Biała dieta po wybielaniu zębów – co można jeść? 

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Biała dieta po wybielaniu zębów – co można...

Biała dieta po wybielaniu zębów – co można jeść? 

Biały i zdrowy uśmiech to marzenie wielu osób. Dzięki zadbanym zębom twarz prezentuje się jeszcze atrakcyjniej, co zaś wpływa pozytywnie na samopoczucie i pewność siebie. Zainteresowanie produktami wybielającymi dostępnymi w sklepach wzrasta szczególnie wiosną i latem. Stosowanie takich preparatów nie jest jednak najskuteczniejsze. Na pewno warto zdecydować się na profesjonalny zabieg wybielania w zaufanej klinice stomatologicznej. To gwarancja zadowalających efektów i bezpieczeństwa. Profesjonalista udzieli Ci także ważnych porad, jak postępować po zabiegu, co też ma duże znaczenie. Na pewno wspomni o tak zwanej białej diecie, dzięki której można cieszyć się dłużej efektem bielszych zębów. Nie musisz obawiać się, że będzie Ci ciężko przestrzegać zasad tej diety. Okazuje się bowiem, że można spożywać wiele standardowych produktów, które z dużym prawdopodobieństwem znajdują się w Twoim jadłospisie na co dzień. Czas stosowania białej diety nie jest długi, co także jest dużym ułatwieniem. Dlaczego warto postawić na taką dietę po wybielaniu zębów? Co można jeść, a czego najlepiej unikać? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te i inne ważne pytania dotyczące dbania o zęby po zabiegu wybielania.

Co to jest biała dieta po wybielaniu?

Po wykonanym zabiegu wybielania zębów warto stosować białą dietę. Polega to na eliminacji z codziennego jadłospisu barwników, których spożywanie może sprawić, że efekty wybielania nie będą aż tak spektakularne. Chodzi tutaj zarówno o te zawarte w pożywieniu, jak i napojach oraz przyprawach.

Jeśli interesujesz się wybielaniem zębów, na pewno zdążyłeś zauważyć, że dostępne są różnorodne produkty, których można użyć. W sklepach znajdziesz żele, pasty i inne specyfiki, które mają pomóc osiągnąć wymarzony efekt. Dostępne są także specjalne zestawy, które mają zapewnić spektakularne efekty. Należy jednak pamiętać, że samodzielne wybielanie przeprowadzone w domowych warunkach nie będzie tak skuteczne, jak profesjonalne wybielanie zębów w Warszawie lub innym mieście, gdzie działają doświadczeni stomatolodzy. Warto wspomnieć, że w przypadku nieumiejętnego stosowania niektórych ogólnodostępnych preparatów można nawet zrobić sobie krzywdę, na przykład doprowadzając do pojawienia się nadwrażliwości zębów. Jeśli więc chcesz mieć pewność efektów i liczy się dla Ciebie bezpieczeństwo, a także dobry stan Twoich zębów, postaw na profesjonalne wybielanie w zaufanej klinice stomatologicznej.

Dlaczego biała dieta jest ważna po wybielaniu zębów?

Bez wątpienia stosowanie zasad białej diety jest bardzo ważne po zabiegu wybielania zębów, podczas którego został wykorzystany żel o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru lub karbamidu. Takie produkty działają również na przebarwienia znajdujące się pod szkliwem. Specjalistyczne żele mogą „wysuszać” zęby, co sprawia, że w celu szybszego nawodnienia chętniej chłoną barwniki z jedzenia i picia. Warto wspomnieć, że białą dietę zaleca się nie tylko po wybielaniu zębów, ale również po piaskowaniu i higienizacji.

Czy biała dieta po wybielaniu zębów to zawsze konieczność? Jeśli decydujesz się na zabieg u stomatologa, tak. Jeśli zaś wybierasz dostępne w sklepach środki takie jak pasty wybielające, nie musisz tego robić. Takie produkty zawierają bowiem śladową ilość nadtlenków lub nie zawierają ich wcale. Ogólnodostępne produkty działają tylko na przebarwienia znajdujące się na szkliwie. Bez wątpienia brak konieczności stosowania białej diety w tym przypadku to wygoda i zaleta. Pamiętaj jednak, że jedynie w przypadku profesjonalnego zabiegu uzyskasz zadowalający efekt, który utrzyma się przez długi czas. Z pewnością warto więc zdecydować się na takie rozwiązanie, a po zabiegu stosować białą dietę, aby móc cieszyć się piękniejszym bielszym uśmiechem. Co jeść po wybielaniu zębów u stomatologa? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Co jeść na białej diecie?

