Piłowanie zębów pod licówki – na czym polega i co warto wiedzieć?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Piłowanie zębów pod licówki – na czym polega...

Zakładanie licówek często jest wiązane z pojęciem konieczności ich uprzedniego szlifowania, co przeraża niektóre osoby. Nie wiedzą, jak wygląda ten zabieg, boją się bólu. Pora więc rozwiać wszelkie wątpliwości co do procesu zakładania licówek. Z tego artykułu powiesz się, jak wygląda przygotowanie zębów pod licówki oraz czy piłowanie zębów pod licówki to konieczność. 

Co to są licówki?

Aby wiedzieć, jak przeprowadza się zabieg zakładania licówek, warto najpierw wiedzieć, czym są licówki i jakie są ich rodzaje. Licówki stosuje się zazwyczaj w celu poprawy wygląd uzębienia. Są one świetnym rozwiązaniem na uzyskanie pięknego uśmiechu w krótkim czasie. Dzięki nim sprawisz, że Twoje zęby będą olśniewać wszystkich wokół. Licówki są ostatnio promowane przez osoby znane z gazet, telewizji czy Internetu. A czym w ogóle są licówki? Czy każdy może je wykonać? Licówki to znane w stomatologii uzupełnienie protetyczne, które jest wykonywane z różnych materiałów. Są to cienkie nakładki, które przy pomocy specjalistycznego kleju, mocuje się na licowej, czyli przedniej części zębów, w celu uzyskania efektu równych i białych zębów. Licówki są wykonywane indywidualnie na potrzeby Pacjenta, dlatego też sam możesz zdecydować, jaki kształt zęba, czy jaką jego długość chcesz uzyskać. Przy zakładaniu licówek pomocne jest wykonanie wizualizacji, która pokaże nam, jaki efekt uzyskamy po zabiegu.

Przygotowanie zębów pod licówki – piłowanie i szlifowanie

Lekarz stomatolog, po przeprowadzeniu wizyty diagnostycznej oraz zebraniu niezbędnych informacji, które mają na celu wyeliminowanie wszelkich przeciwwskazań do wykonania zabiegu nałożenia licówek, rozpoczyna kolejny etap – przygotowuje zęby pod licówki. Na czym to polega? Jama ustna musi być dokładnie oczyszczona z wszelkich bakterii i resztek pokarmu, ponieważ mogłoby to spowodować powstanie stanu zapalnego. Właśnie dlatego lekarz dentysta przed naklejeniem licówek, ściąga kamień oraz wykonuje dokładne piaskowanie zębów, na które ma zostać nałożony materiał. Po wykonaniu tej czynności Pacjent dokonuje wyboru licówek, a także określa ich kształt i kolor. Wiele osób decyduje się na przeprowadzenie wcześniej zabiegu wybielania zębów, aby licówki były jak najjaśniejsze. Szlifowanie zębów pod licówki nie jest koniecznością – jest to zależne przede wszystkim od materiału, z którego są one produkowane. Jeśli jednak oszlifowanie zębów jest konieczne, nie należy się martwić, ponieważ jest to zupełnie bezbolesne. Na spiłowane zęby pod licówki nakładany jest wtedy materiał tymczasowy, który ma za zadanie chronić zęby przed czynnikami zewnętrznymi do czasu udania się na kolejną wizytę w gabinecie dentystycznym. Podczas niej licówki są na stałe cementowane. Po oczyszczeni zębów możemy cieszyć się nowym wyglądem.

Podsumowanie

Mimo że większość licówek wymaga przejścia przez proces piłowania i szlifowania zębów, nie należy się tego obawiać. Jest to czynność, która nie powoduje bólu. Stomatolog dokładnie, krok po kroku, wyjaśni nam, co musi wykonać, aby cieszyć się na długo efektem pięknych, białych zębów. Nie wszystkie licówki wymagają jednak szlifowania. Decydując się na licówki porcelanowe, możesz uniknąć naruszenia szkliwa zęba. Poza tym cieszą się one dużą odpornością na działania czynników zewnętrznych, są twarde i bardzo trwałe. Wyglądem przypominają naturalne zęby. Nie ulegają przebarwieniom i pięknie odbijają światło naturalne. Jeśli chcesz poczytać więcej na temat licówek, zachęcamy na odwiedzenie naszej strony: https://www.fabdent.pl/uslugi/protetyka-klasyczna/licowki/.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button