Czy wybielanie zębów boli?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Czy wybielanie zębów boli?

Czy wybielanie zębów boli? 

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Trudno się temu dziwić, można bowiem śmiało powiedzieć, że zęby są pewnego rodzaju wizytówką, a ich wygląd ma znaczy wpływ na prezencję twarzy. Ty też chcesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, ale obawiasz się bólu? Jeśli tak, czytaj dalej. Przekonasz się, że takiego zabiegu nie trzeba się obawiać.

Zrozumienie procesu wybielania zębów

Jeśli chodzi o sposoby na bielsze zęby, można wymienić przede wszystkim dwie metody: samodzielnie w domu i profesjonalnie w gabinecie stomatologicznym. W pierwszym przypadku stosuje się pasty wybielające, płukanie zębów wodą utlenioną lub sodą oczyszczoną, czy też szczotkowanie szczoteczką zamoczoną w soku cytrynowym. Trzeba jednak pamiętać, że wiele domowych metod nie pozwoli uzyskać satysfakcjonującego efektu, a niektóre z nich mogą okazać się nawet szkodliwe dla zębów. Bez wątpienia warto zdecydować się na odpowiedni zabieg w profesjonalnej klinice. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoje zęby będą naprawdę bielsze i w dobrym stanie.

Jakie metody profesjonalnego wybielania zębów są dostępne? Największą popularnością cieszy się zabieg w gabinecie lampą oraz wybielanie nakładkowe w Warszawie produktem z gabinetu stomatologicznego. Podczas zabiegu wykonywanego w gabinecie dentysty stosuje się preparaty zawierające nadtlenek wodoru w bezpiecznym natężeniu. Środek ten zapewnia szybkie działanie.

Paski wybielające zawierają zaś najczęściej nadtlenek karbamidu. Niezależnie od substancji przy odpowiednim zastosowaniu można spodziewać się naprawdę satysfakcjonujących efektów. Pamiętaj, aby przestrzegać instrukcji dentysty.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Jak wygląda wybielanie zębów u dentysty? Lekarz nakłada preparat na zęby, a następnie uruchamia lampę aktywującą. Taka kuracja usuwa przebarwienia o różnym nasileniu. Przed wybielaniem trzeba jednak pamiętać o doprowadzeniu jamy ustnej do dobrego stanu. Warto wyleczyć zepsute zęby, wskazany jest także skaling oraz piaskowanie. Profesjonalne techniki to wspomniane już nakładkowe wybielanie zębów oraz wybielanie zębów lampą. Jeśli zależy Ci na jak najlepszych efektach, postaw na miejsce działające od lat i cieszące się pozytywnymi opiniami. Skuteczne wybielanie lampą w Warszawie? W klinice FabDent stosowana jest lampa Beyond, dzięki której można osiągnąć naprawdę świetne efekty.

Czy wybielanie zębów boli? Podczas zabiegu może pojawić się pewien dyskomfort. W klinice FabDent wykorzystywany jest jednak specjalny żel, który poza nadtlenkiem wodoru zawiera także substancje zabezpieczające zęby przed nadmierną nadwrażliwością podczas wybielania. Nie musisz więc obawiać się bólu.

Domowe metody wybielania zębów

W domu poza naturalnymi środkami i pastami wiele osób decyduje się także wykorzystać ogólnodostępne zestawy. Można kupić na przykład paski wybielające, nakładki z żelem, czy też zestawy wyposażone w lampki led. Czy te metody są skuteczne? Mogą przynieść efekty, ale wciąż najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem na biały i zdrowy uśmiech jest zabieg przeprowadzony przez profesjonalistę. Stosując domowe sposoby i wynalazki, można doprowadzić na przykład do odbarwienia zębów lub starcia szkliwa.

Czy wybielanie zębów boli?

Delikatny dyskomfort lub pieczenie to dolegliwości, które pacjenci mogą odczuwać podczas zabiegu wybielania. Trzeba jednak pamiętać, że doświadczeni stomatolodzy stosują preparaty, dzięki którym dyskomfort jest zminimalizowany. Zabieg nie jest wskazany, jeśli dziąsła są podrażnione, a zęby nadwrażliwe. W takich przypadkach wybielanie zębów może boleć. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się, czy sprawdzi się w Twoim przypadku, a także, jaka metoda okaże się najodpowiedniejsza, wybierz się na wizytę do zaufanego stomatologa. Wybielanie zębów w Warszawie pozwoli uzyskać większą estetykę uśmiechu, co na pewno wpłynie pozytywnie zarówno na Twoje samopoczucie, jak i pewność siebie.

Zalety wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów czy boli? Wiesz już, że nie trzeba obawiać się dużego dyskomfortu. Warto wspomnieć także o innych zaletach wykonania zabiegu w gabinecie stomatologicznym:

  • Skuteczność – nie musisz obawiać się, że efekty okażą się niezadowalające.
  • Bezpieczeństwo – jeśli powierzysz wybielanie doświadczonym profesjonalistom, Twoje zęby pozostaną w dobrym stanie.
  • Indywidualne podejście – skorzystaj z usług dobrej kliniki, a zaproponują Ci rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań.

Skuteczność, bezpieczeństwo i indywidualne podejście to ważne zalety, których nie można wymienić, jeśli chodzi o domowe wybielanie zębów. Jeśli zależy Ci na pięknym i zdrowym uśmiechu, a także komforcie podczas zabiegu, postaw na profesjonalne rozwiązanie.

Na pewno zastanawiasz się, czy wybielanie martwego zęba w Warszawie jest możliwe. Jeśli leczenie kanałowe zostało przeprowadzone w odpowiedni sposób, można zdecydować się na zabieg wybielania. O tym decyduje jednak stomatolog.

Podsumowanie

Biały uśmiech to marzenie wielu osób, dzięki temu twarz wygląda bowiem atrakcyjniej i wzrasta pewność siebie. Można zdecydować się na domowe sposoby, ale dużo lepszą opcją jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Lekarz zaproponuje Ci metodę dostosowaną do potrzeb, możliwości i oczekiwań. Nie musisz obawiać się, że zabieg będzie bolesny. W profesjonalnej klinice stosuje się bowiem preparaty zmniejszające nadwrażliwość zębów. Niezależnie od tego, która metoda wydaje Ci się najlepsza, pamiętaj o konsultacji z zaufanym dentystą. Nie należy bowiem zapominać o przeciwwskazaniach do wybielania zębów.
error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button