System CEREC, czyli rekonstrukcja uzębienia podczas jednej wizyty u stomatologa

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. System CEREC, czyli rekonstrukcja uzębienia podczas jednej wizyty...

Czym jest system CEREC? Czy to pojęcie dopiero niedawno zagościło w naszym kraju? Absolutnie nie. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest proces rekonstrukcji uzębienia, który jest tak popularny. Podpowiemy, jak się do niego przygotować oraz jak przebiega jego proces. Poznacie także zalety systemu CEREC.

Konwencjonalne metody rekonstrukcji zębów – na czym polegają?

Rekonstrukcja uzębienia jest wykonywana z różnych powodów. Niektóre osoby posiadają nieidealny uśmiech, który w przeszłości zaniedbali ich rodzice, inni utracili poszczególne zęby w wyniku chorób czy wypadków. Wszyscy jednak jesteśmy ze sobą zgodni w jednej kwestii – piękny uśmiech to marzenie każdej osoby. A co, jeśli nie możemy się nim cieszyć z niezależnych od nas powodów? Stomatologia estetyczna wychodzi nam naprzeciw. To właśnie dzięki kilku prostym zabiegom stomatologicznym, możemy sprawić, że Twój uśmiech będzie naprawdę olśniewający. Możesz zdecydować się na przykład na użycie licówek, które są trwałe i odporne na ścieranie. Są one rodzajem odbudowy kompozytowej. Nakłada się je na naturalne zęby – dzięki nim można nie tylko rozjaśnić swój uśmiech, ale całkowicie zmienić kształt zęba. Kolejnym popularnym rozwiązaniem jest wykonanie koron – są to uzupełnienia protetyczne, które pozwalają na odbudowę uszkodzonego zęba. Są one nie tylko bardzo estetyczne, ale i cechuje je wyjątkowa wytrzymałość. Inną metodą jest wykonanie wypełnienia ubytków nakładami inlay lub wkładami onlay. Są one stosowane w celu wypełnienia i cementowaniu w miejscu, gdzie powinien być ząb. Wszystkie te metody są skuteczne i często wybierane przez Pacjentów, jednak wiążą się najczęściej z kilkoma wizytami, na które trzeba przeznaczyć sporo czasu. Często też towarzyszą im niekomfortowe odczucia, w szczególności przy pobieraniu odlewu uzębienia. 

Technologia CEREC jako innowacyjna alternatywa w rekonstrukcji uzębienia

Alternatywną metodą, która zyskuje na popularności każdego dnia, jest stosowanie technologii CEREC. Działa ona przy wykorzystaniu najnowocześniejszych sposobów rekonstrukcji zębów. Co więcej, pozwalają one na precyzyjne dobranie odpowiednich protez zębowych.

Czym jest system CEREC?

System CEREC, czyli Chairside Economical Restorations of Esthetic Ceramic, to innowacyjna metoda, która wykorzystuje technologię 3D. Polega ona na wykonaniu wizualnego wycisku zębów, który nie wymaga tradycyjnego pobierania odlewu zgryzu. W jamie ustnej Pacjenta umieszcza się specjalny skaner, który wykonuje optyczne zdjęcia całego uzębienia. Obraz ten jest zapisywany na komputerze, a specjalista ma do niego dostęp zaledwie w kilka chwil. Może on wtedy przyjrzeć się zębom oraz dobrać odpowiednie licówki, korony czy Inlaye lub Onlaye. System CEREC pozwala na szybkie wykonanie odpowiednich wypełnień. Wystarczy jedna wizyta u stomatologa, a możesz cieszyć się pięknym i pełnym uśmiechem!  Dzięki precyzyjnemu skanowaniu w technologii 3D możliwe jest uzyskanie w krótkim czasie pełnego obrazu całej jamy ustnej, a co za tym idzie, szczegółowe odwzorowanie, w jaki sposób ma wyglądać wykonany przez specjalistę implant. Pacjent nie musi więc czekać, aż stomatolog wykona odlew jego uzębienia, ma pełen dokładny obraz na swoim komputerze. Dzięki temu może dobrać właściwą metodę, która jest polecana Pacjentowi. Program komputerowy, który współpracuje z systemem CEREC pomaga także stworzyć precyzyjny projekt implantu, co pomaga na wyeliminowanie błędów i niedociągnięć, których często nie widać po wykonaniu odlewu.

