Jak uzupełnić brak tylnych zębów?
Brak tylnych zębów jest powodem obniżenia jakości codziennego funkcjonowania. Jeśli borykasz się z tego rodzaju problemem, warto poznać dostępne rozwiązania. Poniżej znajdziesz szczegóły.
Brak tylnych zębów – przyczyny
Jak uzupełnić brak tylnych zębów? Zanim poznasz odpowiedź na to pytania, warto dowiedzieć się, jakie są możliwe przyczyny. Najpopularniejsze to:
- Nieleczona próchnica spowodowana zaniedbaniami w kwestii higieny jamy ustnej.
- Nieszczęśliwe wypadki, podczas których dochodzi do urazów.
- Niektóre choroby ogólnoustrojowe.
- Parodontoza.
Braki w uzębieniu niezależnie od tego, w której części jamy ustnej występują, powodują znaczne pogorszenie komfortu funkcjonowania. Utrudniają na przykład swobodne cieszenie się posiłkiem. W takim przypadku warto wybrać się do zaufanej kliniki stomatologicznej, gdzie leczą doświadczeni specjaliści.
Klinika Fabdent to miejsce, które działa od 15 lat. Stosujemy nowoczesny sprzęt, dzięki któremu leczenie jest nie tylko komfortowe, ale także wyjątkowo sprawne. Nasi specjaliści wiedzą, jak ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta, a także empatia. Jeśli chcesz zyskać wymarzony uśmiech i funkcjonować bardziej komfortowo, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wśród naszych usług znajdziesz takie jak:
- Profilaktyka.
- Leczenie kanałowe.
- Ortodoncja.
- Stomatologia dziecięca.
W klinice Fabdent prowadzimy także pogotowie dentystyczne. Jeśli poziom bólu związanego ze stanem jamy ustnej uniemożliwia Ci funkcjonowanie i potrzebujesz pilnej pomocy, zapraszamy na wizytę. Znajdziesz nas na Bemowie. Dyżur pełnimy od poniedziałku do soboty.
Brak tylnych zębów – proteza czy implant?
Jednym z rozwiązań, które można zastosować w przypadku braków w uzębieniu, jest oczywiście proteza zębowa. Dużym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszy się ta ruchoma. Chociaż przez pierwsze dni stosowania takiej protezy mogą wystąpić trudności związane z mową, czy też spożywaniem posiłków, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Gdy już przyzwyczaisz się do protezy ruchomej, jakość Twojego życia ulegnie znacznej poprawie. Aby proteza zębowa ruchoma pozostała w dobrej formie przez długi czas i dobrze spełniała swoją funkcję, trzeba zadbać o nią w odpowiedni sposób:
- Protezę najlepiej wyjmować na noc.
- Protezę ruchomą trzeba przechowywać w suchym i szczelnym opakowaniu.
- Ruchomą protezę należy czyścić przeznaczonymi do tego środkami.
- Mimo posiadania protezy ruchomej nie można zapomnieć o przestrzeganiu zasad codziennej higieny jamy ustnej. Bardzo ważne są także nadal regularne wizyty u zaufanego stomatologa.
Bezinwazyjność przy zakładaniu, czy też dobre dopasowanie to tylko niektóre zalety, jeśli chodzi o rozwiązanie, jakim jest proteza tylnych zębów. Cena także może być powodem, dla którego zdecydujesz się na tę opcję. Proteza ruchoma to jedno z najtańszych rozwiązań.
Z brakiem zębów można poradzić sobie także, stosując implanty zębowe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcesz czuć się tak, jakbyś miał naturalne uzębienie. Implanty zębowe są bardzo stabilne, wytrzymałe, zużywają się wolniej niż proteza, a do tego zapewniają dużą wygodę, nie wyjmuje się ich bowiem do czyszczenia. Można śmiało powiedzieć, że implanty to rozwiązanie pełne ważnych dla komfortu i zdrowia zalet. Co będzie lepsze? Proteza czy implanty? Ważne są indywidualne oczekiwania, potrzeby i możliwości. Jeśli chcesz poznać rozwiązanie, które sprawdzi się u Ciebie najlepiej, zapraszamy na konsultację do kliniki Fabdent w Warszawie.
Nie tylko częściowy, ale także całkowity brak uzębienia jest problemem, z którym często zgłaszają się do nas pacjenci. Jaka proteza przy całkowitym braku zębów okaże się najlepsza? Tutaj znowu ważne jest indywidualne podejście do sprawy. Tradycyjna ruchoma proteza to szybkie rozwiązanie, jest także stosunkowo tanie. Implanty zaś do złudzenia przypominają naturalne uzębienie, są bardzo wytrzymałe i stabilne. Każde z tych rozwiązań ma pewne zalety. Warto więc wybrać się na konsultację do kliniki stomatologicznej, aby uzyskać fachową poradę.