Licówki porcelanowe – wszystko co musisz wiedzieć

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Licówki porcelanowe – wszystko co musisz wiedzieć

W niniejszym artykule skupimy się na wszystkim, co powinieneś wiedzieć na temat zabiegu z zakresu estetyki zębów, jakim jest zakładanie licówek porcelanowych. Są one coraz częściej promowane przez ludzi znanych z show biznesu, jak również ich noszenie promują artyści, którzy zawładnęli wszelkimi mediami społecznościowymi. Odpowiemy na pytania – licówka porcelanowa – co to jest, jaka jest cena jej założenia, a także jak wygląda zabieg ich nakładania. 

Co to jest licówka porcelanowa?

Jeśli marzysz o śnieżnobiałym, pięknym uśmiechu, który daje olśniewające wrażenie, licówki porcelanowe mogą być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Są to cienkie nakładki protetyczne, które mocuje się na licowej, czyli przedniej stronie naturalnych zębów, przy pomocy specjalnego kleju dentystycznego. Po ich założeniu uzębienie zyskuje jednolity, biały kolor. Oprócz tego zęby są proste, a uporczywe przestrzenie międzyzębowe, takie jak diastema, zostają usunięte. Są one niezwykle trwałe, więc nie musisz się martwić, że nie będziesz mógł wykonywać takich czynności jak przegryzanie, są także odporne na odbarwienia. Prawidłowo założone licówki nie są wyczuwalne, a proces ich nakładania jest bezbolesny. Licówki porcelanowe są często stosowane przez osoby, które prezentują się na szklanym ekranie. Są także całkowicie bezpieczne. Wspaniale odbijają naturalne światło, dzięki czemu do złudzenia przypominają naturalne zęby. Licówki porcelanowe należą do grupy licówek ceramicznych, które są wykonywane z porcelany skaleniowej.

Ile kosztują licówki porcelanowe?

Koszt wykonania jednej licówki z porcelany w naszej klinice FabDent to 2200 zł. Są one nieco droższe od innych rodzajów nakładek, ale zdecydowanie należą do najtrwalszego materiału, który posłuży Ci na wiele lat. Nie wymagają odświeżania, lecz jedynie prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Licówki porcelanowe są zakładane najczęściej na przednie górne zęby, dlatego, aby policzyć całkowity koszt zabiegu, należy pomnożyć ilość zębów, na których chcemy je umieścić, przez koszt jednej licówki. Oczywiście, jeżeli chcesz nałożyć licówki na dolną linię zębów, w naszej klinice także jest to możliwe. Wybierając inny materiał nakładek, możemy zmniejszyć koszt założenia licówek. Dokładny kosztorys wykonania zabiegu jest określany podczas wizyty konsultacyjnej z naszym ekspertem.

Zalety stosowania licówek porcelanowych

Stosowanie wszelkich zabiegów z zakresu zwiększenia estetyki w jamie ustnej, zawsze ma na celu poprawę wyglądu oraz osiągnięcie olśniewającego uśmiechu u Pacjenta. Licówki porcelanowe posiadają jednak wiele innych zalet. Między innymi mogą one zlikwidować problem przebarwień, które często występują na zębach osób, które poddają się tej metodzie stomatologicznej. Oprócz tego efekt końcowy zabiegu jest długotrwały, dlatego też możemy cieszyć się pięknym uśmiechem i zdrowo wyglądającymi zębami przez długie lata. Licówki porcelanowe, w przeciwieństwie do nakładek wykonywanych z  innych materiałów, nie wymagają wcześniejszego szlifowania naturalnych zębów. Nie są więc tak inwazyjne, jak pozostałe licówki, które są dostępne na rynku stomatologicznym. Są one niezwykle twarde, więc nie ulegają zniszczeniom mechanicznym.

Kiedy warto je stosować?

Licówka porcelanowa jest wybierana najczęściej przez osoby, które w szybki i trwały sposób chcą poprawić wygląd swojego zęba. W szczególności porcelanowe licówki poleca się Pacjentom, którzy posiadają złamania lub nadłamania brzegów zębów, u których często dochodzi do trudnych do usunięcia przebarwień szkliwa lub też chcącym usunąć diastemę, czyli szparę między przednimi zębami. Licówki porcelanowe są także stosowane w przypadku modelowania kształtu zęba, w tym jego grubości, długości czy wprowadzenia zębów do łuku. Dzięki temu uzębienie zyskuje symetrię, która w rezultacie wpływa na ogólną estetykę jamy ustnej oraz dodaje pacjentowi pewności siebie. Kolor licówek może być dobierany wedle uznania Pacjentów, dlatego też wielu z nich przed wykonaniem zabiegu zakładania płytek nazębnych, decyduje się na ich wybielenie. 

Licówki porcelanowe – przeciwwskazania do ich stosowania

Oczywiście wszystkie zabiegi, w tym zakładanie nakładek porcelanowych, wymaga spełnieniu wszystkich wymogów zdrowotnych. Licówka porcelanowa nie może zostać umieszczona na zębie, który jest zaatakowany przez próchnicę. Nakładek nie stosuje się również u Pacjentów, którzy cierpią na choroby dziąseł, w tym często występują u nich krwawienia dziąseł. Poza tym, pomimo tego, że licówki są trwałym materiałem, nie zakłada się ich u osób, które mają skłonność do obgryzania paznokci czy innych przedmiotów. W przypadku osób cierpiących na bruksizm, licówki porcelanowe powinny być zabezpieczane na noc przy pomocy specjalnej szyny relaksacyjnej. 

Jak wygląda zakładanie licówek porcelanowych?

Licówki porcelanowe zakładane są w gabinecie dentystycznym przez stomatologa. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu, specjalista przeprowadza z nami dokładny wywiad, którego celem jest wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań do nałożenia licówek. Wspólnie z Pacjentem dobiera także pożądany przez niego kształt, wielkość oraz barwę licówek. Przedstawia także Pacjentowi wizualizację, która pokazuje, jak będzie wyglądać jego uzębienie po zakończonym zabiegu.  Przed nałożeniem materiału, z zębów usuwa się kamień oraz wykonuje piaskowanie. Dzięki temu można prawidłowo rozmieścić klej dentystyczny, na który przykleja się właściwe nakładki. Później są one utwardzane oraz osuszane. Na końcu stomatolog poleruje zęby, aby efekt końcowy był zniewalający.

Licówki porcelanowe – jak o nie dbać?

O nakładki nazębne nie trzeba dbać inaczej niż o nasze naturalne uzębienie. Licówki porcelanowe powinno się czyścić co najmniej dwa razy dziennie przy pomocy szczoteczki i pasty. Oprócz tego po każdym posiłku dobrze jest przepłukać jamę ustną płynem do jej płukania, a resztki pokarmu usunąć przy pomocy nici dentystycznej. Dowiedz się więcej na ten temat, używając linku: licówki porcelanowe w Warszawie.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button