Zalety systemu CEREC w praktyce stomatologicznej

Wśród zalet tej unikalnej technologii można wymienić w szczególności:

  • wysoką precyzję, która pozwala na dokładne dopasowanie implantu do uzębienia Pacjenta;
  • skrócenie czasu, jaki jest potrzebny na wykonanie rekonstrukcji zęba. Często na rekonstrukcję zęba potrzeba jedynie jednej wizyty w gabinecie dentystycznym!
  • zmniejszenie dyskomfortu Pacjenta, ponieważ nie ma potrzeby wykonywania tradycyjnego odlewu jego uzębienia;
  • zwiększenie jakości produktu, jaki otrzymujemy – dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do uzębienia, implant jest trwalszy;
  • eliminacja błędów, jakie mogą pojawić się w przypadku pobierania tradycyjnego wycisku;
  • bezbolesność;
  • bezinwazyjność.

Jak wygląda proces rekonstrukcji zębów za pomocą systemu CEREC?

Pacjent, który odwiedza gabinet stomatologiczny i zdecyduje się na wybór technologii CEREC jest sadzony w wygodnym fotelu dentystycznym. Następnie do jego ust jest wprowadzany niewielki skaner, co nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Skaner jest specjalnie wyprofilowany, dlatego też nie ma zagrożenia, że zostanie on połknięty. Skanowanie uzębienia trwa dosłownie chwilę. Skaner wykonuje w jamie ustnej dokładne zdjęcia, które są wyświetlane w odpowiednim oprogramowaniu na komputerze specjalisty. Może on na ich podstawie stwierdzić, czy Pacjent wymaga rekonstrukcji zęba, a jeśli tak, jakie rozwiązania będą dla niego najlepsze. Następnie ekspert wykonuje cyfrowy projekt implantu, który idealnie odwzorowuje naturalny ząb. Dzięki technologii CEREC można wykonywać projekty koron, jak również mostów, licówek czy wypełnienia onlay i inlay.

System CEREC a pacjent

Pacjenci, którzy korzystali z tradycyjnych metod, z pewnością będą zadowoleni ze zdecydowania się na technologię CEREC. Dzięki niej zaoszczędzą sporo czasu na wizytach w gabinetach dentystycznych – rekonstrukcję zęba można wykonać już podczas jednej wizyty! Unikną także przykrych doświadczeń związanych z wykonywaniem tradycyjnego odlewu uzębienia. Mogą cieszyć się pięknym uśmiechem dzięki rekonstrukcji, która będzie precyzyjnie wykonana.

Przyszłość systemu CEREC i stomatologii cyfrowej

Nie da się ukryć, że technologia cyfrowa jest coraz bardziej ceniona we wszelkich branżach, w tym i w stomatologii estetycznej. Dzięki niej można otrzymać dokładny obraz pełnego uzębienia oraz dobrać metodę, która będzie odpowiednia dla każdej osoby. W przyszłości tradycyjne dotychczas metody mogą odejść do lamusa.

Czy warto skorzystać z technologii CEREC?

Zdecydowanie tak. Jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy są zdecydowani na estetyczne i precyzyjne uzupełnienie uzębienia oraz tych osób, które cenią sobie szybkość wykonania implantów, które będą idealnie pasować do ich jamy ustnej. System CEREC przewyższa tradycyjne metody rekonstrukcji, ponieważ podczas jednej wizyty, możliwe jest wykonanie idealnych protez. Jeśli marzysz o pięknym uśmiechu, sprawdź klinikę FabDent, która oferuje tego rodzaju usługi. Zapoznaj się z ofertą dostępną na stronach internetowych: korony CERC i licówki CERC.

Ceny usług zastosowania technologii CEREC na świecie to około 200 euro, natomiast w Polsce można wykonać ten dokładny skan w najlepszych klinikach dentystycznych w kwocie już od 2000 zł.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button