Ile kosztuje leczenie kanałowe i od jakich czynników zależy jego cena

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

 1. Home
 2. Ile kosztuje leczenie kanałowe i od jakich czynników...

Jeśli czujesz silny ból zęba, a po wizycie u stomatologa okazuje się, że niezbędne jest leczenie kanałowe, wówczas zapewne zastanawiasz się, jaki będzie jego koszt? Obiegowa opinia głosi, że endodoncja wiąże się z bardzo dużymi wydatkami. Czy to słuszne stwierdzenie? Oferta kliniki Fabdent udowadnia, że nie!

U nas koszt leczenia kanałowego ustalony jest tak, aby każdy Pacjent mógł zadbać o swoje zęby bez poważnych naruszeń posiadanego budżetu. A jaki jest dokładnie cennik i co wchodzi w zakres świadczonych usług? Przeczytaj, a dowiesz się wszystkiego na ten temat!

Ile kosztuje kanałowe leczenie zęba?

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe zęba, to zabieg, który ma na celu całkowite usunięcie chorej oraz obumarłej miazgi z kanałów zębowych. Następnie miejsca po niej są dezynfekowane, a kolejny krok to wypełnienie kanalików odpowiednio przygotowanym materiałem wypełnienia. Co prawda ząb po takim zabiegu jest martwy, ale po dwóch-trzech dniach po zabiegu ból ustępuje całkowicie i nadal można z niego korzystać. Jeśli miazga nie zostanie usunięta, wiąże się to z koniecznością ekstrakcji zęba, co pozostawia nieestetyczną lukę w uzębieniu.

Leczenie kanałowe jest dość skomplikowanym procesem, jednak dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych można przeprowadzić je już podczas jednej wizyty. Nie ma jednego, indywidualnego cennika za przeprowadzony zabieg. Zatem ile kosztuje leczenie kanałowe? Na całkowity koszt ma wpływ wiele elementów, te zaś uzależnione są od indywidualnych przypadków, czyli stanu zęba oraz ilości pracy, którą trzeba przy nim wykonać.

Koszt leczenia kanałowego – od czego zależy

O tym, ile kosztuje leczenie zęba kanałowo, dowiesz się po wizycie u stomatologa i dokonaniu konsultacji endodontycznej. To pozwoli określić endodoncie, jakie metody leczenia są niezbędne do osiągnięcia celu. Ale ogólnie istnieje kilka podstawowych czynności, stosowanych w każdym przypadku. Są to:

   • wykonanie zdjęcia rentgenowskiego – pozwala na postawienie właściwej diagnozy;
   • znieczulenie – umożliwia zablokowanie bólu w dziąśle lub policzku, dzięki czemu cały zabieg jest dla pacjenta niemal nieodczuwalny;
   • usunięcie próchnicy i miazgi – z zęba usuwane są wszystkie mające na niego szkodliwy wpływ elementy;
   • wypełnienie kanalików preparatem – zastępuje się chorą i obumarłą miazgę specjalistycznym wypełnieniem;
   • zamknięcie zęba – sposób wykonania różni się od wielkości ubytku. Przy niewielkich stosowane jest światłoutwardzenie, przy większych – zastosowanie wkładu koronnego.

Do wymienionych dochodzą jeszcze inne czynniki, mające wpływ na to, ile kosztuje kanałowe leczenie zęba. Jednym z ważniejszych jest ilość kanałów wymagających oczyszczenia oraz wypełnienia. Tutaj minimalnie może być jeden, zaś maksymalnie cztery. Koszty różnią się także w zależności od tego, jaki materiał zostanie zastosowany do odbudowy zęba.

Warto również dodać, że mamy nieco inne koszty w sytuacji, gdy jest to pierwotne leczenie kanałowe, a inne, gdy jest ono powtórne.

Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem?

Zastosowanie mikroskopu do endodoncji nie tylko znacznie ułatwia pracę stomatologa, ale przede wszystkim daje Pacjentowi pewność, że cała operacja zostanie wykonana w sposób optymalny. Możliwość zajrzenie do komory zębowej w powiększeniu eliminuje margines błędu, taki, jak na przykład przeoczenie pozostałej miazgi czy wypełnienie kanalików niedostateczną ilością materiału.

A ile kosztuje leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem? W przypadku kliniki Fadent jest ono wliczone w koszt zabiegów i nie ma wpływu na całokształt ceny. Znajduje się po prostu w standardzie. To skłania do tego, aby skorzystać z naszej oferty.

Ile kosztuje kanałowe leczenie zęba prywatnie?

Jak wspomniano wcześniej, koszt endodoncji składa się z wielu zmiennych czynników. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje kanałowe leczenie zęba prywatnie? Jeśli chcesz poznać dokładny koszt, musisz umówić się najpierw na konsultację endodontyczną. Dopiero wówczas będzie możliwe określenie, na jaki wydatek należy się przygotować.

Leczenia kanałowego nie warto odkładać!

Niezależnie od tego, ile kosztuje leczenie kanałowe zęba, jest to zabieg, którego nie warto odkładać w czasie. Pozostawienie chorej i obumarłej miazgi w zębie to bezustannie utrzymujący się ból, który znacznie obniża komfort życia codziennego oraz sprawia problemy podczas jedzenia i picia. W najmocniejszych przypadkach może nawet utrudniać mowę!

Dlatego gdy tylko poczujesz problemy z zębami, zgłoś się do nas na leczenie kanałowe pod mikroskopem. Nasza fachowa kadra zadba o to, aby leczenie odbyło się w jak najbardziej komfortowych dla Ciebie warunkach, a dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych możemy zakończyć całe leczenie nawet podczas jednej wizyty. Tak – to możliwe. Nie musisz poświęcać czasu na kilka sesji. Jeśli sytuacja na to pozwala, można wszystko załatwić od razu.

Umów się do nas na wizytę już dzisiaj i żyj bez bolących zębów!

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button