Tymczasowe licówki na zęby – na czym polega to rozwiązanie?

KONTAKT

Tel. +48 22 401 12 12
Kom. +48 508 222 111
E-mail: fabdent@fabdent.pl
ul. Pełczyńskiego 22a/78
01 - 471 Warszawa - Bemowo

Program Lojalnościowy -

Klub Diamentowego Uśmiechu

Zaloguj się

  1. Home
  2. Tymczasowe licówki na zęby – na czym polega...

Licówki stają się coraz popularniejszym wyborem osób, które marzą o uzyskaniu w szybkim czasie pięknego i zdrowego uśmiechu. Nic dziwnego, ponieważ z każdej strony otaczają nas ludzie, których uśmiechy wprost olśniewają. Znane osoby ze szklanego ekranu również prezentują piękne i równe zęby, które zazwyczaj są niewiarygodnie śnieżnobiałe. By uniknąć kompleksów, zapoznaj się z ofertą naszej kliniki FabDent i ciesz się odmienionym uśmiechem w kilka chwil!

Co to są licówki?

Nie od dziś wiadomo, jak wielką wagę ludzie przykładają do swojego wyglądu. Zadbane i zdrowe zęby są naszą wizytówką, dlatego też tak wiele osób szuka sposób, w jaki sposób dokonać estetycznej korekty uzębienia. Wtedy właśnie warto zainteresować się licówkami. Licówki są cienkimi płatkami wykonywanymi z różnych materiałów, które w specjalny sposób mocuje się na przedniej stronie zęba. Dzięki nim możliwa jest zmiana koloru zęba, jego kształtu lub długości, a także idealnie maskują one wszelkie niedoskonałości, takie jak ukruszenia czy ich skrzywienia. Często zabieg założenia licówki zastępuje bardziej inwazyjny proces, czyli ekstrakcję zęba. Założenie licówek jest całkowicie bezbolesne, jednak powinna je przeprowadzać doświadczona osoba, która jest precyzyjna oraz posiada do tego odpowiednie materiały, takie jak specjalistyczny klej czy lampę, która utwierdza licówki. Do zabiegu zakładania licówek nie należy specjalnie się przygotowywać. Najważniejsze jest to, aby wszystkie zęby przed jego rozpoczęciem były wyleczone, a dziąsła zdrowe. 

Tymczasowe licówki na zęby

Licówki tymczasowe to pojęcie, które jest stosowane przy użyciu licówek akrylowych oraz kompozytowych. Są to płytki, które lekarz dentysta umieszcza na oszlifowanych zębach, zanim zostaną wykonane stałe licówki. Jest to więc element, którego celem jest zabezpieczenie oszlifowanych i spiłowanych zębów przed uszkodzeniami mechanicznymi, do momentu nałożenia na ząb ostatecznych płatków. Oszlifowanie zębów to niestety konieczny zabieg, który pozwala uzyskać rewelacyjny efekt w przypadku korzystania z licówek akrylowych bądź kompozytowych. Jedynie płytki wykonane z ceramiki porcelanowej nie wymagają spiłowania zęba. Są więc procesem w pełni odwracalnym. Zazwyczaj przygotowanie ostatecznych licówek zajmuje kilka dni. Tymczasowe licówki na zęby są zakładane jedynie nakres oczekiwanie na nie. Ich zakładanie i ściąganie nie jest bolesne.

Korzyści używania licówek tymczasowych

Po dokładnym oszlifowaniu zębów dentysta pobiera dokładny wycisk naszego uzębienia. Spiłowane zęby, które nie byłyby odpowiednio zabezpieczone, mogłyby ulec złamaniu podczas spożywania pokarmów, żucia, przegryzania, czy nawet mocniejszego zaciśnięcia szczęki. Tymczasowe licówki na zęby nie tylko chronią same zęby, ale także język Pacjenta. Ostre końce oszlifowanych zębów mogłyby go uszkodzić. Poza tym licówki tymczasowe są także zakładane Pacjentowi ze względów estetycznych. Nikt z nas nie chciałby pokazywać się przez kilka dni z zębami, które mają ostre zakończenia i są spiłowane.

error: Treść jest chroniona!!
Call Now Button