Czy bonding jest odwracalny?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Czy bonding jest odwracalny?

Wiele osób, które zastanawiają się nad wykonaniem korekty estetycznej zębów przy pomocy bondingu, ma wiele pytań. Przede wszystkim szukają one odpowiedzi na pytanie, czy bonding jest odwracalny. Przyjrzyjmy się bliżej temu, na czym polega ten zabieg, a następnie wyjaśnimy, czy można bezpiecznie usuwać kompozyt, który jest nakładany na zęby.

Co to jest bonding?

Bonding to jedna z metod, które pomagają w uzyskaniu efektu pięknych i zdrowych zębów zaledwie po jednej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Jest to więc szybki i sprawdzony sposób na uzyskanie zdrowego i estetycznego uśmiechu. Polega on na nakładaniu na zęby specjalnego kompozytu, który pokrywa szkliwo, w rezultacie niwelując niedoskonałości uzębienia oraz ujednolicając ich koloryt. Bonding wykonuje się na zdrowych zębach, co oznacza, że osoby z chorobami dziąseł, stanami zapalnymi jamy ustnej czy próchnicą, nie mogą korzystać z tej metody. Zabieg bondingu jest mało inwazyjny oraz całkowicie bezbolesny. Kompozyt, który jest nakładany na zęby, jest następnie utwardzany, dzięki czemu bonding utrzymuje się na zębach przez kilka lat. Dentyści pierwotnie nie polecali nakładaniu tej substancji u osób, które zgrzytają zębami, ponieważ z czasem mogą zetrzeć kompozyt. Obecnie jednak coraz częściej zaleca się używanie specjalnych szyn relaksacyjnych, dzięki którym zęby po bondingu nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym. 

Czy bonding jest odwracalny?

W związku z tym, że lekarz stomatolog, przygotowując uzębienie do wykonania bondingu, nie szlifuje zębów, jest to metoda odwracalna. Bonding zębów zazwyczaj nie narusza ich struktury, można go więc bezpiecznie usunąć w gabinecie dentystycznym. Nieumiejętna próba usunięcia kompozytu może jednak skutkować uszkodzeniami zęba, co w rezultacie skutkuje tym, że ząb po jego zdjęciu traci swoją estetykę. Oznacza to, że decydując się na wykonanie bondingu, powinniśmy wykonywać ten zabieg jedynie w renomowanych gabinetach dentystycznych. W klinice FabDent wykonujemy wiele rodzajów korekty estetycznej zębów. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez profesjonalistów.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button