Licówki ceramiczne – wszystko co musisz wiedzieć

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Licówki ceramiczne – wszystko co musisz wiedzieć

Nie każdy ma to szczęście i jest obdarzony przez matkę naturę pięknym, promiennym uśmiechem. Dzięki rozwojowi stomatologii estetycznej nic nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować to marzenie. Wśród możliwości, jakie oferuje nowoczesna klinika dentystyczna FabDent są zabiegi, które polegają na umieszczaniu na zębach stałych licówek. Dzięki temu w kilka chwil możesz zmienić swój wygląd nie do poznania i oczarować innych szerokim i zdrowym uśmiechem. To właśnie dzięki licówkom ceramicznym możesz skutecznie zamaskować wszelkie niedoskonałości swojego uzębienia. 

Czym są licówki ceramiczne?

Licówka ceramiczna jest niewielkim płatkiem, który wykonany jest ze specjalnego materiał, który służy do przyklejania na przedniej części naturalnego zęba Pacjenta. Nie jest ona gruba, nie przekracza kilkudziesięciu milimetrów, dlatego też nie przeszkadza w codziennym życiu i jest praktycznie niewyczuwalna. Licówki ceramiczne cechuje duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz niezwykła elastyczność. Podczas wykonania zabiegu ich przyklejenia, trwale łączą się one z powłoką zęba. Dzięki nim możesz uzyskać wymarzony kształt i kolor zęba. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują licówki porcelanowe, które charakteryzują się o wiele większą estetyką od tradycyjnych licówek wykonanych z kompozytu. Są także znacznie twardsze, a jednocześnie przypominają swoim wyglądem naturalne szkliwo. Światło naturalne odbija się od nich w taki sam sposób, jak na zwykłych zębach. 

Jakie efekty można osiągnąć, stosując licówki ceramiczne?

Licówki ceramiczne to nie tylko szybki sposób na poprawę estetyki uzębienia, ale także na uzyskanie efektu wybielenia zębów, a także korektę ich kształtu, czy nawet długości. Poza tym przy użyciu licówek ceramicznych stomatolog może również odbudować brakujący fragment zęba. Licówki porcelanowe są zakładane zazwyczaj na przednie zęby, w zależności od tego, jak szeroki jest Twój uśmiech. Najczęściej Pacjenci decydują się na nałożenie tych cienkich płatków porcelany na jedynki, dwójki, trójki oraz czwórki. Rzadziej wykonywane są na dół uzębienia. Wszystko zależy jednak od indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Dla naszych stomatologów liczy się przede wszystkim zadowolenie swoich Klientów, jak również fenomenalny efekt zabiegu, jaki wykonują.

Jak przebiega zabieg zakładania licówek?

Licówki ceramiczne, których materiałem budulcowym jest porcelana, nie wymagają szlifowania. Są więc całkowicie bezinwazyjne, a ich zakładanie nie przynosi bólu. Na początku, lekarz stomatolog ocenia stan naszego uzębienia podczas wizyty konsultacyjnej. Jeżeli wszystko jest w porządku, może on przejść do właściwego procesu mocowania płatków ceramicznych. Jeżeli jednak zauważy niepokojące zmiany w jamie ustnej, zasugeruje nam, jaki sposób leczenia przyniesie najlepsze rezultaty w szybkim czasie i po jego zakończeniu, będzie mógł ponownie przeanalizować naszą jamę ustną. Wtedy też przeprowadzi z Tobą wywiad, którego celem jest uzyskanie informacji, jakich efektów zabiegu oczekujesz. W klinice FabDent wykonywana jest także wizualizacja zmian po aplikacji płatków ceramicznych, by Pacjent mógł ocenić, czy takie licówki do niego pasują. Na tym etapie możliwa jest jeszcze modyfikacja kształtu, długości oraz koloru licówek. Wtedy też sporządzany jest indywidualny kosztorys. Licówka ceramiczna i jej cena jest zależna przede wszystkim od materiału, z jakiego jest wykonana. Stomatolog wykonuje dokładne czyszczenie zębów, usuwa z nich kamień i dokonuje ich piaskowania. Kolejno rozpoczyna przyklejanie licówek przy pomocy specjalnego kleju. Jeżeli wybierzesz inny rodzaj licówek niż porcelanowe, ten etap poprzedzany jest piłowaniem i szlifowaniem naturalnych zębów, aby przygotować je do założenia płatków. Po wykonaniu tej czynności następuje utwardzanie materiału lampami, a następnie gotowe licówki są polerowane. Czasami zachodzi konieczność założenia licówek tymczasowych, jednak nie zawsze się to stosuje. 

Jaka jest cena licówek?

Coraz więcej osób decyduje się na licówki ceramiczne. Cena założenia jednej sztuki płatka w klinice FabDent wynosi 2200 zł. Jest to uzależnione przede wszystkim od materiału, który sam w sobie jest dość kosztowny. Licówki ceramiczne cechują się dużą wytrzymałością, dlatego też ich cena jest adekwatna do długości czasu, ile będą nam służyć. Zmiany licówek porcelanowych dokonuje się bowiem dopiero po upływie około 15 lat, a u niektórych osób nie ma takiej konieczności nawet po tym czasie. Jeżeli myślimy o założeniu więcej niż jednej licówki, w prosty sposób możemy samodzielnie przekalkulować, ile będzie nas kosztował cały zabieg. Zazwyczaj ludzie decydują się na nałożenie płatków ceramicznych na widoczne zęby. W zależności od tego, jak szeroki jest Twój uśmiech, zazwyczaj są to dwie lub trzy pary górnych zębów. Niewiele osób wybiera licówki na dolny łuk zębowy. Zazwyczaj nie są one widoczne ani w trakcie uśmiechania się, ani też w trakcie mówienia. Ostateczny koszt zabiegu jest ustalany wspólnie z lekarzem dentystą podczas wstępnej wizyty w jego gabinecie.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu założenia licówek ceramicznych?

Niewątpliwie przeszkodą założenia licówek ceramicznych są choroby jamy ustnej. W szczególności płatków ceramicznych nie mocuje się na zębach, które są zaatakowane przez próchnicę. Co więcej, wybierając ten zabieg, musisz pamiętać, aby Twoje dziąsła były w dobrej kondycji i nie pojawiał się żaden stan zapalny. Licówek z reguły nie poleca się osobom, które mają skłonności do zgrzytania zębami, czyli cierpią na bruksizm, jednakże obecnie stosuje się nakładki relaksacyjne, które niwelują uszkodzenia podczas snu. 

Podsumowanie

Licówki ceramiczne są najczęstszym wyborem naszych Pacjentów. Nic dziwnego, ponieważ przygotowanie do zabiegu ich zakładania nie wymaga szlifowania i piłowania zębów. Jest to więc zabieg całkowicie odwracalny. Co więcej, w krótkim czasie możesz mieć piękny i biały uśmiech, o jakim marzy większość ludzi. Jeżeli zastanawiasz się, jakie licówki wybrać, skonsultuj się z nami. Z pewnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button