Korony a licówki – co i kiedy wybrać?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Korony a licówki – co i kiedy wybrać?

Nie wszystkich ludzi natura obdarzyła pięknym uśmiechem. Czy istnieją sposoby na to, aby poprawić wygląd swoich zębów w łatwy sposób? Obecnie stomatologia estetyczna cieszy się coraz większym uznaniem wśród populacji, ponieważ dzięki możliwościom, jakie daje, możliwe jest wykonywanie wielu zabiegów, które skutecznie i długotrwale wpływają na estetykę w korekcji zębów. Licówki czy korony – co wybrać? Czym się różni licówka od korony? Tego dowiesz się w tym artykule.

Kiedy zdecydować się na zabieg protetyczny?

Zabiegi protetyczne pierwotnie były kojarzone z tym, że korzystają z nich jedynie ludzie w podeszłym wieku. Nie jest to jednak prawdą i nie należy powielać tego mitu. Obecnie z usług protetycznych należy skorzystać wtedy, kiedy tracimy nasze zęby na skutek różnych sytuacji. Może to być związane na przykład z wypadkiem, chorobami, z którymi się zmagamy, czy koniecznością usunięcia chirurgicznego zęba, który nie nadaje się już do uratowania. Pamiętajmy, że utrata nawet jednego zęba, może nieść za sobą przykre konsekwencje i może negatywnie wpływać na ogólny stan naszego zdrowia.

Licówki – kiedy się je stosuje?

Licówka a korona to czasami trudny wybór. Licówkę zakłada się na zęby, które są zdrowe, a wymagają jedynie korekty estetycznej. Stomatolog ocenia, czy założenie licówki na konkretny ząb jest możliwe. Musi na to pozwalać nie tylko stan zęba, ale także i dziąseł. Dzięki licówkom możemy w szybki sposób zmienić nie tylko kształt zęba, ale także poprawić jego koloryt, a nawet zmienić jego długość. Licówek nie zakłada się na zniszczone i chore zęby. Nie są także skuteczne u Pacjentów, którzy mają skłonność do obgryzania paznokci. Najczęściej licówki są wybierane przez osoby, które chcą zamaskować nieznaczne nadłamania zębów, pozbyć się przebarwień, zlikwidować diastemę, a także poprawić delikatne zaburzenie umiejscowienia zęba lub też uzyskać efekt jego optycznego powiększenia. 

Korony – kiedy się je stosuje?

Korony a licówki nie powinny być terminami, które stosuje się naprzemiennie. Jest między nimi wiele znaczących różnic. Korona jest stosowana w stomatologii szczególnie w przypadku, gdy ząb uległ dużemu zniszczeniu w wyniku próchnicy, złamania czy też jego szkliwo zostało mocno starte. Innym zastosowaniem korony jest także wykonywanie uzupełnień po wyrwanym zębie. Dzięki temu pozostałe zęby są zabezpieczone przed innymi uszkodzeniami. Korony wykonuje się także na słabych zębach, które były leczone kanałowo. A co w przypadku wad zgryzu? Stosować licówki czy korony? Odpowiedź jest prosta – jeżeli wady zgryzu są znaczne, to licówką nie ich nie zamaskujemy, natomiast wykonanie  korekty kilku zębów przy pomocy korony jest alternatywą dla długiego leczenia ortodontycznego.

Korony a licówki – różnice

Licówka a korona, jaka jest między nimi różnica? Który zabieg stomatologiczny pozwoli na uzyskanie lepszego efektu? Licówki czy korony, co jest lepsze? Podczas mocowania materiału, zarówno w przypadku licówki, jak i korony, zęby muszą być wcześniej podleczone. Różnicą między dwoma zabiegami jest poziom spiłowania zębów. Stomatolog wykonuje delikatne szlifowanie do założenia licówki, a korony wymagają dokładnego i głębokiego spiłowania zębów. Korony a licówki mają inne zastosowanie. Ostatecznie to lekarz decyduje, kiedy możliwe jest wykonanie licówki, a kiedy już możemy zastosować leczenie przy użyciu korony. Jeśli masz więcej pytań i nie wiesz, gdzie wykonać licówki w Warszawie lub też korony porcelanowe w Warszawie, skontaktuj się z nami, rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button