? Długość procesu zależy od ilości zębów do obrobienia. W przypadku jednego jest to maksymalnie do trzech godzin. Zazwyczaj wizyta jest znacznie krótsza i trwa mniej, niż dwie godziny, przy czym 60 minut to minimum. W przypadku pacjentów mających hemofilię należy najpierw uśmiercić miazgę, co jest pierwszym zabiegiem. Dopiero podczas kolejnej wizyty przeprowadza się właściwe działania, a więc mamy tu co najmniej dwie wizyty.

Ile wizyt trwa leczenie

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to metoda, która gwarantuje nie tylko precyzję wykonywanych przez stomatologa działań, ale również znacznie skraca ich czas. Dlatego w przypadku pytania ile trwa leczenie kanałowe pod mikroskopem, można odpowiedzieć – wystarczy jednak wizyta w sytuacji, gdy mamy tylko jednego chorego zęba.

W innych sytuacjach odpowiedź na pytanie ile wizyt trwa leczenie kanałowe zęba, będzie wahać się od dwóch do pięciu. Uzależnione jest to od stanu zęba oraz ilości kanalików do oczyszczenia i wypełnienia. W sytuacji, gdy musi odbyć się kilka wizyt, odbudowa zęba dokonuje się dopiero podczas ostatniej. Do tego czasu Pacjentowi zakładany jest specjalny opatrunek.

Wszystko zaczyna się od wywiadu stomatologicznego i wykonania zdjęcia RTG. Bez tego nie można odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie ile trwa leczenie kanałowe 6 czy ile trwa leczenie kanałowe jedynki. 

Co musisz wiedzieć o leczeniu kanałowym?

Niezależnie od tego, ile trwa leczenie kanałowe zęba, po jego zakończeniu będzie się odczuwać przez kilka dni ból. Jest to związane z naruszeniem tkanek i to całkowicie naturalny efekt. Aby go załagodzić, stomatolog na koniec leczenia przepisuje środki przeciwbólowe oraz antybiotyki. Tkanki regenerują się całkowicie do kilku dni, po których już nie odczuwasz żadnych skutków leczenia kanałowego.

Czy warto przeprowadzić endodoncję? Jak najbardziej – w przeciwnym razie jedyną alternatywą dla pozbycia się uporczywego, przejmującego bólu jest usunięcie zęba. Wówczas konieczne będzie wstawienie implantu lub życie z nieestetyczną luką pomiędzy zdrowymi zębami. W naszej klinice oferujemy leczenie kanałowe przy użyciu nowoczesnego mikroskopu, dlatego umów się na konsultację, aby dowiedzieć, ile trwa leczenie kanałowe szóstki lub innego zęba w Twoim przypadku. Dzięki wywiadowi oraz zdjęciu rentgenowskiemu będziemy w stanie określić, ile wizyt wymaga leczenie kanałowe w Twoim przypadku.

Dlatego nie czekaj, aż ból się rozwinie, ale zapisz się na wizytę już dzisiaj!

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button