Licówki na jedynki i dwójki – wskazania i przeciwwskazania

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Licówki na jedynki i dwójki – wskazania i...

Dużo osób, które zastanawiają się nad wykonaniem zabiegu nałożenia licówek nie wie, czy możliwe jest wykonanie tej metody jedynie na dwie pary przednich zębów. Nie wiedzą, czy efekt będzie naturalny oraz jak będzie wyglądała ich jama ustna po uzupełnieniu jej licówkami właśnie w taki sposób. Najczęściej właśnie przednie zęby stanowią dla nas spory problem. Są one widoczne nie tylko w czasie uśmiechania się, ale także wtedy, kiedy mówimy lub spożywamy posiłki. Wiele osób ma z tego powodu kompleksy, dlatego też chciałyby poprawić komfort swojego życia, wykonując taki zabieg stomatologiczny, który pozwoliłby im na cieszenie się ze zdrowych i pięknych zębów.

Licówki na jedynki i dwójki – wskazania

Licówki na jedynki i dwójki są najczęściej wybierane przez osoby, które mają nierówne przednie zęby. Często też stosowane są przez Pacjentów, których uzębienie ma skłonność do przebarwień, których w procesie wybielania, ciężko jest usunąć trwale.  Kolejnym z głównych problemów, z jakim zgłaszają się do nas osoby, chcące wykonać licówki właśnie jedynie na przednich zębach jest diastema – czyli przerwa między jedynkami. Zabieg założenia nakładek z różnych materiałów pozwoli im na trwałe pozbycie się szpary między przednimi zębami oraz odbudowanie właściwego ich kształtu, skorygowanie długości i grubości zębów. Wiele Pacjentów marzy także o posiadaniu hollywoodzkiego uśmiechu, co także jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich licówek. 

Licówki na jedynki i dwójki – przeciwwskazania

Każdy zabieg dentystyczny, w tym im zakładanie nakładek na zęby, powinien być poprzedzony wizytą diagnostyczną, która wyeliminuje wszelkie przeciwwskazania do zabiegu. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na kondycję naszego uzębienia. Licówki nie mogą być wykonywane na zębach, które są zaatakowane przez próchnicę. Ponadto, u osób, które cierpią na choroby związane z nadwrażliwością dziąseł, ich nadmiernym krwawieniem czy stanem zapalnym, również nie powinny korzystać z takich zabiegów. Licówki nie są polecane osobom, które obgryzają paznokcie lub inne przedmioty, ponieważ szybko mogą się one skruszyć. Warto doprowadzić więc zdrowie jamy ustnej do porządku, przed podjęciem decyzji o założeniu licówek. Należy także pamiętać, że większość nakładek wymaga szlifowania zębów, jest to więc proces nieodwracalny.

Podsumowanie

Licówki na jedynki i dwójki są doskonałą metodą na poprawienie estetyki zębów, które są widoczne przy każdym otwarciu ust. Dzięki ich poprawie Pacjent nie tylko odzyskuje często pewność siebie, ale wygląda znacznie bardziej atrakcyjnie. Piękny uśmiech jest naszą wizytówką, dlatego też warto o niego zadbać. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem na zęby nakładek, a nie wiesz, jakie z nich wybrać, zapraszamy do odwiedzenia podstrony, z której dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze na temat licówek: https://www.fabdent.pl/uslugi/protetyka-klasyczna/licowki/. Nasi konsultanci również z chęcią odpowiedzą na każde Twoje pytanie oraz rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości związane z tym zabiegiem.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button