Na białej diecie dozwolonych jest wiele produktów, które być może spożywasz na co dzień. Możesz pozwolić sobie na:

  • Sery, jogurty naturalne, twarogi.
  • Mięso z kurczaka, mięso z indyka, białe ryby, małże, krewetki.
  • Jasne pieczywo.
  • Kremy i zupy z białych warzyw.
  • Białe makarony i ryż z jasnymi sosami.
  • Banany, jabłka, melon, gruszki.

Wiesz już, co można jeść na białej diecie. A co z piciem? Najlepszą opcją jest oczywiście woda, pamiętaj jednak, aby nie udoskonalać jej smaku cytryną. Dobrą opcją jest także mleko.

Masz już listę produktów, które są dozwolone na białej diecie. Czego natomiast unikać? Warto zrezygnować z produktów takich jak te na bazie kakao, herbata, kawa, czerwone wino, kolorowe soki, buraki, papryka, truskawki, czereśnie, borówki, maliny, jagody, czy też brązowy ryż. Podczas stosowania białej diety należy uważać także z przyprawami. Trzeba zrezygnować z takich jak curry, kurkuma, papryka, czy też szafran. Stosując się do zasad białej diety, można skutecznie wzmocnić i przedłużyć efekty zabiegu.

Biała dieta po wybielaniu może być skomponowana w taki sposób, aby była smaczna, a Twojemu organizmowi nie brakowało tego, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące tego, co możesz, a czego nie możesz spożywać po profesjonalnym zabiegu, skontaktuj się ze swoim stomatologiem.


Ciekawostką może okazać się dla Ciebie to, że możliwe jest wybielanie martwego zęba w Warszawie. Powody pojawienia się problemu w tym przypadku mogą być różne, a jednym z nich są leki i preparaty stosowane podczas leczenia kanałowego. Jeśli chcesz odzyskać piękny uśmiech, umów się na wizytę do stomatologa. Pamiętaj jednak, że aby przeprowadzenie zabiegu wybielania było możliwe, leczenie kanałowe powinno być wykonane w odpowiedni sposób. Oceni to dentysta na wizycie kwalifikującej do wybielania zębów. Zabieg polega na umieszczeniu preparatu wybielającego w komorze zęba i nałożeniu szczelnego opatrunku. W zależności od zaleceń dentysty taki opatrunek należy nosić od 24 godzin do 3 dni. Zabieg można powtórzyć kilkakrotnie, jeśli efekty nie będą satysfakcjonujące.

Jak długo przestrzegać diety po wybielaniu zębów?

Dieta po wybielaniu zębów powinna trwać określoną ilość czasu. Jeśli zabieg odbył się w klinice stomatologicznej, najczęściej dentysta zaleca stosowanie takiego jadłospisu przez tydzień. W przypadku metody nakładkowej białą dietę trzeba stosować podczas trwania zabiegu, a także po jego zakończeniu przez tyle dni, ile trwał zabieg.

Wybielanie nakładkowe? A może wybielanie lampą w Warszawie? Każda z tych metod ma inne zalety. Najlepiej dopasować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb i możliwości. Pomoc w dokonaniu odpowiedniego wyboru otrzymasz od zaufanego, doświadczonego stomatologa. Zarówno wybielanie nakładkowe w Warszawie, jak i te przeprowadzone z użyciem lampy jest skuteczne. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej kliniki i przestrzeganie zaleceń stomatologa.

Podsumowanie

Profesjonalne wybielanie zębów metodą zalecaną przez stomatologa może przynieść wymarzone efekty. Warto dowiedzieć się, co jeść na białej diecie i stosować się do zaleceń. Pamiętaj o unikaniu produktów, które mogą barwić. Mowa tutaj nie tylko o jedzeniu, ale także o napojach i przyprawach. Dzięki temu zwiększysz szanse na utrzymanie bielszego uśmiechu. Nie zapomnij również o zaufaniu do swojego dentysty. Jeśli zastanawiasz się, co można jeść po wybielaniu zębów, a czego lepiej unikać, skontaktuj się ze stomatologiem, a na pewno uzyskasz odpowiedzi na nurtujące pytania. Pamiętaj, że biała dieta nie musi być nudna lub niesmaczna. W tym przypadku dozwolone są bowiem różnorodne produkty zawierające wszystko to, czego Twój organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Warto również wspomnieć, że na blogach tematycznych można znaleźć wiele inspirujących przepisów na posiłki i przekąski, które sprawdzą się bardzo dobrze podczas stosowania tak zwanej białej diety. Pamiętaj także o innych ważnych wskazówkach. Używaj łagodnej pasty do mycia zębów, powstrzymaj się od palenia papierosów, nie spożywaj bardzo ciepłych ani gorących potraw i napojów. O wszystkich najważniejszych zaleceniach opowie Ci stomatolog.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button