Jak wygląda regeneracja kości pod wszczepienie implantu

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

 1. Home
 2. Jak wygląda regeneracja kości pod wszczepienie implantu

Jak wygląda regeneracja kości pod wszczepienie implantu

Niezależnie od przyczyny utraty zębów, implanty stomatologiczne mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem. Jednym z ważnych elementów leczenia jest regeneracja kości pod wszczepienie implantu. Kilka informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach.

Odbudowa kości pod implant – na czym polega?

Odbudowa kości pod implant może odbywać się na różne sposoby, a o zastosowaniu konkretnej metody decyduje specjalista. Każda sytuacja jest inna, a więc indywidualne podejście do pacjenta jest bardzo ważne. Jedną z dostępnych metod jest uzupełnienie autogenne, polegające na pobraniu własnego materiału z nadającego się do tego zabiegu miejsca. Uzupełnienie allogenne to kolejna opcja, którą można wykorzystać. W tym przypadku stosuje się materiał z banku kości. Kolejną metodą jest uzupełnienie alloplastyczne, czyli zastosowanie specjalnych materiałów, które nie tylko uzupełniają brakującą kość, ale też wspomagają odbudowę utraconej kości.

Regeneracja kości pod implant to zabieg, który w klinice Fabdent wykonywany jest po podaniu znieczulenia miejscowego. Chociaż mogą wystąpić dolegliwości takie jak obrzęk, nie utrzymują się one długo, co jest dużą zaletą. Aby miejsce po zabiegu pozostało w dobrym stanie, należy pamiętać o przestrzeganiu zaleceń. Wszystkie ważne informacje dotyczące tej kwestii można uzyskać od specjalisty zajmującego się leczeniem. Jeśli chcesz postawić na implanty i zastanawiasz się, czy odbudowa kości to konieczność, czytaj dalej. W kolejnych akapitach znajdziesz informacje na temat wskazań do wykonania zabiegu.

Kiedy konieczna jest odbudowa kości – wskazania

Odbudowa kości pod implanty jest koniecznością w przypadku ubytków kostnych:

 • Wokół korzeni zębowych.
 • Po usunięciu zęba.
 • Po urazie.
 • Po usunięciu torbieli lub guza.
 • Po długoterminowym braku zębów.

W skrócie wykonanie takiego zabiegu jest konieczne, gdy objętość podłoża kostnego jest niewystarczająca lub gdy tego podłoża nie ma. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele: paradontoza, choroby przyzębia, nieodpowiednio dobrane uzupełnienie protetyczne, a nawet niewłaściwa higiena jamy ustnej.

Gdzie wykonać zabieg odbudowy kości? Jeśli zależy Ci na efekcie, który Cię zadowoli i liczy się dla Ciebie profesjonalne podejście, warto zapoznać się z ofertą doświadczonej kliniki stomatologicznej w Warszawie. Regeneracja kości Bemowo to jedna z wielu usług, jaką oferujemy w klinice Fabdent. W gabinecie stosujemy technikę podsypania kości biomateriałem. Nie wykonujemy przeszczepiania kości z innych miejsc. 

Działamy już od 15 lat, a pacjenci oceniają nas pozytywnie, co jest najlepszym dowodem na to, że warto nam zaufać. Zapraszamy nie tylko osoby zainteresowane regeneracją kości i wykonaniem implantów. Zajmujemy się też leczeniem zachowawczym, kanałowym, stomatologią estetyczną, ortodoncją i nie tylko.

Odbudowa kości pod implant – przebieg zabiegu

W niektórych przypadkach konieczny może okazać się przeszczep kości pod implant. Oto jak przebiega taka odbudowa:

 • Podanie pacjentowi znieczulenia miejscowego.
 • Przecięcie tkanek i ocena kości przez specjalistę.
 • Zamocowanie materiału do miejsca biorczego.
 • Założenie szwów na rany. Formowanie się nowej kości trwa kilka miesięcy.

W klinice stomatologicznej można wykonać także sterowaną regenerację kości. W tym przypadku nad przeszczepem umieszcza się specjalną membranę, której zadaniem jest wsparcie rozwoju nowej tkanki kostnej, a także wspomaganie gojenia i zapobieganie powstania tkanki bliznowatej.

Aby dowiedzieć się, czy ilość kości do wszczepienia implantu jest wystarczająca, należy udać się do specjalisty, konieczne jest też wykonanie odpowiednich badań. Zdjęcia pantomograficzne i tomograficzne to podstawa, dzięki której implantolog oceni, wszystko to, co jest ważne dla podjęcia decyzji o regeneracji kości pod implanty.

Gdy już kość będzie w odpowiednim stanie, przychodzi czas na implanty zębów, dzięki której będziesz uśmiechać się śmiało i szeroko, a jakość codziennego funkcjonowania znacznie wzrośnie. Podobnie jak zabieg regeneracji kości, również założenie implantów warto powierzyć doświadczonym specjalistom. Jeśli zależy Ci na sprawnym leczeniu i jak najlepszych efektach, świetną opcją jest leczenie w klinice stomatologicznej stosującej nowoczesne technologie. Nawet jeśli potrzebujesz bardziej wymagającego zabiegu, zapraszamy do Fabdent. W przypadku większych ubytków możliwe jest zastosowanie mostu protetycznego albo protezy. Z racji tego, że każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia, jeśli chcesz poznać szczegóły, zapraszamy na konsultację do naszej kliniki zlokalizowanej w Warszawie. 

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button